רבים חולמים על גינה מטופחת, שתאפשר להנות מנוף ירוק ומפריחה מלבלבת, אבל כאשר הם נדרשים להכניס את הידיים אל האדמה ולעבוד עבור הגינה, משהו נעצר. תהליך עיצוב גינה לא נגמר כאשר הגנן או מעצב הגינות עוזב את המקום. טיפוח הגינה נמשך לאורך שנים, כאשר בכל עונה ובכל שנה יש קשיים, התלבטויות וצרכי תחזוקה שוטפת שחשוב להתייחס אליהם.

 

קבלו מאיתנו כמה טיפים לטיפוח הגינה באופן שוטף:

ניקוי הגינה:

הגינה הביתית, כמו גם גינה ציבורית, נחשפות לפגעי מזג אוויר שונים. רוחות, שלכת, לחות ויובש משנים את המראה של הגינה. בתוך כל אלו נכנס לכלוך, מעלים יבשים דרך עשבייה ועד לענפים או לכלוך שמגיע ממקורות אחרים. השלב הראשון בטיפוח הוא לשמור על הגינה נקייה. אחרי תהליך עיצוב גינה תצטרכו לדאוג לניקיון ולסדר לאורך זמן, בכל ימות השנה.

השקייה מותאמת לעונות השנה:

תהליך עיצוב הגינה כולל בדרך כלל שתילה של פרחים וצמחים. אלו דורשים השקייה בזמנים מסוימים ובתדירות מסוימת. מתכנן ומעצב גינות ידאג למערכת השקייה שתאפשר לכם לשלוט בהשקייה לאורך זמן. כאשר מתחלפות העונות אנחנו צריכים לדאוג להשקייה בהתאם למצב המשקעים. כלומר בקיץ נצטרך יותר השקייה מבחורף. חשוב להיות עם היד על הדופק ולדאוג למערכת השקייה מעודכנת.

טיפול בעשבייה וריסוס נגד מזיקים:

svg+xml,%3Csvg%20xmlns%3D%27http%3A%2F%2Fwww.w3 - עצות לטיפוח גינת הנוי

טיפול במזיקים בגינה

עשבייה מתפתחת כאשר אנחנו לא מטפחים את הגינה. לכן, חשוב לדאוג לסילוק עשבים ולריסוס נגד עשבים. במקרה זה כדאי להתייעץ עם גנן מומחה באילו חומרים כדאי להשתמש. במקרים מסוימים דווקא ריצוף או שתילה של צמחים מסוימים ימנעו מזיקים ועשביה פרועה.

svg+xml,%3Csvg%20xmlns%3D%27http%3A%2F%2Fwww.w3 - עצות לטיפוח גינת הנוי

בחירת צמחים המתאימים לעונה:

שתילת צמחים בגינה היא חלק מתהליך עיצוב גינות אבל לא מספיק לשתול פעם אחת. תחזוקת גינה כוללת גם החלפה של שתילים עונתיים בשתילים חדשים לאורך השנה. לכל עונה יש את הצמחים המתאימים לה. בקרו במשתלה בחורף, באביב ובקיץ והחליפו את הצמחים בערוגות הפרחים, כדי להנות מגינת נוי מטופחת ופורחת.