כשאנחנו חושבים על במבוק אנחנו בדרך כלל מדמיינים את אותם קנים יבשים שהופכים לגדרות ולסוכות. למעשה, עיצוב גינות עם במבוק הוא משהו הרבה יותר חי וירוק. ניתן לשלב במבוקים גבוהים ונמוכים, רחבים וצרים, עבותים ודקיקים, שמכניסים לגינה הרבה ירוק וקל לגדל אותם כאן בישראל.

איך משלבים במבוק חי בהקמת גינה?

שתלי במבוק חי שונים כאמור מקני הבמבוק המוכרים המשמשים ליצירת פריטים לבית ולגינה. הם ירוקים מאד ויכולים לגדול לגובה רב, תוך שהם מתמלאים בצמחיה עבותה, ממש כמו עץ ירוק עד. ניתן להשפיע על גובה הבמבוק ולגזום אותו בצורה אסתטית לפי הצורך.

כשאנחנו מקימים גינות עם במבוקים, אנחנו בוחרים מתוך הסוגים הרבים המוצעים כיום בארץ את אלו שיספקו לנו את הגבהים הדרמטיים ואת העניין העיצובי בתוך הגינה. בנוסף, אנחנו לוקחים בחשבון את היתרונות האסתטיים המיוחדים של הבמבוק החי, הקנים הירוקים גדלים ויוצרים לעיתים צבעוניות מיוחדת, בגוונים שונים וחיים מאד. הם הופכים למעין מוצג חי בתוך הגינה, דבר שמוסיף עניין והרבה מאד קסם.

גינות במבוק 2 - שילוב במבוק חי בהקמת גינה

כיצד מגדלים בהצלחה במבוק חי?

כדי להנות מהמראה המרשים של הבמבוק החי, שיכול להגיע גם לגובה של 10 מטרים, חשוב לשמור על תחזוקה שוטפת שכוללת גיזום ושליטה על הגדילה של הבמבוק. עוד לפני כן, חשוב להבין שהשתילה עצמה היא תהליך לא פשוט, יש לדאוג לחפירה ולשתילה עמוקה של מעל ל-50 ס"מ .

גידול במבוק במיכלים דורש גם הוא מחשבה, כיוון שמדובר בהצבה של מיכלים גדולים בגינה, דבר שכמובן צריך לקחת בחשבון בכל תהליך עיצוב גינות.

כמו כן – יש גם צורך בתכנון ומיקום יריעות PVC למניעת התפשטות אגרסיבית של במבוקים במידה ואנו מתכננים למקם אותם ללא מכלים.

גינות במבוק 4 - שילוב במבוק חי בהקמת גינה

צמח אידיאלי לשילוב בגינות בישראל

במבוק חי הוא צמח מצוין לשילוב בגינות בישראל. הוא מכיר היטב את התנאים המיוחדים של לחות, חום ולעיתים גם רמת משקעים נמוכה. מבחינה עיצובית, הוא הופך את הגינה למעניינת ומיוחדת יותר, בזכות היכולת לפסל אותו ולשחק עם צורתו.

תודה למשתלת "בילובמבו" על שיתוף הפעולה והצילומים בשטח.

רוצים לתכן ולהקים גינת במבוק? – פנו אלינו, לאמנות הגינה הקסומה.

ערן-054-5228882

גינות במבוק - שילוב במבוק חי בהקמת גינה