מאפיינים בולטים בעיצוב גינות יוקרה

בדיוק כמו שמעניקים חשיבות למאפיינים השונים בתכנון ועיצוב חלל פנים של בית יוקרה, כך גם יש להתייחס למאפיינים בולטים בעיצוב גינות יוקרה. אם עד לפני שני עשורים, התפיסה הרווחת הייתה שחצר הבית מיועדת בעיקר לגידול צמחים, הרי שהיום חלל החוץ משמש אותנו למקור פנאי ובילוי, לאירוח ולהתרגעות. כיום בכל גינות יוקרה יהיה דגש על תכנון והקפדה על הפרטים הקטנים, הן מאובזרות היטב ופונקציונאליות – החל ממערכת ישיבה וריהוט מעוצב, דרך בריכת שחיה, חפצי נוי ועד מערכת תאורה ייחודית שמדגישה פינות חמד בגינה ומאפשרת שהייה גם בשעות הערב והלילה. לצורך זה, כדאי להסתייע באנשי מקצוע שהם מומחים בתחום עיצוב ותכנון גינת יוקרה לפרטי פרטים.

בולטים בעיצוב גינות יוקרה 3 - מאפיינים בולטים בעיצוב גינות יוקרה

מאפיינים בולטים בעיצוב גינות יוקרה

הערך שבעיצוב גינות יוקרה

לנוף הנשקף מחלון הבית תהייה הרבה השפעה רבה על התחושה של הדיירים ועל כל מי ששוהה בחלל הפנימי, מה שישפיע ישירות על האווירה בבית. חלל החוץ הינו אלמנט מהותי בבתי יוקרה שמצליח לשקף את האופי של הדיירים ולהשלים את כל הקונספט העיצובי של מבנה הבית. התפיסה העיצובית כיום היא שהפנים והחוץ הינם יחידה עיצובית בלתי נפרדת, לפיכך, הגינה צריכה להראות מטופחת ומעוצבת ולהתכתב עם אופי הדיירים והעיצוב הפנימי – זה מה שישלים את האווירה המרשימה והיוקרתית ויעניק הרמוניה לכל המבנה.

בולטים בעיצוב גינות יוקרה 2 - מאפיינים בולטים בעיצוב גינות יוקרה

בריכת שחיה ביתית בגינת יוקרה

כל המאפיינים של גינות יוקרה

גודל – גינות היוקרה יתפרשו על פני שטח הרבה יותר גדול מכל גינה אחרת ויכילו פינות מגוונות בחלל כמו – שבילים, משטח דשא, אזור שהוא יותר מוצל, בריכת נוי או שחייה, פרגולה גדולה, אזור ישיבה, אזור צמחייה של פרחים צבעוניים וכולי.

השקיה – מערכות ההשקיה שמותקנות בגינות יוקרה תהיינה אוטומטיות ותפעלנה על ידי מחשב וכך הן למעשה שולטות על כמויות המים, על הספקת הדישון ועל זמני ההשקיה במהלך היום.

חומרי גלם – מאפיין משמעותי הינו איכות החומרים מהם מיוצרים כל האלמנטים בחלל. חומרי הגלם אמורים להיות עמידים לתנאים השוררים בחוץ וכן להישמר לאורך שנים בלי להתבלות או להיחשק. בהתאם לזאת – הפרגולה, הדק, חיפוי הקירות וכל אלמנט עיצובי, רצוי שייבנו מחומר גלם איכותי ועמיד, על מנת להותיר את המראה היוקרתי.

ריהוט – חצר יוקרה תתהדר בריהוט גן  ופינות ישיבה שמותאמים לגודל ולסגנון האישי של כל דייר. כמו כן, חללי חוץ יוקרתיים יכללו גם מטבח חוץ מאובזר ביותר, מה שיאפשר לארח וליהנות יום שלם בחוץ בימים שטופי שמש.

אלמנטים של מים – נהוג לשלב בגן יוקרה אלמנטים דקורטיביים מרשימים במיוחד כמו ספא חיצוני וג’קוזי, מפל או מזרקת מים, בריכת נוי עם דגים ועוד מגוון של רעיונות יצירתיים וייחודים.

וגקוזי בגינה - מאפיינים בולטים בעיצוב גינות יוקרה

ספא וג'קוזי בגינה

תאורה – התאורה הינה אלמנט משמעותי בחלל חוץ יוקרתי. יותר ויותר ניחשף למגוון גופי תאורה ייחודיים, עמודי תאורה, גופים שהם מוסתרים באדמה או בבטון ומאירים בצורה ייחודית עץ תפוז או מסלעה, שביל או ערוגת פרחים וכדומה. העיצוב של התאורה הינו אלמנט שמשאיר רושם רב ומשדרג את המראה הכללי.

שירותי תחזוקה וגינון – כל חצר יוקרה תדרוש תחזוקה גבוהה יותר ולצורך זה יש להתקשר עם חברת גננות מקצועית שמנוסה בעיצוב ותחזוקה של חצרות יוקרה, חברה שמחזיקה בכל הכלים והציוד הנדרש ומגיעה אחת לשבוע לנקות, לגזום ולעשות כל מה פעולה שמתחזקת את החלל בצורה מוקפדת ואיכותית.

בולטים בעיצוב גינות יוקרה - מאפיינים בולטים בעיצוב גינות יוקרה

שילוב צמחיה שופעת בגינה