כלים טכנולוגיים ומידע בנושא סגנונות עיצוב גינות במאה ה- 21 מאפשרים כיום לעצב גינות במגוון סגנונות בכל תנאי האקלים הקיימים כמעט. כל הדרוש הוא מוטיבציה להגשמת החלום, תקציב ואנשי מקצוע. עיצוב גינה טרופית, גינה בסגנון יפני או איטלקי. הכול אפשרי.

עיצוב גינות במאה ה 21 - סגנונות עיצוב גינות במאה ה- 21

גינה טרופית בניחוח דרום אמריקאי

דמיינו לעצמכם צמחייה משתוללת, משולחת רסן, מוצלת ועבותה. כך נראית גינה טרופית, כג’ונגל סבוך. גינה זו מאופיינת בעצי דקל טבעות, צ’יקסים ודקל משולש ומשופעת בפיקוסים, בשרכים גדולים מסוגים שונים, בשפלרות ובציפור גן עדן, בקורדוליין ובצמחים נוספים הזקוקים לצל על מנת להתקיים. גינה זו צורכת כמות מים גדולה כיאה ליערות הגשם. יש לשמור על רמת לחות גבוהה כדי לקיימה במיטבה, והתוצאה המתקבלת היא תחושת מסתורין קרירה ונעימה לגוף ולנפש.

הגינה המדויקת – גינה יפנית

עיצוב גינות יפניות דורש תכנון ודיוק. מחשבה רבה מוקדשת למיקום כל צמח וכל אלמנט. הצמחייה המאפיינת את הגינה היפנית הינה נמוכה יחסית ומשלבת אלמנטים יפנים מסורתיים כגון גשר על פני נחל קטן, אי, גזיבו, פנס המפיק אור על הגזיבו או על מבנה האבן וכמובן עצים ננסיים מסוג בונסאי.

גינה זו משופעת בעמדות מנוחה כאשר לפחות אחת מהן מהווה נקודת צפייה ייחודית על הנוף הקרוב של הגן ועל הנוף הרחוק מעבר לגן. בגינה נמצא גם צמחי במבוק, אורן יפני שחור, שרכים, ערבה בוכייה, מייפל ושיחי איגלו גארדן, והתוצאה המתקבלת היא תחושת הרמוניה ושלווה. עיצוב גינה נוסף בסגנון זה הוא גן הזן המאופיין בשבילי חצץ אותם יש לגרוף ואביזרים מהטבע כגון סלעים בגדלים שונים עטופי אזוב. בגינה זו אין מקור מים כנחל והיא חפה כמעט מכל צמחייה למעט עשב רך.

עיצוב גינה איטלקית

הסגנון העיצובי של גינה זו משרה תחושה של רומנטיקה מפנקת. מראה הנוף הטוסקני נגלה ובא לידי ביטוי בצורת המבנים, בחומרי הגלם ובצמחייה. הגינה משופעת בגפנים, בעצי פרי כעץ האפרסמון, התאנה, המנגו, הליצ’י ובעצי זית. המבנים מעוטרים באבני חיפוי המקושטים בצמחים מטפסים שגדלים בסמוך לוורדים. הריהוט המאפיין את הגינה עשוי עץ וקש הממוקמים על ריצוף אבן משלים. הגינה אינה זקוקה לכמות מים רבה, והצבעים הפסטורליים מחממים את הלב ומשרים תוגה נעימה.