כולנו רוצים גינה יוקרתית, אך באותה נשימה ירוקה, מרגיעה וכזאת שכיף לנוח בה מתלאות היום. אולם, עיצוב ותכנון גינות יוקרה חייב להתבצע עם בעל מקצוע מומחה כמו אדריכל נוף, אך ישנם כמה דברים שכדאי לעשות לבד עוד טרם הזמנת בעל המקצוע. פעולות אלה יאפשרו לכם להגיע מוכנים לתהליך ואפילו עם כמה רעיונות יצירתיים בראש. לאחר שתבצעו זאת, אדריכל נוף יוכל לתרגם את הרצונות שלכם לידי עיצוב ותכנון בשטח.

ותכנון גינות יוקרה 1 - עיצוב ותכנון גינות יוקרה – השלבים הראשונים

עיצוב ותכנון גינות יוקרה

שנתחיל?

קחו השראות לעיצוב הגינה

תהליך תכנון הגינה מלווה בלבטים ודילמות רבות, ולכן מומלץ להגיע רגועים לתהליך עם כמה שיותר מידע ורעיונות. לצורך כך, תוכלו לקחת השראות ממגזינים ופורטלים העוסקים בגינות יוקרה עם בריכה פרטית, או ללא בריכה. תוכלו לקחת גם השראה מרשת האינטרנט, פשוט סננו את התוצאות על פי תמונות, או רכשו מגזינים לעיצוב הבית והגינה, וגם מהאפליקציה פינטרסט, ותוכלו לגבש מגוון רעיונות יצירתיים. דבר נוסף, תוכלו לקחת השראה לעיצוב גינות יוקרה מהעולם, ולמצוא מגוון מגזינים ואתרים מחו"ל העסקים בתחום.

שבו לצייר את הגינה החלומית שלכם – ממש כך

זה הזמן לשרטט ולקשקש על דפי בלוק גדולים, עד שתגיעו לתוצאות הרצויות. אתם ממש לא צריכים להיות מוכשרים בציור או בשרטוט, אלא לאהוב את החלוקה שלכם. בסוף תהליך השרטוטים כדאי שתהיינה בידיכם לפחות 2-3 אופציות של הגינה, כך שתוכלו לעשות תעדוף ולארגן את הגינה לפי מה שהכי נראה לכם. לפני שמתחילים לקשקש, כדאי שתשאלו את עצמכם כמה שאלות:

 • היכן נרצה למקם את פינת הישיבה?
 • היכן נרצה לראות יותר ירוק?
 • האם נרצה לשלב בריכת שחיה או בריכת נוי?
 • האם נעדיף פינת ישיבה גדולה על פני שטח ירוק וצמחיה?
 • אילו צמחים נרצה לשתול האם עצים מאסיביים או ערוגות פרחים?
 • אילו אזורי פעילות נרצה לשלב בגינה?
 • האם נרצה שטחים ריקים, כלומר מרחבי דשא או עמוסים בערוגות פרחים?
 • איזה משטחים בגינה ? דק ? בטון מוחלק? ריצוף? דשא ?
 • היכם ימוקם מטבח החוץ?
 • על מה לא נרצה לוותר בשום אופן?

אלה כמובן רק חלק מהשאלות הרלוונטיות לתהליך תכנון גינות יוקרה, אך כאמור לכל אחד יש את השיקולים שלו והרצונות שלו. דבר נוסף, כדאי לדעת שאזורי הגינה מתחלקים לאזורים "נוקשים", כלומר כאלה שיש בהם דברים בנויים קשים ורכים. הנוקשים יהיו שטחי חיפוי הקרקע, חנייה לרכב וכו'. ואילו אזורים רכים יהיו מיועדים לצמחים. כדאי לבצע חלוקה בין האזורים ולהגדיר באחוזים כמה נרצה להקצות לכל אזור.

ותכנון גינות - עיצוב ותכנון גינות יוקרה – השלבים הראשונים

עיצוב ותכנון גינות

התחילו לדמיין את הגינה

דמיון הוא אחד המתנות הגדולות של כל אדם, ובהחלט יוכל לסייע לנו בתהליך תכנון הגינה. לצורך התכנון דרושה יצירתיות רבה, לצד דמיון מפותח, ולכן סרקו עם העיניים את שטח הגינה, והחלו לדמיין כיצד הדברים יראו. עם הדמיונות והחלומות תוכלו לגשת למשימת תכנון הגינה מוכנים עם שלל רעיונות יצירתיים.

חשבו על אלמנטים ופינות קסומות רצויות

ישנן לא מעט פינות שתוכלו לנצל למגוון רב של פעילויות או עיצובים. כך למשל חשבו על פינת מנגל שיכולה להיות לא סטנדרטית, אלא עם מטבח חוץ מרהיב ואפילו פינת טאבון לאפיית פיתות עם הילדים. פינות נוספות יכולות להיות להקמת בריכות נוי או בריכות דגים, להצבת משחקים לילדים כמו טרמפולינה – ובהתאמה , בעוד מספר שנים להסב את אותה פינה ל"פינת זולה" למתבגרים, ליצירת מקלחון בסמוך לבריכת השחייה ועוד. פינות אלה יוכלו לעטר את הגינה ולהפוך אותה ליוקרתית.

לסיכום, עיצוב גינת יוקרה יכולה להיות בהישג של כל אחד, אך כמובן שעלינו להגיע בשלים לתהליך עם רעיונות עיצוביים, דמיון מפותח והמון סבלנות. אך מה שפחות לא חשוב הוא לבחור את בעל המקצוע הנכון שילווה אתכם בהקמת הגינה, תוכך שילוב יצירתי של הרעיונות שלכם.

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il

   

  ותכנון גינות יוקרה - עיצוב ותכנון גינות יוקרה – השלבים הראשונים

  גינות יוקרה