עיצוב גינה עם חלוקי נחל

עיצוב גינה עם חלוקי נחל יספק מראה אסטטי לגינה בהיעדר כל עלויות תחזוקה ואפילו ישפר את הזרימה של האנרגיות בגינה. בנוסף, כל עיצוב גינות עם חלוקי נחל יהווה אמצעי דקורטיבי שמשדרג את הגינה, אינו דורש טיפול מיוחד ושומר לאורך שנים על צורתו המקורית. בזכות כל הסיבות הללו, רבים מבעלי הגינות יבחרו בחלוקי נחל כמוטיב עיקרי בעיצוב הגינה שלהם.

גינה עם חלוקי נחל - עיצוב גינה עם חלוקי נחל

עיצוב גינה עם חלוקי נחל

עיצוב גינה עם חלוקי נחל – שימושים פופולריים

חלוקי נחל ישמשו לריצוף ולחיפוי גינה ללא דשא, עיצוב וגידור אזורים מסוימים בגינה וכן יסייעו לשמור על הנראות של כל צמחיית הגינה. חלוקי נחל ישתלבו גם בגינות עם צמחיית מים, מאחר שהם מצליחים למנוע אידוי של מים. כמו כן, מומלץ לעשות בהם שימוש למטרות חיפוי הקרקע סביב הצמחייה. ניתן גם לערב אותם עם תערובת בטון וכך ליצור מדרכה או שביל דקורטיבי. בשל צורתם הייחודית אפשר גם להשתמש בהם כאלמנט שמעטר בריכות נוי, דגים וכולי.

האנרגיות החיוביות של חלוקי הנחל

למבנה העגלגל שלהם והטקסטורה החלקה והנעימה שלהם יש משמעות חיובית באמונות רבות.  חלוקי נחל נחשבים לאבנים שמעניקות אנרגיות טובות וטהורות והן ישמשו לעיצוב הוליסטי של גני זן, גנים טיפולים וכדומה. חלוקי נחל ישתלבו עם מים, מה שיאפשר את השילוב שלהם בחללי אמבטיה או בבריכת גן, לצד מזרקה או מפל בשביל הגינה שמוביל לפתח הבית ועוד.

גינה - עיצוב גינה עם חלוקי נחל

שביל גינה בשילוב חלוקי נחל

חלוקי נחל כאלמנט עיצובי עיקרי לגינה

ניתן להיעזר בחלוקי נחל במנעד סגנונות עיצוב גינות ולעצב בעזרתם מנעד אלמנטים שנמצאים בגינה. לדוגמא,  אפשר לתעל אותם למטרות עיצוב גיאומטרי או באזור שיש בו צמחייה פראית. חלוקי נחל הם גם דרך מעולה להדגיש נוף בגינה, לרבות נוף טבעי. אפשר לעשות שימוש בגדלים שונים על מנת ליצור קרקע שמכסה גבעה ואזור שהוא סלעי (טרש). שימוש בגוונים שונים של חלוקי נחל גם עשוי להוסיף עניין או להגדיר שטח כלשהו בגן וזאת כתוספת להדגשה של הצמחייה. בכל בחירה שנעשה מומלץ יהיה להניח מתחת לשכבת האבנים רשת ייעודית לסינון מים שגם שומרת על היציבות של האבנים. להלן רעיונות לעיצוב גינה עם חלוקי נחל.

מסגור הגינה עם חלוקי נחלעל ידי מיקום חכם ניתן יהיה לתחום את שטחי הגינה באמצעות חלוקי נחל למיניהם. לדוג' ליצור הפרדה בין שטח הדשא לבין פינת הישיבה או בין בסיס טוף לבין צמחייה. ההפרדה תעניק סדר ועיצוב מקורי וחדשני לגינה שלכם.

שביל או מעבר – באמצעות חלוקי נחל ניתן להגדיר שביל או מעבר כלשהו שישתלב בצורה אידיאלית גם כמצע שמיועד למדרך. כדאי לבחור חלוקי נחל שמגיעים באותו הצבע ובניגוד לצבע של הדרך או השביל, כדי ליצור בידול. החלוקים ישתלבו יפה סביב רצפות הגינה, על אדמה בצורה עיגולית כשהן תוחמות שתיל או צמח מסוים.

מצע בגן חלוקי נחל יוכלו לשמש כמצע בגינה שבו ניתן להגן על הקרקע מסחף, אור שמש או מעשבים.

חיפוי יצירתיעל ידי חלוקי הנחל ניתן ליצור מראה אומנותי וניתן לבצע אפקט של שתי וערב, מבוך מיניאטורי או עיגולים וכך להגדיר את השטחים ולמלא אותם.

חלוקי נחל בעציציםחלוקי נחל הינם אלמנט דקורטיבי קסום לעציצים ולכדים שבהם יש צמחייה. ניתן להשתמש בחלוקי הנחל כדי לכסות את הקרקע שעל פני השטח של העציצים, אפשר לצבוע את חלקם ולשוות להם לעציץ מראה מרענן ומקורי.

בגינה פרטית - עיצוב גינה עם חלוקי נחל

נחל בגינה פרטית