חוץ גנץ - עיצוב גינות עם מטבחי חוץ

גנץ – מטבחי חוץ

עיצוב גינות עם מטבחי חוץ

מטבחי חוץ בחלל הגינה שלנו הם לא פחות מתפיסת חיים. השימוש בחומרי גלם איכותיים במטבח החוץ, לצד עיצוב פרטני של גינה ייצרו איכות שאין שני לה. מי שכבר גר או מתכנן מגורים לצד גינה צמודה, ודאי מבין שכדי לעצב גינה לפי טעמו האישי וכל יתר צרכיו והעדפותיו כולל מטבח חוץ – יהיה עליו להסתייע באיש מקצוע שמומחה ומנוסה בעיצוב גינות עם מטבח חוץ. כיום ההבנה היא שלא נכון לעצב גינה בהתאם לעקרונות חלל הפנים ויד מעצב תהייה הכרחית בכל הנוגע לעיצוב גינות וגינות יוקרה בפרט, שתספק חידושים ואלמנטים מקוריים, ייחודיים ומרשימים לגינה.

חידושים בעיצוב גינות

כמו בכל תחום שמתפתח משתדרג, גם בעולם עיצוב הגינות אחד האלמנטים החדישים ביותר הוא עיצוב של מטבחי חוץ. מטבח חיצוני שהוא מאובזר ומספק את כל הדרישות, בדיוק כמו המטבח הרגיל שממוקם בחלל הפנימי של הבית. מי שנהנה לשבת שעות ארוכות בחלל הגינה ולבלות כל הזדמנות שמזג אוויר מאפשר זאת, לארח את החברים ומשפחה, לבשל ארוחות משובחות ממש מול עיני האורחים בלי להזדקק לחלל הפנימי, מטבח חוץ זאת בדיוק האופציה שתתאים לו.

מטבח שמותאם לסגנון עיצוב הגינה

מטבח חוץ הוא המטבח השני שממוקם בחלל הגינה ומיועד לאירוח חיצוני וגם לצורת בישול שפולטת עשן רב שמבקשים למנוע ממנו לחדור לפנים חלל הבית – ארוחות על האש, ארוחות פיקניק בחצר הבית וכדומה. בחירת חומרי הגלם מהם יעוצב המטבח צריכה להיות מותאמת לעיצוב של הגינה על מנת שישלים את התמונה בשלמותה ויצור מראה הרמוני, ובנוסף, חשוב שחומרי גלם יהיו עמידים במיוחד וישרדו בכל התנאים הקשוחים של מזג אוויר קיצוני כמו בחום הכבד של הקיץ, ברוחות, סערות ובימים גשומים במיוחד.

איך בונים מטבח חוץ?

שלב ההקמה של המטבח מגיע כאמור לאחר שבוצע תכנון מהודק על ידי מעצב כניקגינות. יש להביא בחשבון הימצאות של כל נקודת חשמל ומים, חיבור לתשתית של הגז ועוד. המטבח שבגינה אמור לספק כל פעולה בסיסית שנעשית במטבח, וכל מטבח שהוא משודרג יאפשר מנעד של טות בישול מיוחדות. המטבח צריך להכיל מקורות אחסון רבים עבור כל הכלים בהם נעשה שימוש תדיר, כלי ההגשה וכל יתר חומרי הניקוי. למעשה, המטבח שבגינה צריך לתפקד בתור מטבח לכל דבר ועניין ולא להיות מטבח תחליפי לזה שממקום בתוך החלל הפנימי.

חוץ כרמל דיירקט - עיצוב גינות עם מטבחי חוץ

מטבח חוץ – כרמל דיירקט

מה כולל מטבח חיצוני?

מטבח חיצוני יכלול עמדת בישול עם כיור, משטח עבודה מנירוסטה שפשוט לנקות אותו והוא עמיד בתנאי לחות, חום וקור, מגרות וארונות אחסון לכל כלי הבישול וההגשה. בנוסף, הוא יכיל גם מקרר ומקפיא בהם ניתן לאחסן שתייה, את כל סוגי הירקות שיקטפו מהגינה, מתבלים לכל המאכלים שנהוג לאכול אותם בחוץ ועוד. במטבחי חוץ רבים יהיה נוכח גם גריל גז איכותי עליו יצלו כל סוגי הבשרים והדגים.

דגשים בעיצוב גינה עם מטבח

יש להתחשב במספר אלמנטים חשובים בכל עיצוב מטבח של גינה:

  • העדפותיהם של כל דיירי הבית.
  • יעילות ופרקטיות – המטבח אמור להיות מספקי מרווח ושיהיה נוח לעשות בו שימוש.
  • עיצוב המטבח – חשוב שתהייה התאמה עיצובית של כל המטבח לגינה עצמה ולפנים חלל הבית, הן מבחינת סגנון והן מבחינת בחירת גוונים וחומרי גלם.
  • ניצול מושכל של כל שטח הגינה לפי התנאים שלה כמו מידות, גודל, קרבה לחנייה ועוד.
  • הקפדה על עיצוב בטיחותי שמגן על כל מי שמבשל במטבח ועל כל הסובבים אותו.

מתעניינים בתכנון ועיצוב גינה? פנו אלינו:

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il

חוץ מעץ אורי אקסלרוד - עיצוב גינות עם מטבחי חוץ

מטבח חוץ מעץ אורי אקסלרוד