בריכת שחייה ביתית היא הרבה יותר ממותרות, בריכת שחייה ביתית עשויה מבטון עמיד לאורך שנים, היא אזור מפלט לרגיעה נפשית, התכנסות וגם לפעילות גופנית, כשכל זה נמצא בחצר האחורית שלכם. היום יש יותר ויותר בתי מגורים שרואים בבריכת שחייה תוספת שמשדרגת את איכות החיים ובהתאם לזאת מתכננים כיצד לשלב אותה עם חלל הגינה יחד.

בתכנון עיצוב והקמת בריכת שחייה ביתית עולים מספר שיקולים וטוב שכך מאחר שמדובר בפרויקט שתהינו ממנו לאורך שנים וחשוב שיבוצע על הצד המקצועי ביותר. במאמר זה נבחן על מה יש לשים דגש בתכנון בריכת שחייה ביתית מרשימה מבטון, תוך מתן תשומת לב מיוחדת לכל מה שנמצא סביב הבריכה – ריצוף, אמצעי בטיחות (כיסוי בריכה וגידור) וחשיבות התאורה שמעניקה צבעי אור רך ומלטף גם כשהשמש שוקעת.

הקמת בריכת שחיה ביתית

הקמת בריכת שחיה ביתית

אפשרויות ריצוף – אריחי אבן/קרמיקה או דק עץ נגד החלקה

בחירת הריצוף לאזור הבריכה שלך יכולה להשפיע באופן משמעותי הן על האסתטיקה והן על הבטיחות. להלן שתי האפשרויות הפופולריות כיום.

  • ריצוף אבן/קרמיקה/גרניט פורצלן נגד החלקה – אריחים נגד החלקה הם בחירה מצוינת לריצוף שנמצא סמוך לבריכה בשל העמידות שלהם ומניעת  החלקה. אריחים אלה מגיעים במגוון רחב של גוונים, טקסטורות, דוגמאות וגדלים המאפשרים ליצור מראה שמותאם לכל סגנון עיצובי של בריכה. המרקם שלהם מספק אחיזה נוספת, מה שהופך אותם לבחירה בטוחה, גם כשהם לחים. התחזוקה שלהם קלה יחסית, והם עמידים בפני כימיקלים של מי הבריכה, לכן הם נחשבים להשקעה טובה לאורך זמן.
  • דק  עץ – לוחות עץ משדרים מראה טבעי שיכול להפוך את אזור הבריכה שלכם לנווה מדבר של ממש. הם גם עמידים להחלקה כאשר הם מתוחזקים כראוי ומטופלים בציפויים מונעי החלקה. דק עץ מציע אווירה כפרית וחמימה יותר אולם מצריך תחזוקה שוטפת ובדיקה שנתית על מנת לוודא שהעץ אטום ועמיד אל מול מים וקרני שמש.
ריצוף אריחי אבן

ריצוף אריחי אבן

כיצד שומרים על בטיחות סביב הבריכה הביתית?

סביבת הבריכה יכולה להיות מסוכנת במידה ולא מאבטחים אותה כראוי. לאחר בחירה בריצוף ראוי שמונע החלקה, יש להתייחס בכובד ראש גם לעניין כיסוי וגידור הבריכה, בפרט אם יש בסביבה ילדים או חיות מחמד.

  • כיסוי בריכה – כיסוי בריכה איכותי הוא השקעה שמונעת נפילות למי הבריכה ובנוסף כיסוי יעזור לשמור על טמפרטורת המים, להפחית את עלויות החימום ואת אידוי המים. היום ניתן למצוא גם כיסויי בריכה אוטומטיים שמכסים את הבריכה בלחיצת כפתור, הם נוחים, קלים ובטיחותיים.
  • גדר – התקנה של גדר סביב הבריכה היא דרישה על פי חוק. גדר תיצור מחסום שמגביל את הנגישות לבריכה ותפחית את הסיכון לתאונות. גידור לבריכה יכול להגיע בעיצובים וחומרים שונים, שמאפשרים בחירה של גדר שתתכתב עם העיצוב והנראות של סביבת הבריכה שלכם.

תאירו את חלקת העדן שלכם

  • תאורה נכונה ואיכותית תאיר את הגינה וסביבת הבריכה ותהפוך אותה למרחב קסום ומזמין ביותר, וגם תאפשר לכם ליהנות מהגינה בכל שעה שתחפצו. להלן כמה רעיונות תאורה עכשוויים ומרהיבים במיוחד –
  • אורות בריכה מתחת למים  – התקנת נורות לד תת-מימיות לא רק תשפר את הנראות אלא גם תספק בטיחות במהלך שחיית הלילה. לתאורת לילה מומלץ לבחור בנורות LED חסכוניות שמשנות צבע ומעצבות את האווירה.
  • תאורת שבילים – תאורה שמאירה את השבילים ואת הדק בסמוך לבריכה תבוצע גם באמצעות נורות LED במתח נמוך, זה יוצר אווירה נעימה למפגשי ערב וגם משפר את הבטיחות והנגישות.
  • תאורה כללית – תאורה כללית בחלל הגינה תאיר ברכות את הצמחייה, העצים ופסלי גן ותוסיף עומק ואופי לגינה ולאזור הבריכה.

נסכם כי יצירת נווה מדבר מרהיב וייחודי של בריכת השחייה הביתית שלכם תהייה כרוכה במספר שיקולים קפדניים בניהם ריצוף, אמצעי בטיחות ותאורה. כל זמן שתבחרו בריצוף קרמיקה נגד החלקה או בדק מעץ, תיישמו את אמצעי הבטיחות כמו כיסוי בריכה וגידור ותחדירו מראה קסום בעזרת התאורה הנכונה, הבריכה שלכם תהפוך לאי שובה לב עבורכם ועבור כל יקיריכם. על ידי איזון נכון של סגנון עיצובי, בטיחות ופונקציונליות, תוכלו ליהנות לאורך שנים מבריכה שלא רק עונה על הצרכים, אלא עולה על הציפיות הכי פרועות שלכם.