גינת ירק שמניבה פירות וירקות ללא ריסוס, קומפוסט שמגיע מהטבע ולא מהמפעל, עצי פרי, גינות תבלינים ריחניות שמביאות אל הגינה דבורים ופרפרים ועוד מגוון אלמנטים שמתחברים לטבע ולא משבשים את הלך הרוח הטבעי שלו. לצד הרצון להישאר קרובים לטבע, משלב עיצוב גינה אקולוגית אלמנטים כמו ריהוט גן משופץ ולא חדש מהניילון, שימוש בחומרים טבעיים ושימוש במערכת השקייה שמשתמשת במי הגשמים.

 עיצוב גינות אקולוגיות – מה חשוב לדעת מראש?

גינות אקולוגיות - עיצוב גינות אקולוגיות

עיצוב גינות אקולוגיות

לפני שניגשים לפרויקט של עיצוב גינה אקולוגית צריך לבחון את תנאי השטח, את תנאי השמש והצל, לסקור את מזג האוויר המאפיין את המקום בו אתם גרים ולהכין את הקרקע. הכנת הקרקע כוללת שימוש באדמה והפיכתה, כך שתהיה נוחה לשתילה, לצד שימוש נכון בקומפוסט.

כיצד מתכננים ומקימים גינה אקולוגית?

מרבית תשומת הלב בתחילת הדרך היא על התכנון המקצועי. מומלץ להתייעץ עם מעצב גינון מקצועי שיכול לתכנן את הגינה תוך התחשבות בכל האלמנטים. בנוסף, מעצב מקצועי יכול לסייע לכם לפתור סוגיות לגבי ריהוט גינה, הצבת פריטי נוי וניצול שטח הגינה לפונקציות שונות מבלי לפגוע בתחושה הטבעית ובעיקר בלי לפגוע בטבע.

אילו חומרים משתלבים בגינה אקולוגית?

גינה אקולוגית1 - עיצוב גינות אקולוגיות

עיצוב גינות אקולוגיות

גינה אקולוגית מתבססת על חומרים טבעיים, שאינם פוגעים בטבע שמסביב. אפשר לשלב בגינה עץ, חלוקי נחל, אבן טבעית, שבבי טוף ועוד מגוון רחב של מוצרים שמגיעים מהטבע ולא פוגעים בו.

כיצד מתמודדים עם מזיקים ובלאי בגינה אקולוגית?

זו אחת השאלות שאנחנו נשאלים על ידי אנשים שרוצים לעצב גינה אקולוגית. שתילה של צמחים מסוימים שמזיקים שונים לא אוהבים, לדוגמה, יכולה לעזור למנוע את הצורך בריסוס.

הקמה או עיצוב גינות אקולוגיות בא לידי ביטוי בתכנון שנותן כבוד לצמחים שגדלים בגינה, לאדמה ולתנאי השטח. הוא משתמש באמצעים טבעיים להגן על הגינה ומשלב פריטים שמתחברים לטבע ולא מזיקים לו. תכנון ועיצוב מקצועי יעזרו לכם להנות מגינה יפה ומטופחת, שמתחברת ושומרת על הטבע.