חשיבות התכנון של גינה ביתית

אחד השיקולים המרכזיים בבחירת בית קרקע הוא נושא הגינה, בה אנו יכולים למצוא מקום מפלט נהדר משגרת יום יום העמוסה וליהנות מצמחייה ירוקה, בריכת שחייה ואפילו לארח חברים לטקס "על האש" המסורתי. אולם, הוצאה לפועל של גינה שכזאת דורשת תכנון מקדים שיאפשר לנו ליהנות מכל היתרונות המובהקים של הגינה, ולכן הבאנו בפניכם כמה עקרונות העוסקים בחשיבות התכנון המקדים של גינות ועיצוב ותכנון בריכות שחיה ביתיות לגינה.

14 - חשיבות התכנון של גינה ביתית

חלוקת הגינה כפרמטר חשוב בתכנון המקדים

כל גינה סטנדרטית מורכבת מחלל אחד גדול המורכב מתתי חללים שונים, בדיוק בדומה לחלוקת החללים הפנימיים של הבית. תחילה יהיה מבואת הכניסה של הגינה, אזור האירוח בו נארח חברים או נשב להנאתנו, פינת משחקים (במידה ויש ילדים), מטבח חוץ אם אתם חובבי אירוח ובישול ובריכת שחייה. כל חלוקה שכזאת דורשת תכנון יסודי, הרי לכל משפחה יש את הצרכים הבלעדיים שלה, חלקם יעדיפו פינת אירוח גדולה שתבוא על חשבון הירוק, וחלקם יעדיפו פינת אירוח קטנה לצד ערוגות פרחים או בריכת שחייה.

לאחר תכנון הגינה, מגיעים שני שלבים נוספים המהווים צלע מרכזית בתכנון הגינה. אחד מהם הוא שלב תכנון פיתוח החוץ, והשני הוא שלב הגינון. גם כאן נוכל לראות דמיון בין תכנון פנים הבית, תחילה מגיע שלב האדריכלות שתפקידו לפתח את האלמנטים המורכבים והשלד, ולאחד מכן מגיע שלב הלבשת הבית. כן גם בנושא תכנון הגינה, תחילה עלינו לבצע פיתוח חוץ ולתכנן היטב את האלמנטים המרכזיים והחלוקה, ולאחר מכן מגיע שלב הגינון המאפשר לנו לשלב צמחיה ירוקה שתשרה רוגע ושלווה בגינה. בשלב הגינון נוכל גם לשלב אקססוריז וריהוט גן שיעשירו את הגינה והבריכה.

תכנון מקדים כאבן דרך במסע

רבים שואלים את עצמם בשלב זה מה נותן לנו תכנון הגינה? הרי אנו יודעים פחות או יותר מה אנו רוצים, כלומר היכן למקם את האלמנטים השונים כמו דק, דשא, ריהוט גן צמחים וכו'. התשובה לכך ברורה – תכנון מקדים ונכון על ידי אדריכל נוף יכול להוזיל באופן משמעותי את העלויות בשלבים מאוחרים ויכול לסייע לכם לדעת באופן וודאי כמה יעלה התהליך. מלבד זאת, תכנון מקדים על ידי אדריכל נוף המתמחה בתחום יוכל למנוע טעויות יקרות שלא תמיד ניתן לתקנן בשלבים מאוחרים יותר בגינה.

כך למשל בעת תכנון התשתיות, אדריכל נוף יתכנן בצורה נכונה את השיפועים והניקוזים הדרושים על מנת שלא יצטברו מי גשמים שיכולים לגרום לנזק לרצפת הדק או לצמחים. דוגמה נוספת, אם ברצונכם לתכנן מטבח חוץ, אדריכל נוף יוכל לחבר מראש את כל התשתיות הדרושות כמו חיבור לגז, למים ולחשמל, כמו גם לבחור את המיקום על פי כיוון האוויר כדי להציב את המטבח במקום אידיאלי. נציין כי את כל האלמנטים הללו ניתן לבצע עוד בשלב התכנון המקדים של הגינה, וכך למנוע עבודות נוספות עתידיות שיוכלו לעלות לכם הרבה כסף.

שיינר - חשיבות התכנון של גינה ביתית

חשיבות התכנון של גינה ביתית

תוכלו לבצע שינויים "על הנייר"

כל אדריכל נוף מתחיל פרויקט בשרטוטים או בהדמיית תלת מימד המאפשרים להמחיש בצורה הכי קרובה למציאות את הגינה שלכם. נציין שניתן לבצע שינויים על הנייר ואף לנסות כמה וכמה אפשרויות טרם קבלת ההחלטה. כך למשל אם תרצו להתלבט בין רצפת דק ודשא טבעי או סינטטי, תוכלו לראות כיצד שינהם משלבים ולאחר מכן לקבל החלטה. אם כך, תכנון מקדים של הגינה על ידי בעל מקצוע יוכל לחסוך לכם כספים רבים, זמן רב וכמובן לאפשר לכם לתאם ציפיות מול בעלי המקצוע ולדעת מראש כיצד גינת החלומות שלכם תיראה.

סופית מאושרת - חשיבות התכנון של גינה ביתית

חשיבות התכנון של גינה ביתית

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il