גינון אורגני ושילוב צמחים בו

בשנים האחרונות המושג אורגני עולה לכותרות ובצדק, אם זה במזון אורגני, מוצרי קוסמטיקה וגם בתחום הגינון.
גינון אורגני מתבסס על שילוב של צמחים טבעיים המתאימים לסביבה המקומית,
לבין צמחיה חדשה שהתפתחה עם הזמן בארצנו ומושפעת ממזג האוויר הים תיכוני. זהו למעשה העיקרון של הגינון האורגני המבוסס על עיצוב גינות בסגנון זה.

אורגנית 1 - גינון אורגני ושילוב צמחים בו

גינון אורגני גינון אורגני

בשל התפתחות הגינון האורגני ויתרונותיו הרבים, הוא נהפך לשם ודבר באירופה ובכלל בכל העולם,
ומגיע בצעדי ענק גם לארצנו הקטנטנה. יחד עם זאת, לצמחים המקומיים הגדלים בארצנו יש לא מעט יתרונות כגון העובדה שהם שורדים לאורך זמן, כמו גם מתאימים במיוחד לתנאי הסביבה שלנו.
צמחים אורגנים אומנם אינם פטורים ממפגעים שונים, אך יחסית הם עמידים ומהווים בית הגידול והמזון הטבעי של בעלי חיים מקומיים. ולכן, כאשר מתכננים גינה אורגנית, יש לתכנן מצב של פריחה רציפה בכמה שיותר עונות במהלך השנה ולכן יש צורך להשתמש גם בצמחיה מאוקלמת חדשה אותה מייבאים ממקומות שונים בעולם.

שתילה נכונה של הצמחים

בגינון אורגני יש כלל יסוד בסיסי שיכול להשפיע רבות על הגינון, והוא השילוב בין הצמחים השונים הרצויים. לעיתים, עקב חוסר ידע ושימוש בבעלי מקצוע המומחים בתכנון גינה אורגנית, רבים שותלים זה לצד זה צמחים ממקורות שונים שיכולים להזיק זה לזה ולגרום לתמותת הצמחייה.
לדוגמה, במידה ושותלים צמח מדברי בסמוך לצמח המגיע מאזור טרופי, נוצרת הפרה של האיזון הביולוגי אשר אינה מועילה לצמחים וגורמת לנבילתם מהשורש. כמו כן, ישנם צמחים שאינם תואמים זה לזה שיכולים לצמוח נהדר ולהגיע לפריחה יפה, אך בחלוף השנים הצמחים יאבדו מיופיים.

אורגנית 2 - גינון אורגני ושילוב צמחים בו

גינון אורגני

שיווי משקל ביולוגי חיובי

בתהליך עיצוב גינה אנו רוצים הכל מהכל, כמה שיותר צמחים וכמה שיותר גדולים ויפים השורדים בכל עונות השנה, וניתן להבין למה.
צמחים מכניסים רוגע וניחוחות משכרים לגינה ומאפשרים לנו לקבל את הרוגע הכל כך דרוש. אולם, סביבה עשירה במינים רבים של צמחים אורגנים דורשת שיווי משקל ביולוגי חיובי בין החי, הצומח והקרקע כמו גם תנאים נכונים הדרושים להתפתחות עבר כל צמח בנפרד כגון דישון, השקיה, כמות מים וכו'.  בכל מקרה, יש ליצור סביבה מאוזנת  בין החי לצומח כדי לקבל תוצר מושלם.

אורגנית 3 - גינון אורגני ושילוב צמחים בו

גינון אורגני

רוצים להקים את גינת חלומותיכם?- פנו אלינו , לאמנות הגינה הקסומה.

אורגנית 4 - גינון אורגני ושילוב צמחים בו

גינון אורגני