בשנים האחרונות הפכו הקקטוסים והסוקולנטים לפופולריים מאד בגינות בישראל. זוהי קבוצה מגוונת של צמחים, שדרישות ההשקייה שלהם צנועות במיוחד ושמייצרים מראה ירוק ומיוחד במינו בגינה מעוצבת ומטופחת היטב. עיצוב גינה המשלב סוקולנטים מפגיש אותנו עם צבעים, צורות ומרקמים.

גינות 4 - עיצוב גינה בשילוב סוקולנטים

עיצוב גינות

קווים לדמותו של צמח הסוקולנט

משפחת הסוקולנטים כוללת מגוון עצום של צמחים. חלקם גדולים מאד, חלקם קטנים ביותר. הם מגיעים במבחר גדול של גדלים וצבעים, הם פורחים או נותרים ירוקי עד. אפשר למצוא אותם בצבעים כמו כתום, אדום, סגול, אפור, כחול, צהוב וכמובן כל גווני הירוק.

המכנה המשותף בין כל בני המשפחה המעניינת הזו הוא שהם אוגרי מים. הם אינם זקוקים להשקייה יומיומית כיוון שהם מסוגלים לאגור מים מהאוויר או לשמור על מי ההשקיה לאורך זמן. אגירת המים מאפשרת להם להיות עסיסיים – סוקולנטיים בלועזית.

גינות 2 - עיצוב גינה בשילוב סוקולנטים

הקמת גינות

בחירה מצויינת לעיצוב גינות קטנות ובמרפסות

הסוקולנטיים משתלבים בכל גינה, אך מומלץ במיוחד לשתול אותם במיכלים, בעיקר את אלו שהם קטנים מדי ועשויים להיבלע בתוך עיצוב גינה גדולה. מומלץ לשתול אותם במיכלים איכותיים העשויים מקרמיקה, חרס או עץ ולדאוג לאדמה מנוקזת וטובה.

השתילה במיכלים מאפשרת גם למי שיש לו גינה קטנה על הגג או מרפסת ליצור לעצמו גינת סוקולנטיים יפיפייה. כאשר שותלים אותם ישירות לאדמה, חשוב להתייעץ ולבחור בסוגים המתאימים לכך.

גינה עם סוקולנטים - עיצוב גינה בשילוב סוקולנטים

עיצוב-גינה-עם-סוקולנטים

הקמת גינה צבעונית שכולה סוקולנטיים

עיצוב גינות עם סוקולנטיים יכול ליצור רושם עז אם יוצרים את מה שמוכר בעגת הגינון כקוקטייל. שילוב של כמה זנים מתוך המשפחה שייצרו ביחד מראה צבעוני ומעניין.

כדאי לשלב יחד בכל ערוגה או מיכל שניים עד שלושה סוגי סוקולנטיים מצבעים שונים ולבחור בכאלו המתפתחים לגובה ועל פני הקרקע, כך תוכלו ליצור בגינה עיצוב בגבהים משתנים עם כמה מימדים.

למרות שמדובר בצמח ידידותי מאד, מגוון הזנים והסוגים יכול לבלבל כל גנן ממוצע. לפני שאתם מעצבים את גינת הסוקולנטיים שלכם, כדאי להתייעץ עם חברה המתמחה בעיצוב גינות שתוכל להמליץ על הזנים המתאימים.