מגמות העיצוב משתנות משנה לשנה, בעיקר בתחום עיצוב גינות יוקרה. אך הטרנד של שילוב אלמנטים מעץ לא יעלם בקרוב, אלא הולך ומתעצם משנה לשנה. למה זה קורה? כי תפקיד הגינה לתת לנו מקום מפלט משגרת היום יום, קצת לנשום את הטבע, אך עדיין להישאר בטריטוריה הפרטית שלנו. זו הסיבה שאנו משלבים יותר ויותר עבודות עץ בעיצוב הגינה, כדי להישאר הכי קרובים לטבע.

עץ בעיצוב הגינה 3 - עבודות עץ בעיצוב הגינה

עבודות עץ בעיצוב הגינה

יותר עץ טבעי, פחות תחליפי עץ

מגמה נוסף בתחום העץ הוא דווקא הצגתו במלוא הדרו, כלומר בצבע עץ מקורי החושף עיניים ופסים טבעיים. כיום יותר ויותר אנשים מעדיפים לבחור גווני עץ טבעיים, וזאת ביחס לחיפויי עץ צבעוניים או תחליפי עץ. הדבר נכון לא רק בגלל המראה היפה של העץ הטבעי, אלא גם בגלל החוזק והעמידות של העץ למשך שנים רבות. רק נזכור שעץ בגינה כמו דקים, פרגולות וכו', חשוף לפגעי מזג האוויר ולכן עליו להיות טבעי, איכותי ומתוחזק היטב.

האופציות לבניית אלמנטים מעץ בגינה

אז אם גם אתם רוצים להכניס לגינה אווירה כפרית של טבע, ולהפוך אותה למקום מפלט מרגיע ומהנה, שלבו כמה שיותר אלמנטים מעץ, זה שווה את התוצאה הסופית. ריכזנו עבורכם את כל האופציות לשילוב אלמנטים מעץ בגינה:

דק עץ – רצפת עץ היא האידיאלית ביותר לגינות, לא רק בגלל החוזק של העץ, אלא בגלל המראה הטבעי, האופציה להתהלך יחפים על הדק גם בחורף, העובדה שדק אינו מחליק ועוד. דק מעץ תוכלו לשלב בכל מקומות בגינה החל מסביב הבריכה, בפינת הישיבה ועוד. אגב, כיום בעלי גינות פרטיות מחליפים את הדשא הסינטטי או הטבעי ברצפת דק אחידה ויפה המאפשרת להם ליהנות מרצפה עמידה ללא כל צורך בתחזוקה.

עץ בעיצוב הגינה - עבודות עץ בעיצוב הגינה

עבודות עץ בעיצוב הגינה

גדרות עץ ומשרביות מעץ– לא משנה היכן אתם מתגוררים, וודאי לא תרצו שעוברי אורח יציצו לביתכם, ולכן הפתרון הטוב ביותר הוא להתקין גדרות עץ. גוון העץ יכניס לגינה מראה כפרי מושלם ויעניק לכם פרטיות מושלמת. ניתן גם לשלב חומרים נוספים לגדר עץ כמו בטון, מתכת, אלומיניום ועוד.

פתרונות הצללה – בניית פרגולה מעץ היא פתרון נהדר, שהרי ישיבה תחת השמש הקופחת בגינה יכולה להיות סיוט של ממש. היתרון הבולט בפרגולה על פי פתרונות הצללה אחרים נעוץ דווקא במבנה המחורר של הפרגולה המאפשר לאוויר לחדור מבעד לתקרה והדפנות, וגם לקבל שטח מקורה ומוצל. את הפרגולה תוכלו למצוא במגוון רב של עיצובים וגדלים לבחירה.

שילוב מדרגות עץ – גם מדרגות מעץ יכולות להיות תוספת מרהיבה לגינה. תוכלו לבנות סגנונות שונים של מדרגות בגינה כמו מדרגות חיצוניות לקומות הגבוהות, מדרגות כניסה לבית, ירידה למרתף ועוד. במדרגות מעץ תוכל לשלב אלמנטים עיצוביים כמו שילוב של תאורה שקועה, פסי ניקל ועוד.

ריהוט מעץ – שילוב ריהוט עץ הוא הבחירה הנכונה לגינה, מכיוון שעץ הוא חומר חזק ועמיד מאוד מפני מזג האוויר הים תיכוני. את רהיטי העץ תוכלו להזמין באופן אישי אצל נגר, או לרכוש במגוון חנויות רהיטי עץ מרהיבים. האופציות בריהוט עץ הן רבות כמו ספסלי עץ, מיטות שיזוף, מערכות ישיבה, שולחנות קפה, שולחנות אוכל וכסאות, נדנדות עץ ועוד.

לסיכום, שילוב אלמנטים מעץ בגינות יוקרה יכולים להעניק לגינה טוויסט טבעי שיאפשר לכם ליהנות מגינה במראה של טבע פתוח. אולם, חשוב לדעת שיש לתחזק היטב את העץ על מנת לשמור על יופיו הטבעי ולמרוח מידי עם שמן עץ או סילר עץ שיעניקו לעבודות העץ ברק ויגנו עליהן מפני חדירת מים ולחות.

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il

     

    עץ בעיצוב הגינה 2 - עבודות עץ בעיצוב הגינה

    עבודות עץ