כל מי שמחפש השראה להקמה ועיצוב בריכה בחצר שלו – הגיע למאמר המדויק. במאמר לפניכם נציג שלל רעיונות ועיצובים מרהיבים של בריכות ביתיות שמותאמות בצורה אישית בהתאם לכל שטח ותנאי חוץ. בריכות שמוטמעות עמוק בקרקע ומגיעות במבחר סגנונות ועם חומרי גלם שונים, שישדרגו כל גינה וחצר ויהפכו אותו ממש לאתר נופש קטן.

בריכה מלבנית ענקית

רעיונות לעיצוב בריכה

בריכת שחיה בחצר האחורית משולבת עם ג'קוזי

בריכה זו תופסת את רוב השטח של החצר האחורית. הג'קוזי עצמו מוטבע בתוך הבריכה ומעניק לה מראה ייחודי שמשלים היטב את המבנה אבן ואת כל הירוק שמסביב. ניתן לשלב מסביב לבריכה אדניות פינתיות.

בריכת שחיה עם חיפוי מפסיפס

דוגמה להקמת בריכת שחיה בחצר אחורית קטנה. למעשה, זו בריכה קטנה יחסית עם קירות בחיפוי פסיפס שמשולבת בג'קוזי משובץ גם בפסיפס שמימיו זולגים ישירות אליה.

בריכת אי

הבריכה והפטיו ממוקמים באמצע החצר, מה שיוצר תחושה של אי בכל השטח. מדובר בגרסה היברידית מאחר שיש שביל אבן המוביל מהבית לפטיו, כשהאפקט שמתקבל הינו זהה.

עיצוב בריכה זוויתית

מדובר בעיצוב בריכה מודרני לצד מבנה פנים מודרני. הצורה שמתקבלת מאוד ייחודית –  קצה הזווית שנפתח לחלק רחב, הופך את כל הבריכה להרבה יותר מעניינת. מדובר במראה בריכה שמזכיר בריכת מלון.

בריכה בצורה מפותלת

מדובר בסגנון שמדמה בית מדברי באריזונה. בריכה שהיא יחסית קטנה ומגיעה בצורה מפותלת כשלצידה בנוי ג'קוזי מפנק. אולם קשה לזהות בתמונה, אך במקרה הזה מדובר בסוג של בריכת אינסוף. משמע, עיצוב מודרני ומרהיב בו הסוף של הבריכה מתמזג עם הנוף המשתקף דרכה, מה שיוצר אפקט של נוף אינסופי. על מנת להשלים את המראה המדברי והמיוחד ניתן לשלב בגינה מנעד זנים של קקטוסים שיקיפו את השטח – עיצוב מסוגנן זה יתאים לחצר אחורית שהיא בגודל ממוצע.

בריכה עם מפל מים

במקרה הזה מדובר בבריכה מלבנית בעלת מראה מסוגנן וים תיכוני. ניתן לזהות את המפל המים השוצף שזורם לעבר הבריכה מבין האריחים הכחולים והכל סביב מוקף בגן פרחים צבעוני ויפיפה.

בריכה עם מפל מים

בריכה עם מפל מים

בריכה עם מדרגות אבן מחופות

הבריכה קטנה בחצר האחורית נראית טבעית במיוחד כשהיא חצובה במסלעה. מעליה ניצב גרם מדרגות מחיפוי אבן שמוביל למפל של מים שנשפך לבריכה. החיפוי אבן והמסלעה, כל אלה יחד, יוצרים מראה טבעי בדמוי נהר שעובר להנאתו בחצר. עוד ניתן להבחין בתמונה, באזור הישיבה המוגבה לצד הבריכה שמשקיף לעברה.

בריכה עם מדרגות אבן מחופות

בריכה עם מדרגות אבן מחופות

בריכה מלבנית ענקית

בריכה בחיפוי אבן שממוקמת על נכס בעל שטח עצום, עם אזור פטיו גדול כשלעצמו, ומשטח דשא גזום שתוחם אף הוא את השטח. הרצפות והגידור גם הם עשויים מאבן גדולה טבעית בשילוב ברזל, מה שמקנה מראה קלאסי ומכובד.

בריכת מלבנית גדולה עם מגלשה

בריכה גדולה שנראית כמו מגרש משחקים מזמין לילדים. היא שרועה על שטח גדול והמגלשה עצמה שמשמשת גם כמפל וגם כמתקן, מהווה אלמנט עיצובי קסום. אפשר לזהות את חישוק הכדורסל שמוקף בפטיו שהוא עצמו עטוף בדשא, צמחייה ועצים.

בריכה רגילה עם סביבה שמשדרגת

עוד דוגמה לבריכה שהבחירות העיצוביות סביבה משדרגות ומשפרות פלאים את המראה הדי פשוט שלה – לעיצוב של הפרחים והשיחים מסביב תהיה השפעה רבה על כל המראה. גם בחירת הלבנים שתוחמים את המבנה מעניקים יופי וייחוד, הריהוט המיוחד של הכיסאות המוהדרים וכו'.

בריכה בגינה טרופית

חצר אחורית עם בריכה מתפתלת בצורת ברבאבא, משולבת עם מפל שנשפך לתוכה כשהיא מוקפת בעצים וצמחייה טרופית ופטיו ענק מסביב.

בריכה בגינה טרופית

בריכה בגינה טרופית

בריכה קטנה בחצר עם טוויסט

בית פרברי מדברי עם בריכה קטנה בחצר האחורית עם מדף טרקלין. במידה ומבחינים באזור הרדוד, שכן זה קצה הטרקלין שבו ניתן גם למקם רהיטי טרקלין. שימו לב גם לשולחן שעומד לו בתוך הבריכה.

בריכת אינסוף

ניתן לראות דרך זווית צדדית בבריכת אינסוף שעושה שימוש בקצה האינסוף החיצוני כדרך לשפר את החצר האחורית על ידי הפיכתה למפל מזרקה. מדובר בעיצוב בריכה חכם מאוד.