שילוב עבודות אבן בעיצוב והקמת גינות

אחד הדברים היפים ביותר בגינה, הוא שילוב של אבן לריצוף שטח הכניסה, לבניית פינות ישיבה, למדרכים בגינה, מסלעות, תיחום והדגשה של האזורים והמרכיבים השונים בגן, ולפינות הישיבה.

הוספת אלמנטים אלו משדרגת את מראה הגינה ומאפשרת קבלת מגוון רחב של דוגמאות ועיצובים.

מסלעת אבן – עם בריכה, מפל מים או כמיצג אומנותי יכולה לשנות לגמרי את מראה הגינה ולהפוך אותה ממקום משעמם למקום מלא חיים.

השבילים הם למעשה שטחי המדרך של הגינה ומהווים חלק ממנה, לכן צריך להתחשב במיקומם מראש, על מנת שאנשי הבית ילכו בהם בנינוחות, ותהיה להם גישה נוחה לכל האלמנטים בגינה, מבלי לדרוך על הצמחייה. יצירת השבילים צריכה להשתלב גם עם תכנון תאורת הגן. כמו כן צריך לחשוב על האבן המועדפת למשטחי הדריכה – שיש, סלע חתוך , גרניט ,חצץ, בטון, חלוקי נחל, טוף גרוס ועוד.

חיפויים לגינה הם אופציה מרעננת לכיסוי קרקע הגינה ולהענקת המראה המתאים לה מבחינתכם. גם החיפויים יכולים לבוא מכמה סוגים של אבנים – חלוקי נחל, טוף, גרנוליט, חצץ, גרניט, דולומיט ועוד. לחיפויים גם יתרונות רבים כמו – צרכי תחזוקה מינימליים, חיסכון במים, אפקט מקרר לימי הקיץ החמים, אפקט המונע את קיפאון הקרקע בימים קרים, שמירה על הקרקע מפני גשמים, ומניעת התפתחות עשבייה.

ריצוף היא אופציה נוספת לסוג מדרך המקנה לגינה תחושת טבע במגוון צבעים ובמרקם מפוספס.

תיחום דשא בעזרת אבן או פיתרון אסתטי וטבעי לגידול הפרוע של הדשא והתפשטותו אל עבר ערוגות הצמחים. במקום ריסוס – יוצרים שפת אבן למדשאה בשלל צבעים וצורות. כך הדשא נתחם לאורך שנים וגם התיחום יוצר עוד אלמנט של דקורציה אישית לגינה.

22 e1428424051630 - עבודות אבן

עיצוב גינות עם אבן