עיצוב גינה – מה כדאי לדעת

תכנון גינה, פיתוח השטח לקראת הקמת הגינה, עבודות הביצוע, צמחיה, מדשאות טבעיות והתקנת דשא סינטטי

את תכנון נוף הגינה כדאי לעשות כבר בשלב תכנון הבית. זו הדרך למקסם את פוטנציאל ההנאה מהשטח ולהביאו לידי ביטוי בצורה מיטבית את תהליך עיצוב גינה והקמת הגינה. במקרים רבים פיתוח השטח, עיצוב וביצוע הגן, צמחיה, מדשאות טבעיות והתקנת דשא סינטטי אנשים שבונים בית פרטי משאירים בתכנון את הגינה לסוף כי אינם רואים בה חלק אורגני מן הבית. דבר זה גורם לטעויות יקרות ולעיתים קשות לשינוי. שלב תכנון שטח הגינה צריך לבוא במקביל לשלב תכנון הבית.

הקמה ותכנון גינות - עיצוב גינה

עיצוב הקמה ותכנון גינות

בשלב פיתוח השטח צריך להתייחס למיקום המבנה, יציאות לגינה, חניות ושביל כניסה, ניקוז, בורות חלחול, שיפועים, שבילים נוחים, תשתית חשמל, צנרת מים ועוד.

בשלב מאוחר יותר – העיצוב והביצוע עצמו הוא בראיה של יופי, ושל חוויה אסתטית מושלמת, והוא מבוצע תוך התמקדות בצרכיו ודרישותיו של הלקוח, אופיו וטעמו, וכמובן התחשבות בתנאי השטח והאקלים.
התמקדות זו כוללת את ההחלטה לגבי סוגי העצים (ארוקריה, זית,  אלון, אלה, כליל החורש), שיחים (גפן, הדס, לוטם , אלמון הודי, יסמין, ועוד..) , בני-שיח ורב-שנתיים ( כמו רוזמרין, לבנדר ומרווה), צמחי תבלין, עצי פרי, עצים נשירים בגוונים שונים, גיאופיטים (כמו כלניות, נוריות נרקיסים, רקפות ) ועוד..

גינה קטנה - עיצוב גינה

עיצוב גינה קטנה

שאלה נוספת שיש להתחשב בה עוד בשלב תכנון ועיצוב גינה היא האם לעשות מדשאה טבעית להתקין דשא סינטטי או אולי שניהם, והיכן בגינה הן יהיו?

במקרים של מדשאה טבעית צריך להחליט על סוג הדשא (מיקום גיאוגרפי, תנאי אקלים, טעם אישי), ובעת הביצוע – לנכש עשבים, לפנות אבנים וענפים, תיחוח עמוק של האדמה, שילוב קומפוסט, הוספה של אדמה במקומות החסרים, יישור והידוק (תהליך התקנת מערכת השקיה לדשא מתבצע בשלב זה). לבסוף מניחים את מרבדי הדשא ומהדקים.

במקרים של דשא סינטטי יש לבצע הורדה של שכבת אדמה והידוקה, פיזור שכבת מצע מיוחד, ליצור שיפוע קטן לניקוז, מתיחת יריעת בד ופריסת הדשא, תוך תיחומה בצורה מדוייקת.

את עיצוב הגינה חשוב לעשות כבר בשלב תכנון הבית, תוך כדי התחשבות בו, ליצירת גינה אסתטית, ופונקציונלית, המתאימה לצרכיו ואופיו של הלקוח והבית.

פנו אליי למידע נוסף טל: 054-5228882|eran@omanuthagina.co.il