גינות מעוצבות עם בריכות נוי

מים הם יסוד החיים והם מקור לאנרגיה. המים מספקים חיים מעצם שתייתם, אולם לא רק. גם הקשבה לפכפוך שלהם והתבוננות במקור מים שנובע מבריכת נוי או ממראה של מפל קטן, עשויים למלא כל אחד בהרבה אופטימיות, אנרגיה חיובית, רוגע ושלווה. בריכות נוי הן חלק אינטגרלי מכל מה שמוכנה, תחום עיצוב גינות, ובכל עיצוב של גינה שאין בה בריכת שחייה, נכון יהיה לשקול הוספה של בריכת נוי או כל מפל זורם, מסלעה עם מים שיעניקו הרבה נופך, יופי וייחודיות לגינה שלכם.

מעוצבות עם בריכות נוי - גינות מעוצבות עם בריכות נוי

גינות מעוצבות עם בריכות נוי

גינה מעוצבת בחצר הבית

בכל עיצוב גינה חשוב יהיה להגדיר מטרות בהתאם לצרכים של הדיירים. על מנת להצליח לקבל את התוצר המקסימלי, כדאי לנצל כל פיסת שטח בגינה ולהפיק ממנה את המיטב, גם אם מדובר בשטח שנשאר ריק, עדיין הוא יכול להראות מעוצב. התייעצות עם איש מקצוע לגבי סוגי צמחים שמתאימים לקרקע, מה כדאי לשתול ומה עדיף שלא, האם נכון יהיה להוסיף דשא או אולי ריצוף, פרגולה, תאורה ואיזו סוג של בריכת נוי תוכל להתאים ועוד.

מהו המקום המתאים להקמת הבריכה?

בריכת נוי יכולה למעשה להיות כמעט בכל מקום בגינה, שכן לא מדובר בחלל גדול כמו שנדרש לבניית בריכת שחיה ביתית , אולם  ההמלצה להציב אותה באזור מרכזי בגינה. אם רוב הגינה נמצאת בחזית הבית כדאי שהבריכה תתמקם שם ולא באזור האחורי. אם יש אפשרות למקם את הבריכה בחלק הדרומי מזרחי של הגינה – גם יהיה נכון לעשות כך, לפי הפנג שוואי זה נחשב למקום שבו ניתן לממש את כל המשאלות המתבקשות. כמו כן, יש לוודא שהבריכה מקבלת צל במהלך היום, חשוב שלא תהיה חשופה לשמש מרבית שעות היום, מאחר וזה עשוי להאיץ תהליך של יצירת ירוקת  במים וקושי בגידול דגים ועוד.

סגנונות בריכות נוי

ניתן לעצב היום בריכת נוי שתראה ממש כמו גומת מים שהטבע יצר. שירות של איש מקצוע שעוסק בגינות, יוכל לסייע לכם בתכנון בריכה עם מראה שמדמה כאילו מדובר ביצירתו של הטבע, כך שכל מי שיצפה בה, יתהה אם הבריכה הייתה שם קודם לבית. גם סוג הריצוף שלצידה – דק, דשא או חיפוי קרמיקה, יכתיב את הסגנון שלה. בריכה שיש לה מראה טבעי ניתן לרצף באבן טבעית או על ידי חלוקי נחל. בריכה שהיא מסוגננת בצורה מודרנית ניתן לרצף בקרמיקה או באבן מסותת ולשוות לה מראה קפדני ונקי יותר. כדי להעצים את הסגנון שתבחרו לבריכת הנוי, ניתן לשלב בבריכה אלמנטים שונים כמו מסלעה, ערוץ נחל קטן שנשפך לבריכה, סוגי דגים למיניהם, פרחים מיוחדים, תאורה פנימית ועוד.

מעוצבות עם בריכות נוי 2 - גינות מעוצבות עם בריכות נוי

נחל בגינה

במה מוטב להתחשב בתכנון הבריכה?

כל אלמנט שיוצב בגינה חשוב לתכנן אותן חכם ובצורה בטיחותית, כדי שניתן יהיה ליהנות ממנו לשנים ארוכות. בבית שיש בו ילדים קטנים חשוב לדאוג שהבריכה תהיה מגודרת או מתוחמת  ולא תהייה לכל אחד גישה אליה. כמו כן, כדאי לשלב בבריכת הנוי צמחייה שתעזור להפרדה וגם להצללה של הבריכה ותשמור על טמפרטורת מים קרירה. צמחים שיכולים להתאים לבריכת נוי יהיו נופרים או נימפיאות, כאלה שאינם זקוקים לשמש ישירה, אלא רק למספר שעות על מנת שלא יתחילו להתפתח במים אצות שמזיקות וגורמות לריקבון.  כמו כן, מומלץ לוודא שהבריכה לא  תמוקם על יד עץ נשיר, העלים של העץ בתוך המים יכולים גם לגרום לריקבון, וחשוב לא למקם עצים עם שורשים אגרסיביים שעלולים לקרוע את מעטפת הבריכה, ותגדירו שטח מספיק לכל הצמחים שגדלים על שפת הבריכה, הם גם ישוו לה מראה שליו ורגוע במיוחד.