המדריך לעיצוב גינה פרטית

הכנו את המדריך לעיצוב גינה פרטית מפורט המכיל את כל העקרונות והאלמנטים הדרושים שיש לתת עליהם את הדעת טרם עיצוב גינה פרטית.
לכל אדם יש חלומות וסגנונות עיצוב משלו, ולכן עיצוב גינה יכול להשתנות מאדם לאדם. אולם, עדין ישנם עקרונות מסוימים שעלינו להכיר טרם תכנון ועיצוב הגינה

טרם דריסת רגל בתחום, כדאי להכין רשימה של רעיונות מסוימים שתרצו ליישם בגינה שלכם, וכמובן גם לקחת השראות מהרשת או ממגזינים ייעודיים לעיצוב. עם רשימה זו תוכלו לגשת לאדריכל נוף או מעצב גינות המתמחים בתכנון ועיצוב גינות פרטיות.

לעיצוב גינות - המדריך לעיצוב גינה פרטית

המדריך לעיצוב גינות

התחשבות באלמנטים הנמצאים בגינה

בשלב הראשון של הקמת גינה, עליכם להתחשב במספר גורמים עקרוניים כמו טופוגרפיה, כיווני השמש, התחשבות בילדים, אם יש בעלי חיים שהנכם מגדלים וכמובן גידור הגינה מפני פולשים לא רצויים. חשוב להבין שלכל משפחה יש דרישות משלה, חלקם יעדיפו לעצב גינה ידידותית לילדים, חלקם גינה ידידותית לאורחים, חלקם גינה עם המון צמחים שתעניק לדיירים רוגע ושלווה. למעשה, גינה אמורה להיות כביכול מחולקת לכמה אזורים, כאשר כל אזור יכיל את הפרמטרים החשובים לדיירי הבית, כך למשל גינה הידידותית לאורחים תכיל פינת ישיבה מרווחת, מטבח חוץ, מקום למנגל ועוד.

צמחיה סביב הגינה תוכנית שתילה - המדריך לעיצוב גינה פרטית

תכנית סביבת הגינה

תכנון החלל בצורה מקצועית

את תכנון החלל רבים מבצעים על ידי הדמיית גינה המאפשרת לראות בצורה מוחשית את הגינה ולבצע שיניים "על הנייר" ולאחר מכן להתחיל בתהליך הביצוע. כמו כן, כיום קיימים כלים חדשניים לבדיקות קרקע, כך תוכלו לבחור היכן לשתול צמחים ועצים מיוחדים והיכן נכון למקם בריכות נוי או בריכת שחייה. בתהליך התכנון תוכלו  לבחור היכן למקם את פינת הישיבה בגינה, את כרי הדשא, הצמחים, התשתיות הנחוצות ועוד מגוון אלמנטים שימושיים בגינה.

טרם תכנון הגינה, מומלץ לבצע רשימה של חלומות ורצונות שעליהם לא תרצו לוותר. כך למשל ישנם אנשים שלא מוכנים לוותר על פינת משחקים גדולה לילדים, על בריכות נוי עם דגים, על פינת שאנטי עם ערסלים המחוברים לעצים ואפילו על בית מעץ מיוחד לילדים. בשלב זה, מומלץ גם לבחור את סגנון העיצוב שמדבר אליכם כמו גינה בסגנון מודרני, יפני, אנגלי וכו'. רק כאשר תגיעו מוכנים עם רשימת הרצונות שלכם, תוכלו להגיע לתוצאה המושלמת ביתר קלות.

שלישית מקרא - המדריך לעיצוב גינה פרטית

תכנית סביבת הגינה

שלבי ביצוע הגינה

לאחר תכנון הגינה, בחירת הסגנון והחלוקה, עוברים לשלב הביצוע, אך כאן לא הסתיימה מלאכתכם, כיוון שיהיה עליכם לבחור מגוון אלמנטים וחומרים שישולבו בגינה. בשלב הראשון יש צורך ליישר את פני הקרקע על ידי כיסוי הקרקע באדמה איכותית או דשא ירוק אמיתי שיהוו בסיס לשתילת הצמחים הרצויים. לאחר מכן יש לבחור את החיפויים הרצויים שיכולים להיות רצפת דק, רצפת אבן, אבנים משלבות, בטון מוחלק, דשא סינטטי, וכמו כן –  שילוב אובייקטים עיצוביים על פני הקרקע.

שתילת עצים וצמחים

לאחר יישור הקרקע והחלפת האדמה, יהיה עליכם לבחור את העצים והצמחים שיעניקו לגינה מראה מיוחד. כך למשל תוכלו לבחור אדניות או ערוגות צמחים בהם תשתלו צמחים עונתיים וצבעוניים שיקשטו את הגינה. גם בחירת עצים היא גורלית, האם תרצו עצי פרי או סגנון של עצי אלון, עצי זית, עצי מוקד , עצי נוי , ועוד. חשוב להכיר היטב את אופי הצמחים והעצים שתרצו לשתול, הן מבחינת תחזוקה והן מבחינת התאמתם לאופי ועיצוב הגינה.

שילוב אקססוריז, מפלי מים ובריכות נוי

אקססוריז מוסיפים רבות לאווירה הכללית של הגינה ומעניקים לה את הטאצ' הסופי. אך כאמור ישנם סוגים שונים של אקססוריז שיש לשלב בתבונה בגינה כמו פסלים, מזרקות מים, בריכות נוי ועוד.

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il