עיצוב גינות ונוף כולל בתוכו מקצועות כגון: עיצוב, אדריכלות, טבע, ביולוגיה , אגרונומיה, הנדסה ועוד. לאדריכל נוף, או מעצב נוף שעוסקים בתחום הקמה ועיצוב של חלל הגינה, נדרשת הבנה רחבה ומעמיקה של השטח אותו הם מיועדים לעצב וכן כישרון זיהוי ויכולת מיצוי של כל מה שנסתר מהעין וחבוי תחת פני השטח. אדריכל נוף ידע לעצב את הגינות בצורה שתתאים לכל התנאים שקיימים בסביבה, לכל צרכי הבית ובמסגרת התקציב הקיים. על מנת להגיע לתוצאה המושלמת ביותר יש צורך לדעת לשלב במומחיות מרבית את המראה הכללי של הטבע מסביב וליצור הרמוניה סביבתית, בהיעדר פגיעה בכל אלמנט חיצוני. בכל עיצוב גינות מודרניות, חייב להילקח בחשבון אופי המבנים הסמוכים, הצמחייה שאופיינית למקום, סוג הקרקע והנוף שמשתקף מהגינה.

עיצוב גינות ונוף

עיצוב גינות ונוף

בחירת קונספט עיצובי

אדריכלות נוף הינה למעשה מלאכת עיצוב נוף. בכל עיצוב ותכנון גינות עם בריכות בטון או בריכות נוי, יש לשלב רעיוניות מקוריים ויצירתיים לצד היכולות והתנאים הקיימים, יחד עם הפנמה ויישום של כל רצונותיהם וצרכיהם המיוחדים של כלל הדיירים או הלקוחות. מדובר אם כן, בתהליך יצירתי של תכנון גינה מהודק שבו ייבחר, לפני הכל, קונספט עיצובי, שהוא זה שינתב כל בחירה לאורך התהליך. בחירת הקונספט תתחשב במיקום של הגינה, לדוגמא, היה ומדובר בגינה באזור ההר, יש לשלב צמחייה המתאימה לסביבה ולגבהים המתאימים, לעשות שימוש בחומרי גלם שמתאימים לתנאי מזג אוויר אלו וחשיפה לרוחות,  וכדומה.

בין יתר הבחירות שיילקחו בתהליך יהיו: החלטה על תקציב, בחירה של סוג וכמות השתילים והצמחייה שתשתלב עם הסגנון של הפרויקט והנוף, בחירה של מערכת ההשקיה והקמה שלה, בחירה בחיפוי הקרקע הנדרש, מערכת הישיבה של הגינה, בחירה של משטח החלל (חצץ/ דשא/ דק מעץ), בחירה של חיפויים שמאפיינים את תנאי החוץ והטבע סביב, בחירה של מסלעה או מזרקות, בחירה של תאורה מתאימה ועוד. כל אלו יחד יצרו גינה שתתמזג בצורה הרמונית לחלל הפנימי של המבנה ולנוף שאופייני לאזור.

התחשבות ברצונותיהם של הדיירים

אלמנט חשוב בכל עיצוב גינות ונוף הוא הצרכים והרצונות של הלקוחות עצמם. יש להעניק חשיבות גדולה לכל אלה ולדעת ליישם אותם יחד עם המגבלות והתנאים. כדי לעצב את מה שיראה ללקוחות לאחר מכן מספק ותואם כל צורך ובקשה שלהם ושיהיו מעל הכל שבעי רצון מהתוצאות, כדאי להכיר את כל הנפשות הפועלות כדי להקפיד על דיוק והתאמה וזאת מבלי לוותר חלילה ולו לרגע, על הבנה סביבתית, על חסכון במים ובנייה ירוקה. כלל שמנחה כל אדריכל נוף הינו – שהגינה היא ביטוי חי ושריר של בני הבית או הלקוחות, וכל השקעה בה תניב ותיטב עימם.

עיצוב גינות ונוף

עיצוב גינות ונוף

כל השירותים שמספק מעצב גינות ונוף

–           תכנון, הקמה ועיצוב של גינות יוקרה, גינות במבנים ובאזורים שונים בארץ.

–           תכנון וגיבוש של הרעיון העיצובי, הגדרה של החללים השונים בגינה.

–           שרטוט ממוחשב או/ו הדמיה של העיצוב והמראה הכללי של הגינה והצגה מול הלקוחות.

–          התנהלות מול מהנדסים או הרשויות לצורך הקמה של בריכות או מבנה קבוע.

–           תכנון, בחירה והתקנה של מערכת ההשקיה.

–           ניהול של כל עבודות העץ / אבן / בטון שמיועדות לגינה, כגון – דקים, בניית פרגולות, משטחי ריצוף , מערכות ישיבה, בנייה של דניות או של מכלים וכדומה.

–          בחירה של שתילים, צמחייה, עצים וכל מה שמיועד לצמוח בגינה ומסביב לה.

–           הקמה של מסלעה, בריכות דגים או מפלים.

–           גידור ותיחום הגינה.

–           הקמה של תאורת גן.

–          הדרכה על התחזוקה של הגינה.

מתעניינים בתכנון ועיצוב גינה? פנו אלינו:

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il