החיים בכרך הגדול יכולים להיות מאוד נוחים ומאתגרים למרבית מהאוכלוסייה, אולם באופן לא מפתיע גם אלו שחיים את מרבית חייהם בעיר הגדולה יהיו כמהים לא פעם לחיי הכפר ואת זה נוכל לזהות בעיקר באלמנטים הכפריים בהם יבחרו לעצב את החלל הפנימי של הבית והמרפסת שלהם.

ים תיכונית 4 - עיצוב גינה כפרית - מה מאפיין אותה?

עיצוב גינה כפרית

באזורים הכפריים באמת, כמו מושבים וישובים, בהם יש חצר גדולה, ניתן יהיה לזהות לא מעט גינות מעוצבות עם דק ואבן, מה שמאפיין בעיקר עיצוב גינה כפרי. עיצוב החלל באווירה כפרית זה לא משהו חדש והוא נחשב לעיצוב קלאסי שתמיד נעים לשהות בו. מדובר בעיצוב הרבה יותר שמרני להבדיל מעיצוב והקמת גינה טרופית או עיצוב מודרני, בעוד שעיצוב כפרי מאופיין בעיקר בפריטי עץ , אבן וצמחייה צבעונית. במאמר זה נרחיב אודות כל אותם מאפיינים של עיצוב גן בסגנון כפרי.

סגנון כפרי

את הסגנון הכפרי אפשר לזהות מיד על ידי אלמנטים רומנטיים במיוחד. בגינות הכפריות יש לא מעט פינות קטנות וקסומות, צמחייה רבה וערוגות רחבות וצפופות עם סוגי צמחים בגדלים שונים ששומרים על זרימה והרמוניה. השבילים בגן הכפרי יהיו חלק מתכנון החצר והם יועדו למעבר בין השתילים, להשקיה וטיפוח הגן. השבילים ייבנו מחומר טבעי כמו חצץ, חלוקי נחל וכדומה. הגוון של הערוגות יהיה ססגוני בזכות סוגי הפרחים השונים, כמו פקעות וזרעי פרחים רב שנתיים, כך יתקבל מראה מגוון ועשיר לאורך כל השנה. גינות כפריות מוכרות גם בצמחי התבלין הרבים שהן מספקות כגון: זעתר, מרווה, נענע, לואיזה ועוד. ערוגות השתילים יעטרו את השטח בפראיות וצורתן תהיה מפותלת, כך יתקבל מראה רומנטי, עדין וענוג.

גינה כפרית 1 - עיצוב גינה כפרית - מה מאפיין אותה?

סגנון כפרי של גינה

עיצוב גינה כפרית עם חומרי גלם מעץ ואבן

עיצוב כפרי יכלול כפי שכבר הוזכר פרטי עץ שונים ולכן נזהה לא מעט שילוב עבודות עץ בגינה הכפרית, החל מרצפת דק או ריצוף אבן טבעית , ריהוט עץ לגינה, פרגולה (לעיתים עם חיפוי בריקים על הקורות) , גדר מעץ, וכן אדניות עשויות עץ. בדומה לעיצוב מטבח כפרי, שגם מכיל ארונות עץ, כך גם הגן הכפרי יעשה שימוש בעץ מלא, בשל התפיסה העתיקה כי העץ משרה בעיקר את התחושה הכפרית בשילוב עם כל יתר הגוונים שבחוץ.

מאפיין בולט נוסף יהיו שלל הערוגות שיתפזרו להן בחלל במקומות שונים, וכך בכל נקודת תצפית שבה נעמוד, נוכל לזהות את הערוגות הססגוניות. למעשה אף חלק בחצר לא יישאר יתום ולא תבצבץ  ברקע אף פיסת בטון אפורה, אלא רק ירוק וצבעוניות  בעיניים.

אווירת ענתיקה

מאפיין נוסף לגן הכפרי יהיה שימוש מרובה בפריטי רטרו ובאלמנטים עתיקים ונוסטלגיים שעליהם יש צמחייה רעננה, כמו שובך ציפורים ישן, כלי עבודה עתיקים כמו מריצה ומגרפה, חפצים ישנים כגון גלגל של עגלה ישנה, אופניים ישנות עם סל גדוש בפרחים, מאזני שקילה, כדים עתיקים ועוד. גם אלמנטים שונים של מים מאופיינים עם אווירה כפרית, כמו בריכת דגים, מפל או נחל קטן, טרסות ומסלעות. בנוסף, חצר כפרית תצמצם את שטח הדשא לצרכים פרקטיים כשאת מרבית השטח תתפוסנה הערוגות למיניהן. בשטח המדשאה ניתן יהיה להציב נדנדה או כל אלמנט אחר למשחק.

גינה כפרית 3 - עיצוב גינה כפרית - מה מאפיין אותה?

אווירת ענתיקה

ריהוט כפרי

בחירה בריהוט גן כפרי יכול להגיע בכמה תצורות, כגון ריהוט עץ או ריהוט שעשוי ברזל קלאסי או לעומת זאת ריהוט בסגנון זולה עם פינות ישיבה וכריות גדולות. בגן הכפרי תבלוט כאמור נדנדה זוגית, פרגולה וגדר עץ. כמו כן, ניתן לנצל את חלל החוץ לריהוט מעץ שכבר אין לא שימוש בחלל הפנימי והוא יותר יתאים כעת לחלל הגינה.

גינה כפרית - עיצוב גינה כפרית - מה מאפיין אותה?

שילוב שבילים בגינה כפרית