תורת הפאנג שואי מאפשרת לנו ליצור איזון בתוך הבית ובגינה ולהקיף את עצמנו באלמנטים שמחזקים ויוצרים זרימת אנרגיה טובה יותר. בתהליך עיצוב גינות משלבים לא פעם אלמנטים של פנג-שואי, אשר יוצרים זרימה נעימה בגינה, משפרים את תחושת הרוגע ויוצרים מרחב נשימה שליו.

הקמת גינות - אלמנטים של פנג-שואי בעיצוב גינה

כיצד מכניסים אלמנטים של פנג-שואי בעיצוב גינה?

תורת הפנג-שואי מתבססת על חמישה יסודות פיזיים – אדמה, אש, מתכת, עץ ומים. החיבורים בין כל היסודות האלו מעניקים לנו בסיס ליצירת עיצוב גינה המתבסס על התורה הסינית.

כל אחד מהיסודות האלו מייצגים אנרגיות משתנות שהחיבור ביניהן יוצר תחושה חיובית ונעימה. לצד כל אלו נכנסים לתחשיב גם נושאים כמו חילופי עונות, צבעים, מחזוריות וחומרים.

הקמת גינה 2 - אלמנטים של פנג-שואי בעיצוב גינה

בחירת צמחייה:

הצמחייה צריכה להיות משולבת – עונתית ורב עונתית. בכל עונה אנחנו מאפשרים לטבע לתת ביטוי לעצמו – מצבעי השלכת בסתיו ועד לפריחה מחודשת של פרחי העונה באביב. תכנון הצמחייה צריך להתבסס על חילופי העונות.

שילוב אלמנטים של מים ואדמה:

עיצוב גינה 2 - אלמנטים של פנג-שואי בעיצוב גינה

הפאנג שווי מתייחס לא מעט לאלמנט המים. שילוב של גופי מים כמו מזרקות ובריכות חשוב ותורם לזרימה אנרגטית נכונה. לצד שילוב אלמנט המים, אנחנו שמים דגש על בחירת פריטים מחומרים טבעיים כמו חלוקי נחל, אבנים טבעיות ועץ.

חלוקה לאזורים:

הפנג-שוואי מתייחס גם לחלוקה לפינות ואזורים. פינות מסוימות אמורות להעניק לנו אפשרות להתבודד, לחשוב, להגות ולנוח. לבלות זמן עם עצמנו. עיצוב גינות המושפע מתורת הפנג-שוואי פירושו לחלק את הגינה לאזורים שונים, שחלקם מוקדשים לרוגע ושלווה וחלקם סוערים יותר – למשל פינה להתבודדות באיזור שקט המוקף עצים לצד פינה פתוחה שבה אפשר לארח ולשחק עם הילדים.

שמירה על תחזוקה שוטפת נוחה:

הפנג שווי מתייחס גם לשמירה על ניקיון ואסתטיקה בתוך הגינה. עיצוב גינה שמאפשר לתחזק אותה בצורה נוחה וליצור תמיד מראה מטופח ונקי, מתבסס גם על עיקרון זה.

כדי להנות מעיצוב גינות המשלב אלמנטים מתורת הפאנג-שואי כדאי לפנות לאיש מקצוע המתמחה בנושא שיוכל ליצור עבורכם עיצוב הנשען על כל הכללים האלו.

במידה ואתם מעוניינים להקים גינה שכזאת – פנו לאמנות הגינה הקסומה –  054-5228882