סגנונות עיצוב של גינות פרטיות

4 - סגנונות עיצוב של גינות פרטיות

סגנונות עיצוב של גינות פרטיות

גולת הכותרת בתכנון גינות פרטיות הוא בחירת הסגנון העיצוב, הוא זה שלמעשה ילווה אותנו לאורך כל הדרך, הן מבחינת חלוקת החלל, בחירת החומרים, בחירת ריהוט הגן ובכלל מבחינת עבודת התכנון הראשונית. כדי להקל עליכם את בחירת הסגנון העיצובי, הבאנו בפניכם כמה סגנונות עיצוב של גינות פרטיות פופולריים, כך שתוכלו לבחור את העיצוב המאפיין את אופייכם.

לפני שנתחיל, נסביר כי טרם תכנון הגינה, כדאי לעיין במגזינים שונים, כמו גם באתרי אינטרנט ולהתרשם מתמונות ועיצובים, דבר שיסייע לכם להתחבר לסגנון מסוים. מעבר לכך, ניתן לגם להתייעץ עם אדריכל נוף או מעצב גינות ולעיין בתיק העבודות שלו כדי לקבל כיוון. דבר נוסף, דעו כי ניתן לשלב כמה סגנונות עיצוב בגינה, לדוגמה סגנון המבוסס על טהרת העיצוב המודרני עם נגיעות כפריות.

סגנון עיצוב גינות כפרי

3 - סגנונות עיצוב של גינות פרטיות

סגנונות עיצוב של גינות פרטיות

עיצוב כפרי הוא הקלאסיקה של הגינות, משום שהוא משולב עם סגנונות רבים ועיקר העיצוב שלו מבוסס על חומר עץ המזכיר את הטבע הפתוח. הסגנון הכפרי נפוץ מאוד בבתים מודרניים, משום שהוא משדר חמימות וברוב המקרים יתאים לעיצוב הפנים החמים. הסגנון הכפרי יאופיין בהרבה עץ כמו ריהוט גן מעץ, רצפת דק, אדניות מעץ ועצים גבוהים שיעטרו את סביב הגינה.

סגנון עיצוב גינות ים תיכוני

גינות בסגנון עיצוב ים תיכוניות ידועות בעיקר בשל הדמיון שלהם והעובדה שהן מזכירות ניחוח ספרדי או יווני. בסגנון ים תיכוני ישולבו חומרים וצמחים בגוונים בהירים, מעט טורקיז ואפילו קצת מראה אותנטי של חיפוי רצפה מפסיפס צבעוני. בין לבין, ישולבו בגינה חומרים טבעיים כמו מזרקות מאבן טבעית, כדי חרס, פרחים בשלל צבעים, ערוגות של פרחים שלא נגמרות וריהוט גן בגוונים בהירים. עיצוב גינות בסגנון זה יתאים בעיקר לבתים הפונים לים הכחול ויקנו רוגע ושלווה לבעלי הבית.

סגנון עיצוב גינות טרופי

2 - סגנונות עיצוב של גינות פרטיות

סגנונות עיצוב של גינות פרטיות

סגנון טרופי הוא נפוץ מאוד בארצנו השטופת שמש, הוא יתאים לגינות גדולות במיוחד שבהן משולבת בריכה גדולה ומרחב רב של צמחיה טרופית. בגינות טרופיות ישולבו עצי דקל גדולים המזכירים את הנופים של תאילנד, סלעים ואבנים בגוונים חומים, שילוב של צמחים טרופיים, עצי במבוק טבעיים ריהוט גן בצבעים נועזים. האווירה בגינה טרופית תזכיר גם מעט ג'ונגל, משום שהעצים יהיו גבוהים ומדורגים כמו עץ בננה ועצי דקל ובכל פינה יהיה אלמנט טרופי עם עצים בעלי עלים רחבים ומרובים.

סגנון עיצוב גינות מודרני

1 - סגנונות עיצוב של גינות פרטיות

סגנונות עיצוב של גינות פרטיות

עיצוב גינות מודרני אף הוא נפוץ מאוד, משום שהוא מביא את הקלאסיקה והרוגע שאנו כל כך זקוקים לו. הסגנון המודרני יהיה מצד אחד מתוחכם, אך מצד שני הוא ישמור על מראה אסתטי ונקי. הסיבה לפופולריות של סגנון מודרני נעוץ דווקא במראה הבטוח והמבוקר שלו, משום שהוא מתאים כמעט לכל עיצוב החוץ של המבנים בישראל, כך שהוא חלק אינטגראלי מהמראה הסופי. בעיצוב מודרני  הדגש יהיה על ריהוט הגן ופחות על הצמחייה, ולכן נראה משטחים רחבים של דשא, אלמנטים מעוצבים ,ערוגות צמחים ומשטחי בטון מוחלק שיהוו שבילים מעניינים לכניסות והיציאות של הבית.

צרו קשר לפרטים נוספים:

טל: 054-5228882|eran@omanuthagina.co.il