חג האביב הוא הזמן המתאים ביותר להקים ולעצב גינה חלומית ואביבית. הגשמים לאט לאט נעלמים, את מקומם תופסת שמש אביבית נעימה המבשרת כי הגיע זמנם של הפרחים לצאת ממחבואם לאוויר העולם. עיצוב והקמת גינות אביביות אינו דומה לעיצוב גינה בעונות אחרות בשנה, משום שמדובר דווקא בתחילתה של עונה חמימה ונעימה, וגם דקה לפני חג הפסח, שאז אנו מארחים חברים ובני משפחה בגינה וגם עורכים את טקס "על האש" המסורתי.

באביב 1 - עיצוב והקמת גינות אביביות

עיצוב והקמת גינות אביביות

להתחיל ברגל ימין  – עיצוב והקמת גינות אביביות

עיצוב גינות אביביות דורשת עבדת הכנה ותכנון שתאפשר לקבל את התוצאה המושלמת.
את התכנון מבצע לרוב מעצב גינות או אדריכל נוף המכיר היטב את תהליך זה, ורק נציין כי מדובר על תהליך מורכב מאוד הדורשת ידע ומקצועיות רבה, כגון –
חלוקה נכונה של החלל, התאמת הצמחים לאופי הקרקע, התייחסות לכיווני האוויר בחלל הגינה,
שילוב אקססוריז ופרטי נוי, שילוב חומרים נכונים בחלל, בחירה נכונה של מערכת ההשקיה,
בחירת צמחים מתאימים מבחינת סגנון, תכנון בריכת שחייה או בריכת נוי והרשימה עוד ארוכה.

למעשה, תכנון הגינה הוא המשימה המורכבת, ורק לאחר סיום התכנון ניתן לגשת לשלב הביצוע ולחבר את כל האלמנטים יחד לידי גינה מרהיבה.
בתהליך התכנון לרוב מבצעים הדמיית תלת מימד, או שרטוטים המאפשרים לדיירי הבית לראות בצורה מוחשית כיצד יראה כל פינה בגינה, וכמובן גם לבצע שינויים "על הנייר" מבחינת חומרים וסגנונות עיצוב – עוד לפני תהליך הביצוע בפעול.

אביב בפטיו - עיצוב והקמת גינות אביביות

גינות אביביות

הכניסו צבע לגינה

נכון שעניין התכנון הוא הקריטי, אבל אל לנו לשכוח כי דווקא בעונות האביב חשוב להכניס צבעים חיים לגינה. ישנם סוגים שונים של צמחים שניתן לשלב בגינה בעונת האביב כגון – חרצית צהובה ויפה, וינקה, ציניה, מימוזה ביישנית, מורך החורש, גרמית, גרניום, יסמין אזורי, מנדבילה, סולנדרה גדולה (שיח מטפס מרשים) עוד מיני רבים. כמו כן, דווקא בעונת האביב מומלץ לשתול צמחי תבלינים ריחניים כדי שיפיצו ריח משכר של תבלינים כגון טימין, בזיליקום, נענע, פטרוזיליה, כוסברה ועוד. בקיצור, אם תשלבו את צמחים אלה, יחד עם תכנון נכון – תקבלו גינה אביבית מרשימה.

באביב 2 - עיצוב והקמת גינות אביביות

עיצוב והקמת גינות אביביות

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il