לכל אחד מאיתנו סגנון עיצובי אהוב שאנחנו מאמצים בחום לבית. קונספט עיצובי ששולט בכל החדרים ומשקף את מי שאנחנו. כך גם בגינות. ניתן ליצור עיצוב גינות קונספט שישקף קונספט מסוים ויהיה בעל שפה אחידה או מטרה מסוימת. אילו גינות קונספט ניתן לעצב? את זאת נסקור במאמר זה.

עיצוב גינות הפתעות לילדים:

ילדים אוהבים להיות בחוץ ואין כמו גינה מעוצבת שתספק להם שעות של הנאה וגילויים חדשים. עיצוב גינה שמוקדשת לילדים ועמוסה בהפתעות קטנות – מבית עץ דרך גמדי גינה קסומים ועד לשבילים ולמבוכים יוצרת אפשרות לשעות של הנאה עם הילדים בחצר.

עיצוב גינות קונספט פאנג שוואי:

שואי 2 - עיצוב גינות קונספט

עיצוב גינות קונספט

תורת העיצוב הסינית מאומצת בחום על ידי רבים מאיתנו ויכולה לבוא לידי ביטוי גם בגינה. הגינה מעוצבת תוך מחשבה על האלמנטים השונים – ממים דרך אוויר ועד אש ואדמה. בנוסף, היא מעוצבת תוך יצירת זרימה אנרגטית טובה, שימוש בצבעים מסוימים שמשקפים ערכים ותועלות וצמחייה שמעוצבת מצד אחד תוך הקפדה על סדר וארגון ומצד שני מבטאת יצירתיות וצמיחה.

עיצוב גינה יפנית:

הגינות היפנות משקפות את הלך הרוח היפני שנותן כבוד לטבע, לזרימה הטבעית שמתרחשת בו, לרוגע ולשלווה. גינה כזו תכלול פינות ישיבה מול נוף ירוק שמאפשר הירגעות, אפקט של מים זורמים ממזרקות ונחלים קטנים, אבני נחל וחומרים טבעיים אחרים.

 עיצוב גינת מים:

גינה עם בריכת דגים - עיצוב גינות קונספט

עיצוב גינות עם בריכת דגים

גינה שבנויה על אלמנטים של מים כמו מזרקות, בריכות ואפילו בניה של נחל לא טבעי שיעבור בתוך הגינה. הגינה מתבססת על צמחיה שמשתלבת לצד גופי המים ונותנת תחושה של חופש.

גינת משחקי תאורה:

תאורה בעיצוב גינות 1 - עיצוב גינות קונספט

משחקי תאורה בעיצוב גינות

עיצוב גינות נוגע לא מעט גם בנושא התאורה, שכן אנחנו רוצים שהגינה תשמש אותנו גם בשעות הערב והלילה. גינה שיש בה משחקי תאורה מעניינים יוצרת אפקט מרשים ועושה חשק לארח בשעות שבהן השמש נעלמת.

גינה רומנטית:

משיחי ורדים דרך ספסלי עץ עתיקים, ממזרקות ופסלים ועד לפרחי לבנדר ריחניים, גינה רומנטית יוצרת פינות שבהן כיף לשבת זה לצד זה עם כוס יין קרירה בסוף הערב או פשוט להרגיש את הלב מתרחב. סגנון רומנטי מובהק.

רוצים להקים גינה עם קונספט מיוחד ? – פנו אלינו, לאמנות הגינה הקסומה.