כשנישאל מה האסוציאציה הראשונה שהמילה גינה אומרת לנו, רובנו נגיד ירוק בעיניים. אבל יש כאלו שרואים גינה אחרת לגמרי. עיצוב גינות ללא צמחיה ירוקה, ללא ערוגות שופעות פרחים או עצים שמטילים צל ענק הוא מבצע מאתגר, שמוציא כל מעצב מקצועי מהשגרה אל מחוזות היצירתיות.

גינה ללא צמחיה 2 - עיצוב גינות ללא צמחיה

עיצוב גינה ללא צמחיה

ממה מורכבת גינה ללא צמחייה?

בגינה ללא צמחיה בא לידי ביטוי עיצוב גינות שמתבסס על חומרים. את הצמחיה הטבעית מחליפים חומרי גלם שונים, שיוצרים משחק של טקסטורות וצבעים.

גינה ללא צמחיה יכולה לכלול למשל רצפת שיש או דק מסביב לבריכת שחיה גדולה. פינות ישיבה עשויות מעץ או מתכת לצד מזרקות מים ופריטי נוי.

היא יכולה לכלול פרגולות ודקים שמספקים מקום לשבת, כסאות שיזוף שנותנים מענה למי שרוצה לשבת מול השמש או פינת משחקים לילדים.

גינה ללא צמחיה 3 - עיצוב גינות ללא צמחיה

עיצוב גינה ללא צמחיה

כללי זהב לעיצוב גינה נקיה מצמחים

  • אנחנו משקיעים זמן בתכנון נכון שעונה על צרכים שונים – למשל אירוח, שחיה, ספורט, בילוי עם הילדים ופינות מחשבה מול הנוף.
  • אנחנו שמים דגש על עיצוב גינה שיוצר משחק בין טקסטורות וחומרים, כך שיהיה עניין עיצובי. למשל רצפת דק מעץ מלא לצד חיפוי קרקע של חלוקי נחל לצד מזרקה העשויה מאבן טבעית.
  • אנחנו משלבים בגינה צבעוניות עדינה, שנותנת תחושה חמה וביתית. הצבעוניות באה לידי ביטוי דרך תאורה נכונה, ריהוט גינה מעוצב או פריטי נוי מסוגננים.
  • כל פריט שנכנס אל הגינה צריך להיות איכותי ומחושב, כך שתיווצר מערכת יחסים בין כל הפריטים והתוצאה תהיה אלגנטית ונעימה לעין.

כדי לעצב גינה ללא צמחים צריך מעצב הגינות לצאת מאזור הנוחות ולחשוב מחוץ לקופסה. חומרי הבניין השונים שקיימים היום בתחום, האפשרויות לבנייה פונקציונלית אך עיצובית והשימוש בשטח לצרכים יוקרתיים כמו בריכת שחייה או פינת אירוח, הופכים את התהליך ליותר מעניין ואישי. מעצב גינות מקצועי יוכל לעצב גם לכם גינה יוקרתית ללא צמחיה.

גינה ללא צמחיה 4 - עיצוב גינות ללא צמחיה

עיצוב גינה ללא צמחיה