ניתן לזהות בימינו טרנדים רבים של עיצוב והקמת גינות כמרבית מהסגנונות מיישמים את המגמה הירוקה בזמן שנעשה שימוש בחומרים שמגיעים ישירות מהטבע או משתלבים עם הטבע והנוף הקיים. כל אחד יכול לתכנן ולעצב את הגינה בהתאם לרצונותיו וצרכיו, אך בסיוע של מתכנן גינות מקצועי ניתן למקסם את השטח ולהפוך אותה לפיסת אדמה ממנה לא תרצו ללכת ותבקשו לפקוד אותה בכל הזדמנות. שנת 2022 ספגה תמורות רבות מהשנתיים שקדמו לה, המשפחה התכנסה יחד וחלל הבית הפך להיות המרחב העיקרי לכולם. כל מי שהיה לו גינה בורך באותה העת ולכך השפעות רבות גם על הטרנדים של שנת 2022. במאמר זה נרחיב אודות ההשפעות הללו שהולידו את הטרנדים הבולטים בגינות לשנה הנוכחית.

בריכות בטון – הטרנד הקלאסי

ידוע כי בריכת שחייה בחצר הבית תשדרג את חיי הדיירים ותעלה את ערך הבית, היא גם תספק פעילות ספורטיבית זמינה ומרחב שמזמין להרגעות ובילוי במחיצת המשפחה והחברים. כיום, המרחב האישי נעשה משמעותי יותר מפעם ורבים מעדיפים לעבוד מהבית, אי לכך יש יותר ביקוש לכל דבר שמספק את התנאים עבור זה. מתוך מגוון ברכות השחייה הביתיות, הבחירה האידיאלית והקלאסית שעוד לא נס לחה, היא בריכת שחיה מבטון, בריכה עמידה וחזקה שנשמרת לאורך שנים, לא דורשת תחזוקה רבה ובעיקר מעלה את ערך הבית – היא זו שתהווה אטרקציה חסרת תקדים. היום יש מגוון טכנולוגיות חדשניות בעזרתן ניתן לאבזר את בריכת הבטון כמו אביזרים שימקסמו את חווית השחייה והבילוי, ממערכת סאונד ועד לתאורה פנימית שמשרה אווירה רומנטית וייחודית בכל הגינה.

עיצוב גינה עם בריכת שחיה-פרטית

גינה יפנית

מבין כל הגינות האקזוטיות, הגינה היפנית היא הגינה הפופולאריות ביותר בימינו וללא ספק הטרנד של שנת 2022. היא הוקמה במקור כדי לשמש כגינת זן עבור מדיטציה ושויכה למעמד הגבוה. גם היום היא משמשת מקום מנוחה מכל הלחץ והאינטנסיביות האופיינית של החיים המודרניים. הגינה היפנית מתאפיינת בהרבה צניעות ולכן היא עושה שימוש בחומרים טבעיים ואורגנים כמו עצי במבוק שמיועדים לגדרות או לבניית פרגולה. הגינה היפנית מספקת את הרוגע, השלווה והשקט, אותה כל אחד מבקש להשיג בחלקת אדמתו הקטנה. לכאורה הקמת הגן היפני נראה פשוט, אך התכנון והעיצוב שלו ידרשו חשיבה ומציאת פתרונות יצירתיים שיתאימו גם לאקלים בארץ ששונה מיפן. הגן היפני הוא מזרם הבודהיזם והוא מתמקד בהתייחדות עם העצמי והטבע, מעוצב במינימליסטיות ובתבניות ויש בו אלמנטים כמו גשרים, פסלים בסגנון זן, מזרקות ואפילו ביתנים לישיבה בהם אפשר למדוט.

גינה יפנית

בריכות נוי, וקירות מפל

טרנד עיצובי נוסף ובולט לשנת 2022 הוא חלק מהמגמה של חזרה לטבע – בריכות נוי קסומות. מדובר בתוספת נהדרת מאחר והיא מתמזגת נפלא עם הצמחייה ויוצרת חזות בלעדית ומקורית. בסביבה שלה ניתן לנטוע סלעים וצמחייה ולגדל דגים צבעוניים וצמחי מים. העדפה נוספת וזהה הוא יצירת מפל המים שזה למעשה קיר מים מאבן שמשלב בין מראה אקסקלוסיבי ומהפנט של זרימת מים בין הזדקרות הסלעים לבין נביעת המים הנעימה, כאילו נמצאים בלב הטבע ממש. היום ניתן גם לבנות מפל לפי הטעם האישי של כל לקוח ובהתאם לתנאי החוץ. מפלי מים רבים נראים כמו מייצג אמנותי שלא היה מבייש כניסה של מוזיאון, מוסד ציבורי או אולם אירועים – היום זה אפשרי אצלכם בגינה.

בריכות נוי ומפלי מים

בריכות נוי ומפלי מים

גינה שממשיכה את עיצוב הבית

אחד המאפיינים החשובים בעיצוב היא זרימה עיצובית, היום יש מודעות לכך יותר מפעם מאחר והחלל החיצוני הפך להיות חלק בלתי נפרד מהבית, לכן העיצוב של החצר יהיה זהה לעיצוב פנים הבית. ניתן לראות שכל הבנייה החדשה לרבות בבתים פרטיים, תיקח בחשבון את הגינה ותשלב אותה בתוך התכנון הכללי, מה שלא היה נהוג פעם, זו הסיבה שבבתים ישנים לא נזהה קו אחיד בין עיצוב פנים לעיצוב חוץ.

היום הגינה תהווה חלק ממכלול המבנה, היא תפתח את שעריה ותכניס אותנו בהדרגה לתוך חלל הבית, לעיתים היא גם תקיף את כל הבית מכל כיוון ולכן יש חשיבות להתאמה עיצובית בין החוץ לפנים, כך נשיג אווירה הרמונית והומוגנית וגם יתרון כלכלי, מאחר ועיצוב חדשני כזה יעלה גם הוא את ערך הנכס.