אדריכל גינות ונוף בשרון

תכנון גינה היא אחת המשימות המהנות בעת תכנון בית והקמתו, משום שכאן מדובר בחלל פתוח, מרגיע וכזה שנועד לאפשר לנו לקחת פסק זמן מהלחץ היום יומי ופשוט להתפנק בשקט בשקט לאחר יום עמוס. את תכנון הגינה חשוב לבצע על ידי אדריכל גינות ונוף בשרון המכיר היטב את אופי האזור ואת האפשרויות המוצבות לפנינו כדי לבצע את הטוב ביותר.

לוינסון 1 - אדריכל גינות ונוף בשרון

ערן לוינסון – אדריכל נוף

שלבי תכנון העבודה על ידי אדריכל גינות בשרון

לצד הצמחייה שנמצאת בשפע בשרון , כגון הדרים, עצי דקל ולידם שדרות ברושים, ומטעים – לכל משפחה יש את האופי וסגנון שלה שבאים לידי ביטוי בצרכים שלהם, מספר הנפשות המתגוררים בבית, ילדים קטנים או מתבגרים, תרבות אירוח מגוונת וחמימה וכך הלאה. בשלב הראשון אדריכל יכיר את דיירי הבית, ישאל את השאלות המדויקות ולאחר מכן יתחיל במלאכת תכנון הגינה החלומית. כמו כן, בשלב זה מגדירים את החללים בגינה, חלקם יהיו לטובת ישיבה מפנקת, חלקם כנוף ירוק עם צמחים מדויקים, בריכות נוי או בריכות שחיה, שטחים שוממים למרחב וכך הלאה.

גינות ונוף 3 - אדריכל גינות ונוף בשרון

אדריכל גינות ונוף בשרון

בחינת האקלים וסוג האדמה

כחלק מעבודתו של אדריכל גינות בשרון עליו לבחון את תנאי מזג האווירי מבחינת כיווני שמש ורוחות וגם את סוג הקרקע ( כידוע, אצלנו בשרון ישנם מקומות עם אדמה כבדה, לצד אדמת חמרה איכותית יותר, ואזורים מסוימים שאליהם חודר חול הים). בחינת פרמטרים אלה תהיה פקטור לבחירת מיקום פינות הישיבה והצמחים, כמו גם הכנת האדמה לצמחים על ידי חומרים שונים שיאפשרו לשמור על עמידות הצמחים לטווח ארוך. לאחר בחינת פרמטרים אלה אדריכל מבצע הדמית תלת מימד או שרטוטים המאפשרים לדיירים לראות את התכנון האדריכלי וכך לבצע שינויים שונים “על הנייר”. בשלב זה ניתן לבחור את סוג הדק, הצמחים, האבנים, החיפויים, הריהוט וכל מה שיהיה בגינה כדי ליצור חלל מרגיע שכיף להיות בו.

בחינת התקציב ויישום בשטח

כחלק מתהליך תכנון ועיצוב הגינה, על האדריכל לייצר תכנית תקציבים על הלקוח כדי שלא להגיע להוצאות מופרזות. תפקידו של אדריכל בעניין זה הוא קריטי, שהרי עליו לחלק את עוגת התקציב בצורה נכונה, כך שמצד אחד לשים דגש על אלמנטים חיוניים לצורך הקמת הגינה ומצד שני עליו לשמור היטב על התקציב ולא לחרוג ממנו. בתום הגדרת התקציב והתכנון המדויק, יוצאים לשטח כדי לבצע את המשימה עד לקבלת גינה מרשימה בהתאם לתכנון והתקציב שהוגדרו מראש.

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il