אין כמו לשבת בגינה הירוקה בשעת אחר צהריים, עם בריזה קרירה שמצננת את העורף, חברים טובים או בני משפחה שישובים יחד ומנהלים שיחה וילדים מתרוצצים על הדשא. עיצוב גינה המשלב גם דק, מאפשר לנו ליצור את הפינה הנעימה הזו שבה נוכל לשבת בנינוחות ולהנות מהירוק שמסביב.

בשוק הדקים אפשר למצוא מגוון רחב של סוגי דק שונים, שמשתלבים בתוכנית עיצוב גינה ויוצרים תחושה מסוימת, מאווירה סקנדינבית ועד לגינה כפרית בסגנון אנגלי. אז מה צריך לדעת על שילוב דק בגינה? הנה כמה תשובות לשאלות הבוערות.

גינה עם דק - שילוב דק וסוגי דק בעיצוב גינה ביתית

עיצוב גינה עם דק

ארבעה דברים שמבדילים בין דק לדק

כדי לבחור דק לגינה צריך להכיר ארבעה הבדלים – התכונות של העץ, מהו המראה הסופי, מהן עלויות התחזוקה השוטפת וכמובן – מהו המחיר.

ישנם עצים מסוימים שיכולים להיות רגישים יותר וליצור צורך בתחזוקה שוטפת מהותית יותר, כך למשל עץ האורן. מצד שני ישנם עצים כמו עצי איפאה וטיק שנחשבים לחסינים מאד ויכולים להיות פחות דורשניים.

בנוסף, כל אחד מהעצים שציינו ושאר העצים מהם בונים דק מציעים מראות שונים – התוצאה הסופית יכולה להשתנות באופן מהותי לפי הגימור שבחרנו אך גם לפי סוג העץ. כך למשל דק בהיר אפשר לצבוע בגוון שקוף שישמור על המראה הטבעי או לבחור דווקא בצביעה בורנית עם גוון כהה מאד, שייתן מראה שונה לגמרי.

עלויות התחזוקה לצד מחיר ההתקנה חשובים מאד. עצים רגישים יותר כמו עצי האורן ידרשו מכם תחזוקה שוטפת רבה יותר, שהעלויות שלה כוללות הזמנת איש מקצוע ושימוש בחומרים מיוחדים. עץ מלא כמו טיק או איפאה יהיה עמיד יותר. מצד שני, העצים החזקים יותר הם היקרים יותר.

גינות דק - שילוב דק וסוגי דק בעיצוב גינה ביתית

עיצוב גינות דק

עיצוב גינה עם דק בישראל

לפני שאתם בוחרים איזה דק יתאים לתוכנית עיצוב גינה שערכתם, הכירו את העצים השונים שבהם משתמשים כאן בישראל. העצים הפופולרים ביותר הם אורן ואיפאה, לצד עצים כמו טיק, אקליפטוס, אגוז ודק מבמבוק (חזק וייחודי מאד). בנוסף, אפשר למצוא דקים סינטטיים שמעניקים לגינה את מראה העץ אך עשויים מחומרים סינטטיים לגמרי ובעלי תחזוקה פחותה.

גינות דק ועץ - שילוב דק וסוגי דק בעיצוב גינה ביתית

עיצוב גינות דק ועץ

רוצים להקים דק ומתלבטים ? – פנו אלינו , לאמנות הגינה הקסומה.