כל מי שאי פעם עיצב גינה משלו חולם על גינה מלבלבת, ירוקה ופורחת. פרחים צבעוניים שמכסים את הערוגות או העציצים, עצים מלבלבים באביב והרבה צבע בעיניים. תהליך עיצוב גינה כולל בדרך כלל גם בחירה של פרחים עם מחשבה קדימה. אנחנו רוצים ליצור גינות שילבלבו בכל עונות השנה ויספקו לבעליהן תחושה נעימה, צבעונית ורעננה.

פרחים 3 - אילו פרחים כדאי לשלב כשמעצבים גינה

שילוב פרחים בגינה

פרחים עונתיים או רב עונתיים?

כשאנחנו בוחרים פרחים וצמחים לשלב בתהליך עיצוב גינה אנחנו חושבים על התחזוקה השוטפת לאורך עונות השנה המתחלפות. ישנם פרחים שיכולים לפרוח לאורך השנה, למשל גרניום, אך רוב הפרחים פורחים בתקופות מסוימות של השנה, בייחוד במזג האוויר הישראלי ההפכפך.

כדי שהגינה תפרח בכל ימות השנה צריך להחליף את הצמחייה בכל עונה ולדאוג לשתילים חדשים. פירוש הדבר הוא כמובן טיפול נכון בגינה ותחזוקה שוטפת לאורך כל ימות השנה. אל אלו אפשר לצרף רב עונתיים שיספקו לנו פריחה לאורך כל ימות השנה.

אילו פרחים רב עונתיים מתאימים לגינה ישראלית?

רב עונתיים מספקים את הבסיס לגינה צבעונית ומלבלבת. בין היתר תוכלו לשתול חרצית לבנה, מרווה מסוגים שונים, ציפורן, גרניום, בגוניה ורוזמרין. אלו יספקו פריחה לאורך עונות ארוכות בשנה ויכניסו לא מעט צבע לגינה.

פרחים 1 - אילו פרחים כדאי לשלב כשמעצבים גינה

שילוב של פרחים בגינה

אילו פרחים עונתיים מתאימים לגינה הישראלית?

עיצוב גינה ישראלית כרוך בשינוי מראה הגינה מעונה לעונה. בין פרחי הקיץ נמצא את הורבנה, פיטוניות בצבעים שונים, דליה ועוד. בין פרחי החורף והאביב נמצא את כובע הנזיר, אמנון ותמר, נוריות, לוע הארי, ורדים מסוגים שונים, ציפורני חתול ועוד.

כדי להנות מגינה פורחת, כדאי ליצור קשר עם מעצב ומתכנן גינות מקצועי ולבחון אילו צמחים יתאימו לגינה שלכם.

פרחים 5 - אילו פרחים כדאי לשלב כשמעצבים גינה

שילוב פרחים בגינה