לא מעט אנשים שהמרחב והשטח מאפשרים להם, מחליטים לנצל חלק מהגינה שלהם להקמת בריכת שחייה קבועה. זוהי תוספת נהדרת לכל חצר, שמאפשרת ליהנות מתנאי מזג האוויר שטופי השמש בקיץ וגם בעונות האחרות ומטבילה מצננת בבריכה מתי שרק מתחשק. בריכת שחייה מוסיפה לגינה גם אלמנטים אסתטיים ופותחת צוהר לאינספור רעיונות עיצוביים, מיצירת ריצוף דק ועד להצבת פינת שיזוף מעוצבת באזור הבריכה. אם החלטתם לשלב בעיצוב הגינה שלכם גם התקנת בריכת שחייה חדשה, להלן כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון.

בריכת שחיה שקועה

בריכת שחיה שקועה

תכנון וקבלת היתרים

השלב הראשוני שבו יש להתחיל בכל תהליך של הקמת בריכה הוא תכנון ואפיון מהודק של הבריכה וכל זה בהתאם לתנאים הקיימים בשטח לצד הצרכים של כלל דיירי הבית. יש לבחור את המיקום שלה באזור הגינה, לוודא מה סוג האדמה, מה המידות שלה ובאיזו צורה היא תיבנה. לכל החלטה יהיו שיקולים מקצועיים שרק איש מקצוע שעוסק בעיצוב והקמת בריכות שחייה ידע לספק באמצעות תוכנית תכנון מקצועית ומוקפדת. במקביל, יהיה צורך גם לפנות למהנדס או אדריכל שידע למזג בין כל האלמנטים ולדאוג שיעמדו בתנאים ועל פי הנהלים והדרישות של המועצה או הרשות. כאמור, לכל רשות ישנם חוקים משלה בנוגע למידות ואלמנטים שמחויבים להיות לצד הבריכה. כמו כן, במקרים מסוימים גם תתבצע תכנית נוף שמטרתה לא לחבל בנוף הטבעי ולהשתלב אתו ועם פנים הבית. על מנת שכל אלה יצאו לפועל יהיה צורך בקבלת היתר בנייה מהרשות המקומית ועבור זה יהיה צורך להגיש את התכנון בצורה מסודרת ואת המענה לכל הדרישות של הרשות.

בחירת סוג וסגנון הבריכה

ישנם לא מעט שיקולים שיש להתחשב בהם לפני שבוחרים בסוג הבריכה ובסגנונה, והראשון הינו התקציב הקיים, כאשר מוטב לקחת בחשבון שבריכות מסוימות מעלות את ערך הבית כמו במקרה של בריכה מבטון. כמו כן, כל בחירה שתהייה צריכה להתאים לצורת המבנה של הבית וכן לסגנון העיצוב השולט. לאחר שנחליט על הגודל  והמיקום המדויק, יש לבדוק את סוגה – יש בריכה עילית ויש בריכה שקועה, עילית הכוונה שהיא מונחת על הקרקע ויש לטפס אליה באמצעות מדרגה או סולם קטן, בעוד שהשקועות, כמו בריכה מתועשת או בטון, הינן נחפרות באדמה. כמו כן, יש כאלה שבנויות מעץ וכאלה שמכוסות בטון או יריעות ביטומניות. כל אחת תספק אופי אחר – העץ תעניק מראה כפרי ואותנטי, אולם תהיה פחות עמידה מזו שבנויה מבטון שמסוגלת לעמוד גם בתנאי אקלים קיצוניים.

עיצוב גינה עם בריכת שחייה

עיצוב גינה עם בריכת שחייה

חברה לעיצוב גינות

כדאי להיעזר בליווי של חברת תכנון ועיצוב גינות מקצועית: עיצוב גינה והתקנת בריכת שחייה הם שני דברים מורכבים שדורשים לא מעט הכנות של השטח, תכנון תשתיות, מערכות מים ותאורה, ידע בבחירת בריכות שחייה והבנה של הצרכים מסביב, כך שיהיה אפשר לתחזק את הגינה והבריכה בצורה הטובה ביותר לאורך זמן. כדאי להתייעץ ולקבל ליווי של חברה מקצועית שמתמחה בתחום. יש גם לקחת בחשבון שמחיר הקמת בריכה יכול לנוע מ40,000 ₪ לבריכת אינטקס מפולסת על משטח בטון ומחופה בדק – ועד 350,000 לבריכת "אינפיניטי" יצוקה , תעשייתית,  עם תאורה פנימית , משאבות זרמי מים מובנים, כיסוי פסיפס… ועוד.

היו יצירתיים עם השטח מסביב

הקצו לבריכה שטח נפרד: כדאי ליצור שני אזורים בגינה. אזור אחד שמוקדש לשטחים ירוקים, צמחייה, עצים וכדומה ואיזור נוסף, נקי מעצים, שיתאים להתקנת בריכת השחייה. השטח שמסביב לבריכה צריך להיות ישר ונקי.

השתמשו בפתרונות אבן / ריצוף או עץ מסביב לבריכה: אפשר למצוא כיום ריצוף אבן יוקרתי ורצפות דק מעוצבות המתאימות להתקנה מחוץ לבית. אלו אידיאליות מסביב לבריכה ושומרות על הפרדה בין הצמחייה והאדמה ובין המים. כדאי להתייעץ עם חברת הגינון ולבדוק איזה חיפוי וריצוף מתאימים מסביב לבריכה שלכם, לפי תנאי השטח, התקציב ואופי הגינה.

שלבו בעיצוב הגינה צמחייה שמתאימה לאווירת המים: דקלי נוי שמזכירים אי טרופי, במבוק שיכול ליצור גם פרטיות ותחושת גובה, שיחים ועצים מסוגים שונים – כל אלו יוצרים תחושה אינטימית ופרטית מסביב לבריכה.

צרו פינת ישיבה מעוצבת באזור הבריכה: כדי שתוכלו לארח, לחגוג וליהנות ממסיבות על שפת הבריכה או פשוט להירגע מול המים הכחולים – כדאי לעצב פינת ישיבה בסגנון האהוב עליכם לצד הבריכה.

מי יכול להקים לכם את בריכת השחייה בגינת החלומות שלכם?

"אמנות הגינה הקסומה" מתמחה בהקמת כל סוגי הבריכות , והצוותים שלנו ישמחו לייעץ ולסייע לכם להקים את בריכת החלומות שלכם, בהתאם לתקציב שברשותכם.