הקמת תשתית לגינה, עוד לפני שאנחנו מתעסקים בעיצוב הגינה, בצבעים, בחומרי הגלם ובתכנון הנכון, אנחנו משקיעים לא מעט מחשבה בכל הקשור להקמת גינה עמידה לאורך זמן. פירוש הדבר הוא: תשתית נכונה שתאפשר לנו לגדל צמחייה בגינה, להשקות אותה, לנקז מי גשמים מיותרים ולשמור על הגינה נקייה ונעימה.

2 - הקמת תשתית לגינה – מה חשוב לדעת?

מה חשוב לדעת על הקמת תשתית לגינה ועל התשתית שדרושה לכך? הנה כמה דברים חשובים.

הכל מתחיל מתכנון מקצועי:

כדי שהגינה תהיה עמידה לאורך זמן, לא תעודד נזקי מזג אוויר ותאפשר לכם לתחזק אותה בצורה הפשוטה ביותר, דרושה התערבות מקצועית. אנחנו ממליצים להיעזר בשירותי גינון או הקמת גינות כבר מהשלב הראשון, שבו אנחנו מתכננים את הגינה, דואגים לתשתיות הנכונות, לניקוז, למיקום נכון של כל האלמנטים בתוך הגינה.

התכנון המקצועי עוזר למנוע בעיות בהמשך הדרך. בין אם מדובר בחורי הניקוז שמשמשים לניקוז גשם ועד לבחירת המסלול הנכון לריצוף הגינה, שיאפשר הליכה בטוחה בין שבילי הגינה.

עבור ניקוז - הקמת תשתית לגינה – מה חשוב לדעת?

הקמת מערכת ההשקייה:

אחד האלמנטים הכי חשובים בתכנון הגינה הוא מערכת ההשקייה. ההשקייה בכל גינה צריכה להתבסס על מחשב עמיד ואיכותי שיכול לכוון את כמות ההשקייה לפי תכנון הגינה. חשוב לתכנן את הגינה כך שיהיה ניתן להטמין טפטפות בכל פינה ולאפשר השקייה של כל הצמחייה בתוך הגינה. היום אפשר לשלוט בהשקייה גם באדניות, בעציצים ואפילו בעציצים התלויים על קירות או על הפרגולה.

בגינה  - הקמת תשתית לגינה – מה חשוב לדעת?

שימוש בחומרים עמידים

חלק מתכנון או הקמת גינה תלוי בחומרים שייכנסו אל הגינה. לצד העיצוב בסגנון הרצוי, אנחנו דואגים לבחור חומרים עמידים שיוכלו להחזיק מעמד לאורך זמן ולא חייבו עבודות תחזוקה מסיביות. המטרה היא ליצור שגרה של עבודה מהנה בגינה, בלי להיכנס לפרויקטים גדולים כל הזמן. בחירת עץ איכותי לריהוט הגינה ולבניית הדק והפרגולה, שימוש באבן טבעית ועמידה, שימוש במתכות כמו פלדה או ברזל ובחירת עציצים ואדניות איכותיים, כל אלו יסייעו בתהליך הקמת תשתית לגינה.

מעוניינים בתכנון נכון של הגינה שלכם? – פנו אלינו, לאמנות הגינה הקסומה.

ערן, 054-5228882