איך לשמור על הגינה ממזג אוויר סוער במיוחד?

הקמת גינה בישראל היא מבצע מיוחד במינו. מזג האוויר כאן משתנה מעונה לעונה ולפעמים משבוע לשבוע. בחורף, אנחנו נהנים מהרבה מאד ימי שמש ואפילו מתקופות יובש, אך פתאום – כמעט משום מקום – יכולה להגיע סערה. רוחות חזקות מנשבות, לפעמים ממזרח ולפעמים ממערב ואנחנו מנסים להגן על הגינה שהקמנו בעשר אצבעותינו.

כדי שנוכל להנות מהגינה שהקמנו לאורך כל ימות השנה, גם בעיתות סערה, קיבצנו כמה טיפים להגנה על הצמחים ושאר האלמנטים.

גינה 4 - חיפוי גינה במזג אויר סוער

ריכשו ברזנט ושימו אותו במקום נגיש:

כשאנחנו עובדים על הקמת גינה חדשה, אנחנו חושבים על כל פרט. בין היתר אנחנו מתכננים אילו רהיטי גינה ואלמנטים קישוטיים יהיו בה. כשמגיעה סערה, כדאי להגן על הרהיטים האלו בהם אנחנו משקיעים בדרך כלל לא מעט.

אנחנו ממליצים לשמור במחסן הגינה ברזנט איכותי מתוצרת טובה, שתוכלו לשלוף כשמתחיל לרדת גשם. הברזנט יגן על האלמנטים הרגישים בגינה וישאיר אותם במצב עמיד וטוב.

גינה 2 - חיפוי גינה במזג אויר סוער

השקיעו בריצוף איכותי:

אחד האתגרים שניצבים מולנו בכל פרויקט הקמת גינה הוא איזה ריצוף לבחור. היום קיימים בשוק אינספור סוגי ריצוף, מאבן טבעית ועד שיש, מחלוקי הנחל ועד לטוף פשוט. אנחנו ממליצים לבחור מראש בריצוף איכותי ועמיד בפגעי מזג האוויר, שיוכל לשרוד רוחות חזקות.

הריצוף צריך להיות בטוח לשימוש גם בתנאי גשם ורטיבות. חשוב לעבוד עם בעל מקצוע מנוסה שיתקין את הריצוף וידאג גם לניקוז בשבילים ובחלקים המרוצפים מחוץ לבית.

כסו בניילון או בברזנט שתילים עדינים:

אם זה עתה סיימתם להקים את הגינה והחורף הגיע במלוא הדרו, כדאי להגן על השתילים העדינים יותר בגינה. במקרים של רוחות חזקות מאד, של סערה והרבה גשם ובוץ, כדאי לכסות את השתילים בברזנט עדין או בניילון עבה. לאחר שהסופה מסתיימת, חשוב להוריד את הכיסוי ולאפשר לשתילים להנות מהגשם העדין ומהשמש שיצאה. שני אלו חשובים להתפתחותם.

מרפסת 1024x621 - חיפוי גינה במזג אויר סוער

אנחנו מתכננים עבורכם גינה שתוכל להיות עמידה ובטוחה בכל מזג אוויר. מזמינים אתכם להנות מהקמת גינה מאפס, מעיצוב אישי ויוקרתי ומליווי מקצועי שמתבסס על שנים של ניסיון.

צרו איתנו קשר ונשמח לייעץ – ערן – 054-5228882 eran.levinson@gmail.com