תורות המזרח מציינות את החשיבות של מים בחיינו. לא רק המים שאנחנו מכניסים לגוף שלנו ומזינים אותנו, גורמים לנו לשמור על טמפרטורה תקינה ומרווים את הצמא שלנו, אלא המים מסביבנו. קול המים, הצליל שהם מפיקים, תחושת הרוגע שהם משרים עלינו. זוהי בדיוק הסיבה שאנחנו משלבים בתהליך עיצוב גינה עם מפל מים גופי מים שונים. מתוך כל מתקני המים השונים, מפל מים הוא הדרך הטבעית ביותר ליצור זרימה של מים בגינה.

אלו סוגי מפלים אפשר לשלב בגינה?

אצל מולדבסקי - עיצוב גינה עם מפל מים

אפשר למצוא כיום מגוון רחב של מתקנים שיוצרים מפלים של מים בגינה. לא מדובר כמובן במפל מים גדול כמו שנראה בטבע, אלא מפלים מעוצבים שמשתלבים בין הצמחייה ושאר המתקנים שבגינה ותורמים לנו תחושת רוגע ושלווה.

בין הסוגים הנפוצים של מפלים שאנחנו משלבים בתהליך עיצוב גינה נמצא את מפל המסך. המפל לרוב נובע מתוך הקיר או המסך באמצעות התקנה של צנרת שאינה נראית לעין. המפל נשפך לרוב לתוך בריכה או אגם שנבנים יחד איתו.

מפלי חלוקים ואבנים הם מפלים מעוצבים שמגיעים במגוון רחב של צורות וסגנונות. אלו למעשה פסלים מעוצבים שבתוכם ישנה מערכת מים שיוצרת את המפל, המפל נובע מראש הפסל ויורד אל תחתיתו שם לרוב תחכה בריכה קטנה שתספק אגירה של המים.

מפלים דמוי מזרקות הם מפלים נוספים שנשפכים מראש המזרקה אל תוך בריכה שניצבת בחלק התחתון שלה. ישנם אינספור צורות ודגמים של מפלים כאלו.

שליו כרמיאל - עיצוב גינה עם מפל מים

מה חשוב לדעת לפני שמתקינים את המפל?

חשוב לבדוק שמדובר במפל מחומרים איכותיים, כמו נירוסטה או אבן, שיכולים להחזיק מעמד לאורך זמן.

עיצוב גינה עם מפל מים

כדאי להבין שהתקנת מפל בגינה הוא תהליך שדורש ידע ומיומנות. אנחנו נדרשים להתקין גוף מים ושואפים ליצור מערכת שלא תבזבז מים אלא תחסוך בשימוש בהם. כדאי לפנות למומחה שיוכל להציע עיצוב גינה המשלב מפל מים ולהציע לכם תכנון של כל הגינה והמפל בתוכה.

 

חפשו אותנו , "אמנות הגינה הקסומה" בגוגל ובפייסבוק , או חייגו 054-5228882.

החלומות 4 - עיצוב גינה עם מפל מים