עיצוב והקמת גינת פנטהאוז

רבים מאיתנו מתגוררים כיום בבתי קומות ומגדלים גבוהים שמחייבים אותנו להביא את הגינה אלינו, גם כשמדובר בנקודה הכי גבוהה בבניין. עיצוב גינה והקמה של גינת פנטהאוז הוא תמיד פרויקט מרתק שמאתגר אותנו בבחירת חומרי הגלם, הסגנון והצמחייה המתאימים. כיצד ניגשים לפרויקט של עיצוב גינות פנטהאוז ואיך יוצרים גינה שמתכתבת עם סגנון החיים של בעלי הדירה? קווים מנחים לפרויקט עיצוב מרתק.

3 1 - עיצוב והקמת גינת פנטהאוז

עיצוב והקמת גינת פנטהאוז

בחירת שפה עיצובית שמתאימה לסגנון הכללי של הפנטהאוז

העיקרון הראשון שמניע אותנו בכל תהליך עיצוב גינה בפנטהאוז הוא כיצד הגינה תתכתב עם מה שקורה בתוך הבית. לרוב סלון הפנטהאוז או המטבח נפתחים אל חלל הגינה והוא הופך לחלק מהבית, כשהוא משמש לאירוח, לישיבה מול השמש ולבילוי אינטימי בחיק המשפחה.

השפה העיצובית שמנחה אותנו בכל פרויקט כזה צריכה להתכתב עם הסגנון של הבית. כך למשל, לפנטהאוז שמעוצב בסגנון אורבני-תעשייתי, ניצור גינה במראה נקי, עם נגיעות בבטון ומתכת וצמחייה מינימליסטית.

הקמת מערכת השקייה יעילה וחסכונית

גינה בקומת פנטהאוז או על הגג דורשת לא מעט תכנון גם מבחינה פרקטית. אחד הדברים שאנחנו משלבים בתהליך תכנון או עיצוב גינות פנטהאוז הוא מערכת השקייה יעילה ומתקדמת, אשר תאפשר לבעלי הבית לשמור על הגינה מטופחת לאורך שנים.

2 1 - עיצוב והקמת גינת פנטהאוז

בחירת חיפוי גינה בהתאם לצרכי הלקוח ולשימושים בה

בגינה רגילה אנחנו בונים שבילי גישה, שותלים מדשאות או מציפים את החלל באבני טוף או חלוקי נחל. כשמדובר בגינה שניצבת בראש הבניין, אנחנו צריכים ליצור ריצוף עמיד וקל לניקוי, שלא יתכסה בגשם, בוץ ועלים במהלך החורף. ריצוף דק, חיפוי בדשא סיננטי או אבן טבעית? כל האפשרויות האלו פתוחות בפני בעלי הפנטהאוז והבחירה נעשית תוך מחשבה על עיצוב גינה לטווח ארוך, שתתאים לעיצוב הבית.

3 1 - עיצוב והקמת גינת פנטהאוז

בחירת צמחייה עמידה ורב עונתית

בחירת הצמחייה לגינת פנטהאוז היא האתגר הגדול בתהליך עיצוב גינה שכזו. אנחנו צריכים לבחור צמחים שיחזיקו מעמד לאורך זמן, יתאימו לתנאי השטח ולא ידרשו התעסקות רבה. אף אחד מאיתנו לא רוצה לגרור ענפי עץ כבדים במעלית עד לקומה הראשונה.

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il