שילוב דק בגינה

דק בגינה הוא חלק מהנוף בגינות פרטיות, מרפסות שמש וגגות. אפשר כמובן להבין את הביקוש לריצוף דק שהרי הוא משתלב היטב סביב הבריכה, הוא נראה חלק טבעי מהנוף סביב, מעניק תחושת חמימות, מתחבר למשטחי אבן בצורה טבעית,  הוא אינו מחליק ומאפשר לנו להתהלך עליו יחפים בכל עונות השנה. אלה רק חלק מהיתרונות של דק, אך כאשר מדובר על שילוב דק בגינה פרטית עם בריכה, הדבר שונה לחלוטין- מכיוון שהוא כנראה הריצוף האידיאלי ביותר לשילוב סביב הבריכה.

שילוב דק בגינה פרטית עם בריכה

שילוב דק בגינה פרטית עם בריכה

בשל הפופולריות המתבקשת של שילוב דק בגינה פרטית, מנינו בפניכם את המקומות בהם תוכלו לשלב דק בגינה וליהנות מכל היתרונות שלו. אולם, כדאי לדעת שאת הדק מומלץ לתכנן כבר בתהליך תכנון הגינה, על מנת שתוכלו להכין את פני הקרקע לדק, אך דעו כי אף פעם לא מאוחר לחדש את הגינה בדק וניתן לשלב דק גם בתהליך עיצוב הגינה מחדש.

אז בואו נראה היכן ניתן לשלב דק בגינה?

בפינת הישיבה – פינת ישיבה חייבת להיות משטח ישר שיאפשר הצבת ריהוט גן בנוחות רבה. האופציות הן חיפוי אבן טבעית או בטון מוחלק, אולם רבים מעדיפים לשלב דק מעץ מלא או דק סינטטי, מכיוון שהדק אינו מחליק, נעים לכפות הרגליים ואינו צובר נוזלים על פני הקרקע, אלא מי גשמים ומי השטיפה מחלחלים בין חריצי הקורות.

בשביל הכניסה – אין כמו להתהלך בצורה ישירה על דק עץ איכותי. את הדק רבים משלבים בכניסה לבית או בשבילים השונים בין ערוגות הפרחים כמו בשביל המוביל למחסן, בכניסה האחורית של המבנה, בכניסה הראשית לבית ועוד מגוון מקומות נוספים.

במקום הדשא הטבעי – מאפשר קבלת אופציה אטרקטיבית לגינות פרטיות, משום שהדק אינו מושך אליו חרקים, אינו דורש תחזוקה קבועה ומותקן בצורה מפולסת – להצבת רהיטי גן. גם דשא סינטטי אינו פתרון לישיבה נוחה, ולכן רבים מעדיפים להחליף את הדשא ברצפת דק איכותית וישרה שתאפשר להם ליהנות מריצוף איכותי ונוח.

סביב הבריכה – שילוב דק סביב וליד בריכה בגינה הוא פתרון נהדר לאנשים המעוניינים לקבל גינה בעיצוב חמים וטבעי המתאים לעיצובים שונים. את הדק ניתן לשלב סביב הבריכה, בפינת הישיבה ובשבילים המובילים לבריכה. רק נציין שדק עץ אינו מוליך חום ולכן הוא נעים לכפות הרגלים, וגם אינו מחליק, מה שהופך אותו לידידותי לילדים קטנים.

סוגי דק שכדאי להכיר טרם התקנת דק בגינה

לפני שבוחרים רצפת דק לשילוב בגינה, כדאי להכיר את סוגי הדק הקיימים בשוק. כיום ניתן למצוא דק סינטטי ודק מעץ טבעי . בואו נכיר אותם:

דק  אורן – דק מעץ רך, נפוץ מאוד בישראל מסיבות של שכיחות ועלות נמוכה , ניתן להשיג עץ לדק אורן בקלות רבה , ונוח מאוד לעבוד אתו , דורש שימון/צביעה באופן שנתי..

דק איפאה – דק מעץ דחוס יותר וקשה פי שלושה מדק האורן, נחשב גם חסין יותר לאש ומתנגד ללהבות הרבה יותר זמן מסוגי דק רכים יותר. הוא מכיל כמות גדולה יחסית של שמנים, ולכן דק האיפאה עמיד מאוד בפני נזקי חרקים ומזיקים השמן הטבעי שמכיל עץ האיפאה, בעל עמידות גבוהה מאוד בפני טחב וריקבון, מה שהופך אותו לאידאלי לבנייה באזור החוף .

דק במבוק  – נחשב לדק פופולארי מאוד עבור דקים ופרגולות בשל היותו דק חזק ועמיד אך גם בשל היותו בעל גמישות והיותו דק ידידותי לסביבה.
הבחירה הירוקה של דק במבוק לא מאלצת ויתורים על יתרונות אחרים, דק במבוק מספק מענה הולם לאלו שמעוניינים לעצב את האזור החוץ והפנים.

דק סינטטי – הוא נחשב לנפוץ בגינות פרטיות, גגות ומרפסות שמש ומאפשר לקבל מראה הדומה מאוד לעץ מלא. כיום ניתן למצוא מגוון סוגים דקים סינטטיים, חלקם עשויים מפלסטיק (PVC), וישנם דקים בהם משולבים גם שבבי עץ ממוחזרים. הסוג הנפוץ יותר הוא דק סינטטי העשוי מתרכובת של סיבי עץ הנחשבת לשיטה הרבה יותר נפוצה ואיכותית. מבחינת עיצוב, מכיוון שמדובר בעץ סינטטי ניתן למצוא אותו במגוון רב של צבעים, עיצובים וחיפויים לבחירה.

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il