אש, מים, אוויר, אדמה. גינה מעוצבת ומסודרת יכולה להכיל את כל ארבעת היסודות החשובים האלו. על האדמה אנחנו שותלים צמחים נהדרים בתכנון מוקפד, כך שייצרו עיצוב גינה שמתאים לסגנון ולהעדפות שלנו. האוויר הצח מגיע יחד עם העצים, המרחב והצמחים וכל מה שנשאר לנו הוא לתכנן ולעצב אלמנטים שמשלבים מים ואש. עיצוב גינה של ארבעה יסודות.

גינה ע אלמנטים של אש - עיצוב גינה עם אלמנטים של מים ואש

עיצוב גינות בשילוב מים ואש – כמה רעיונות שכדאי ליישם

  • מזרקות: הדרך הכי אלגנטית לשלב בגינה את אלמנט המים. מזרקות מגיעות במגוון דגמים – מדגמים מפוסלים שמזכירים גינות קלאסיות ויוקרתיות באנגליה או באיטליה ועד למזרקות מודרניות העשויות בטון ומתכת, שמשתלבות בגינה מינימליסטית או מודרנית.
  • מפלי מים: יצירת מפלים ונתיבי מים בתוך הגינה הוא דבר שדורש תכנון מוקפד ושימוש בחומרי בניין איכותיים. התוצאה הסופית היא עיצוב גינה מרגיעה, רעננה וירוקה.
  • בריכות דגים: אפשרות לשלב מים וחיים בתוך עיצוב הגינה שלכם. בריכת דגים תדרוש תחזוקה שוטפת ואת זאת כדאי לקחת בחשבון אם אתם רוצים עיצוב גינה פרקטית שלא תדרוש מאמץ.
  • שולחנות אש: שולחן אש (Fire Pit) בנוי כך שבמרכזו ניתן להדליק מדורה קטנה, שמספקת חום כשיושבים בגינה בשעות קרירות והרבה קסם ויופי בתוך הגינה. שולחנות גינה מגיעים במגוון דגמים ועשויים מבטון, אבן טבעית, שיש ועוד.
  • טאבון ותנורים חיצוניים: בין אם מדובר בטאבון להכנת פיצות או בקמין שמחמם בלילות הקרירים, שילוב של תנורים בעיצוב הגינה מוסיף אווירה ביתית, חום וגם תחושה יוקרתית, כאשר ברור שהגינה משמשת לאירוח מפנק ולארוחות משפחתיות מוקפדות.

כל אחד מהאלמנטים האלו דורש הכוונה ותכנון. עיצוב גינה בשילוב אלמנטים שמערבים אש, כמו גם מים, דורש תכנון מוקפד שיאפשר בטיחות לאורך כל ימות השנה, לצד התאמה של האלמנטים לסגנון העיצובי של הגינה ולנתוניה.

כדאי לפנות לחברת עיצוב גינות מקצועית ובעלת ניסיון, שתוכל ליצור עבורכם גינה עם ארבעה יסודות מופלאים – מים, אש וגם אדמה ואוויר.  

גינה עם אש - עיצוב גינה עם אלמנטים של מים ואש

עיצוב גינה עם אש