עיצוב גינות – אמנות הפאנג שוואי

אמנות הפאנג שוואי מתייחסת בתוך הבית לזרימת האנרגיות, לאיזון בין אלמנטים שונים בטבע ולמשחקים בין אור, צל, אוויר וחומר. עיצוב גינות בהשראת הפאנג שוואי הוא טבעי, משום שהוא מחבר בין האנרגיות המתקיימות מחוץ לקירות הבית ובין אלו ששוכנות בו. בשנים האחרונות הפך תחום העיצוב בפאנג שוואי לפופולרי מאד והוא מיושם לא רק בתוך הבית, אלא גם מחוצה לו.

כיצד מתבטאת אמנות הפאנג שווי בעולם עיצוב הגינה?

2 - עיצוב גינות - אמנות הפאנג שוואי

עיצוב גינות פאנג שוואי

תהליך עיצוב גינות – אמנות הפאנג שוואי ולפי עקרונותיה של השיטה מתחיל מבניה נכונה של שטח הגינה. הגינה צריכה להוות מקור של אנרגיה טבעית וחיובית שמתחברת למה שקורה בבית וחודרת אליו.

כדי לשמור על האנרגיה הטובה יש צורך בתכנון של גבהים שונים וצורות נוף שונות, למשל שילוב של שבילים מתעקלים עם ערוגות בשני הצדדים בגבהים משתנים. בנוסף, כדאי לשלב בעיצוב מזרקות ומתקני מים, מסלעות וערוגות טבעיות שמתחברות לאלמנטים השונים שיש לטבע להציע ומשפרים את הזרימה האנרגטית.

אלו הם כמה חוקים לעיצוב גינת פאנג שוואי:

שואי 8 - עיצוב גינות - אמנות הפאנג שוואי

עיצוב גינות פאנג שוואי

שתילה של צמחים רב עונתיים:

כדי לשמור על רמת אנרגיה קבועה וטובה בגינה, יש לשמור על הגינה ירוקה לאורך כל ימות השנה. כדי לעשות זאת מומלץ לשתול בסיס טוב של צמחיה רב עונתית ולשלב בגינה לפי עונות השנה תוספות חד עונתיות.

ביטוי לכמה שיותר חושים:

עיצוב גינה בסגנון פאנג שווי כולל התחשבות בחושים שלנו. בגינה נשתול צמחי תבלין שיתנו ניחוחות נעימים, צמחים שונים בעלי מרקמים רבים, שיספקו עניין בכל הקשור למישוש, נדאג לצלילי מים או לתליית מוביילים שיספקו צליל נעים ונשתול פירות ו

יותר אור מצל:

גינת פאנג שוואי צריכה להיות מוארת ככל שניתן. לכן, יש חשיבות רבה לתחזוקת הגינה מבחינת גיזום העצים ותחזוקה שוטפת. עם זאת, כדי לשמור על איזונים, כדאי ליצור מקומות ספציפיים בהם יש הצללה, למשל פרגולה.

ניקיון וסדר:

חשוב לשמור על סדר ונקיון בגינה. בגינת פאנג שוואי אין גרוטאות, אין חפצים זרוקים ואין לכלוך. יש חשיבות לתחזוקה שוטפת שכוללת איסוף עלים, גיזום וניקוי.

רוצים להקים גינת פאנג שוואי ? – פנו אלינו , לאמנות הגינה הקסומה.