כשמדברים על אלמנטים מיוחדים בעיצוב גינות בתהליך עיצוב גינה אנחנו חושבים על מכלול שלם שיצטרף זה לזה ויהפכו את הגינה לייחודית, קסומה ומעניינת, עבור כל מי שיזכה לבלות בה. מגוון האלמנטים המוצעים כיום מאפשרים לכל מעצב או מתכנן גינות ליצור שילובים מעניינים ולתת אופי מיוחד לגינה, שלא נראית כמו זו שלצדה. אלו הם כמה מהאלמנטים המיוחדים יותר המשמשים לעיצוב הגינה.

אז אלו אלמנטים מיוחדים בעיצוב גינות ניתן לשלב?

מזרקות ומפלים:

ונוי בעיצוב גינה 1024x670 - אלמנטים מיוחדים בעיצוב גינות

מזרקות ומפלים בגינה

מזרקות ומפלים מעניקים לגינה משחק עם חושים. מגע, שמיעה וראייה מתחברים זה לזה. המים הם אלמנט מרגיע שכאשר הוא נכנס לתוכנית עיצוב גינה הופך אותה מיד למרגיעה יותר ושלווה יותר. הם הופכים את הגינה לרב מימדית, כשהם יוצרים זרימה ותנועה. מזרקה מפוסלת או מפל הבנוי על מבנה שיש מודרני, שניהם מהווים אלמנט עיצובי ייחודי בתוך הגינה.

טאבון או בור אש:

בורות אש מספקים עוד מימד לגינה. מימד האש. אין כמו ערב סביב המדורה, עם שיפודי מרשמלו רכים או בירות קרירות ומצננות. בין אם מדובר בבניית טאבון שישמש להכנת אוכל או יצירת בור אש שבו אפשר להדליק מדורה בצורה בטוחה, אלו שני אלמנטים עיצוביים שחוגגים את יסוד האש והופכים אותו בבטחה לחלק מהגינה.

קירות ירוקים:

מעוצבים בגינה 1 - אלמנטים מיוחדים בעיצוב גינות

קירות מעוצבים בגינה

בשנים האחרונות שטף טרנד מיוחד את עולם הגינון – קירות ירוקים. הקירות הירוקים עשויים בדרך כלל מטחב מיוחד, שגדל על משטחים ונחתך לפי צורות מסודרות. אפשר ליצור קירות ירוקים בגוונים שונים ואפילו למצוא טחב בצבעים מיוחדים, למשל בצבעי חום ואדמדם.

פרגולות מעוצבות כאלמנטים מיוחדים בעיצוב גינות

הפרגולה אמנם הפכה לאלמנט שגרתי שנכלל בכל תוכנית עיצוב גינה אבל כיום כבר לא מייצרים פרגולות בסרט נע בלבד. בכל גינה אפשר ליצור פינות שונות ומעוצבות, שמקורות על ידי צמחים מטפסים, שרכים או באמצעות חיפוי מיוחד.

כיום ניתן לעצב פרגולות באמצעות מעצב מומחה ולתת להן אופי מיוחד שלא נראה במקומות אחרים. כמו כן, באמצעות צביעה מיוחדת או שילוב של עץ עם חומרים נוספים, ניתן להפוך אותן למיוחדות ואינדיבידואליות.

בעיצוב גינות 1 - אלמנטים מיוחדים בעיצוב גינות

אלמנטים בעיצו גינות