עקרונות בסיסיים בהקמת גינות פרטיות

אורגנית 1 - עקרונות בסיסיים בהקמת גינות פרטיות

הקמת גינות פרטיות

תכנון ועיצוב גינה הם השלבים המורכבים בתהליך, אך בסופם תוכלו ליהנות מגינה ירוקה וחלומית שתספק למענכם את הרוגע שכל כך חסר לנו בשגרת היום יום הלחוצה. הקמת גינה דורשת שמירה על כמה עקרונות בסיסיים בהקמת גינות פרטיות על מנת להגיע לתוצאה מושלמת, בדגש על שמירה על הקיים לטווח הארוך.

להיות קשובים לתנאי השטח

בחינת תנאי השטח הוא העיקרון הבסיסי בתהליך תכנון ועיצוב הגינה, הרי ישנם מקרים שמדובר בשטח קטן הדורש ניצול מרבי של כל פינה על מנת ליהנות מכל העולמות; גם פינת ישיבה מרווחת וגם צמחים ועצים סביב המקנים את הרוגע המתבקש. כמו כן, ישנה חשיבות רבה לכיווני האוויר והשמש שיכולים להשפיע על בחירת הצמחייה ובחירת מקום לפינת הישיבה.

יצירת מרחב בחלל הגינה

בסיסיים בהקמת גינות פרטיות - עקרונות בסיסיים בהקמת גינות פרטיות

עקרונות בסיסיים בהקמת גינות פרטיות

הקמת גינות פרטיות דורשת ניצול מיטבי של השטח, במיוחד כאשר מדובר על גינות קטנות יחסית, ולכן הדמיית תלת מימד של הגינה בעת התכנון יכולה לשפוך אור על השטח ולאפשר לדיירי הבית לראות באופן מוחשי כיצד הגינה תראה. בתהליך יש להקצות מקום לטובת מערכת הישיבה, מרחב חלק שיכול להיות רצפת דק או דשא סינטטי וכמובן לשלב צמחים, פרחים ועצים שהם גולת הכותרת בגינה.

בסיסיים בהקמת גינות פרטיות 6 - עקרונות בסיסיים בהקמת גינות פרטיות

שמירה על קו העיצוב – פנים וחוץ

בסיסיים בהקמת גינות פרטיות 5 - עקרונות בסיסיים בהקמת גינות פרטיות

שמירה על קו העיצוב – פנים וחוץ

רוב הגינות משתקפות מהחלונות והויטרינות של חלל הסלון, ולכן יש לשמור על קו עיצוב אחיד בין החללים על מנת לשמור על סינרגיה מושלמת בניהם. חברו בין האלמנטים והצבעים כדי ליצור קו אחד ולאפשר מעבר נעים בין פנים הבית לגינה.

תחזוקת הגינה

בסיסיים בהקמת גינות פרטיות 3 - עקרונות בסיסיים בהקמת גינות פרטיות

תחזוקת הגינה

כבר בשלב הקמת הגינה יש לקחת בחשבון את נושא תחזוקת הגינה. ישנם אנשים שתחזוקת הגינה היא כמעין תחביב עבורם, ולכן ניתן לבחור צמחים ועצים ודורשים יחס ותחזוקה מאסיבית. לעומת זאת, עבור אנשים עסוקים שמעוניינים בגינה קלה לתחזוקה, יש לבחור במערכת השקיה אוטומטית ומתקדמת וכמובן צמחים שאינם דורשים טיפול רב.

האלמנטים הקטנים שעושים את ההבדל

שילוב פרטי נוי יכולים להפוך כל גינה משמימה ליוקרתית ויפה, ולכן שלבו פרטי נוי כדוגמת פסלים, בריכות נוי, גופי תאורה מיוחדים, יצירות מבטון מוחלק, אדניות, צמחים מטפסים והרשימה עוד ארוכה.