הם נותנים לנו צל נעים שמאפשר לנו להנות משעות איכות עם עצמנו, בתוך השלווה שהיא גינה מעוצבת. הם ירוקים ברוב ימות השנה ולא דורשים מאיתנו טיפול מהותי ויומיומי. בחירת עצי נוי הוא חלק בלתי נפרד מתהליך הקמת גינה. זהו שם מפתח למאות ואלפי מינים של עצים שונים שאפשר לשלב בתוך הגינה ולהנות מהרבה ירוק בעיניים ולא רק.

למה לשלב עצי נוי בגינה שלכם?

יש מי שמתמקדים בעיצוב גינה שכולל עצי פרי, שיחים המניבים פרחים ושתילים כמו עשבי תיבול וירקות, שנותנים לנו תוצרת פרטית משלנו. לא פעם אנחנו שומעים את השאלה: "אבל לא כדאי לבחור בעץ שיניב עבורי פרי?".

למרות שאנחנו בהחלט חושבים שיש מקום לשלב בגינה גדולה גם עצי פרי, בהתאם לנתוני השטח ולמחויבות לטיפול בהם, עצי נוי נותנים את הבסיס היציב לכל גינה ירוקה. עצי נוי מגיעים במגוון רחב של גדלים ומינים. הם יכולים להציע פריחה צבעונית או להישאר ירוקים בכל ימות השנה.

הם מספקים לנו צל ויוצרים פרטיות ואינטימיות בתוך הגינה. הם מקור לשלווה, כאשר אנחנו יכולים להשתמש בהם כבסיס לפינה שמיועדת להירגעות, לרגעים של שקט והתכנסות. במדינה חמה כמו ישראל הם מספקים לנו אוויר לנשימה. הם הצל המקרר בערבי הקיץ הקרים או הפינה היבשה ביום של גשם.

איך לתכנן עיצוב גינה עם עצי נוי?

השעווה - עצי נוי בהקמת הגינה הפרטית

עצי נוי מוסיפים לנו לא רק יופי, ירוק בעיניים ופרטיות לגינה אלא גם משחק של גבהים, צורות וצבעים. בתהליך עיצוב גינה מקצועי אנחנו חושבים על הפינות השונות שיש בגינה והפונקציות שלהן, ומוסיפים לתוכן עצי נוי שיתאימו לסגנון ולרעיון.

כך למשל אם מדובר בגינה קטנה, נשתול עצי נוי נמוכים וצרים, שאינם מתפתחים לרוחב ותופסים מנפח הגינה. בגינות גדולות נוכל ליצור מקבצים של עצי נוי שמעניקים צל ואילו בגינות ציבוריות גדולות מאד נוכל ליצור שדרה גדולה של עצי נוי שנותרים ירוקים לאורך השנה.

באופן אישי , אני אוהב לשלב עצים בעלי מופע שונה לאורך השנה, כגון סיפיון השעווה וברכיכטון אדרי שבעונת הסתיו נותנים מראה אירופאי של עלווה אדמדמה ,או  עצי צפצפה שנותרים ערומים וזקופים בחורף, וכמובן , ערבה בוכייה שמסוככת עלינו במראה הבכות שלה.

ישנם עוד עצים רבים, אך היריעה קצרה מלכתוב על כולם

תרצו ללמוד יותר ולתכנן את גינת החלומות שלכם? – פנו אלינו ,לאמנות הגינה הקסומה.

ערן- 054-5228882

על רקע צפצפה - עצי נוי בהקמת הגינה הפרטית