הקיץ החם בארץ מזמין אנשים המתגוררים בבית צמוד קרקע להכניס לחייהם סוגי בריכות בגינה וזאת כדי לאפשר להם להתרענן בעונות האביב והקיץ. הבריכות מאפשרות להם הנאה מרובה, כיוון שכך הם יוכלו להישאר בביתם במזגן ומידי פעם לקפץ לבריכה הצוננת עם הילדים ואפילו לארח חברים ובני משפחה בימי שבת או אחר הצהריים. בריכות שחייה נועדו גם עבור אנשים המעוניינים לשחות בביתכם כפעילות ספורטיבית, כך שאפשר ליהנות מהן גם וגם.

תהליך הקמת הבריכה היא לא עניין של מה בכך, ודורשת בראש ובראשונה בחירה נכונה של סוג הבריכה על פי אופי השימוש בה, על פי השטח המוקצה לטובת התקנתה, על פי התקציב האישי המוקצה לטובת התענוג, הגודל הרצוי וכו'. ולכן, יש צורך להיעזר בחברה מקצועית שתלווה אתכם לאורך כל  התהליך בדגש על בחירה נכונה שתשרת אתכם בנאמנות למשך שנים רבות.

סוגי בריכות בגינה

סוגי בריכות בגינה הנפוצות בשוק:

בריכות אינטקס

בריכות אינטקס מגיעות בשני אופנים; בריכות מוכנות אותן ניתן להציב על פני הקרקע, כלומר ללא קידוח וחפירה, אלה הצבתם על דשא או משטח מיוחד המיישר את הקרקע. האופציה השנייה היא – בריכת אינטקס המוטמנת בקרקע על ידי חפירה ויציקת משטח בטון מפולס עליו תהיה מונחת הבריכה. מבחינה אסתטית מדובר בבריכה מרשימה שנראית ממש כמו בריכת בטון, ניתן למצוא אותה במגוון רב של גדלים ואף לשלב אותה בגינות קטנות. אולם, ישנם כמה חסרונות לבריכת אינטקס כמו – לא ניתן לאבזר אותה באלמנטים עיצובים כגון פסיפס דקורטיבי, תאורה מובנית בתוך המים, הוספת מדרגות, שמע, תעלת גלישה וכו'.

בריכות בטון

בריכות בטון הן קבועות בקרקע ומגיעות במגוון רב של עיצובים וטקסטורות אין סופיות בשל הגמישות העיצובית שלהן, והעובדה כי הן מובנות בתוך האדמה. ניתן לבצע כל סוג גימור רצוי ללא כל הגבלה ולקבל בריכה יוקרתית, מעוצבת בטוב טעם ואסתטית. בריכת בטון היא בעלת יתרונות מובהקים כמו – אורך חיים ארוך במיוחד, ניתן לבנות אותה כחלק מקו הקרקע באמצעות שילוב תעלת גלישה ולהוסיף בה מגוון אלמנטים ייחודיים כמו – תאורה מרשימה, חימום, קירוי מוזיקה מובנית בבריכה, גופי תאורה פנימיים ונראה כי הרשימה עוד ארוכה. יחד עם זאת, מדובר בהשקעה יקרה הדורשת רכישת חומרים יקרים בעת הבנייה שלה, התחזוקה אף היא יקרה ודורשת רכישת ציוד יקר, יש לדאוג לקירוי הבריכה בעונת החורף וכו'.

בריכת בטון

בריכת בטון

בריכת בטון

בריכת בטון

בריכות מתועשות

בריכות מתועשות הן למעשה בריכות המגיעות מוכנות מראש, אותן מייצרים במפעלים במידות משתנות. קירות הבריכה לרוב יהיה עשויים מפלדה מגולוונת והיה תהיה מצופה בחומרים חזקים האוטמים אותה היטב, כמו יריעות איטום העשויות מחומר וניל או חומר PVC. ישנה חשיבות רבה לשלד הבריכה, כיוון שהיא אמורה לשאת משקל כבד של מים, ולכן יש לתת את הדעת על בחירת חומרי שלד חזקים במיוחד כדוגמת פלדה מגולוונת חזקה ומאסיבית, כמו גם בחירת חומרי איטום איכותיים ביותר.

היתרונות של בריכות מתועשות הם – קלות ההרכבה של הבריכה והעלויות הנמוכות ביחס לבריכות בטון, מה גם שניתן לתקן בקלות רבה נזילות. החסרונות בבריכה מתועשת – החיפוי הפנימי עשוי לדהות עם השנים ויש להחליפו מפעם לפעם וישנה סבירות רבה לנזילות עם השנים.

לסיכום, בן אם בחרתם להתקין בביתכם בריכות אינטקס, בריכות בטון או בריכות מתועשות, עליכם להכיר היטב את היתרונות והחסרונות שלהן ולהכיר היטב את הסוגים הקיימים בשוק במטרה לבצע את הבחירה הנכונה ביותר, כזאת שתאפשר לכם ליהנות מבריכה חלומית שתוסיף גוון כחול ומרענן לגינה שלכם.

בריכות מתועשות

בריכות מתועשות