שילוב משרביות עץ בעיצוב הגינה

המשרביה נחשבת להשראה נפלאה שהעניקו ארצות המזרח לאדריכלות המודרנית. בעבר הרחוק יעודה של המשרביה נועד בעיקר להצנעת נשים שהסתתרו בביתן, ממש כמו הבורקה, נשים יכלו ליהנות מאור טבעי ואוויר מבחוץ מבלי שיחשפו לעיני כל. אולם, כיום המשרביה מקבלת פרשנות שונה וחדשנית ומהווה מחיצה דקורטיבית בחלל הגינה שדרך הנקבים הרבים שמרכיבים את המשרביה, מצליח להגיח משב רוח נעים וטבעי. המשרביה של היום, שמגיעה במגוון עיצובים מרהיבים במיוחד, תשתלב נהדר עם העיצוב של הגינה ותיצור מראה ייחודי וקלאסי. במאמר זה נרחיב אודות יתרונותיה של המשרביה מעץ בשילוב גינה מעוצבת.

בגינה - שילוב משרביות עץ בעיצוב הגינה

משרביות עץ בעיצוב הגינה

מטרתן העיקרית של המשרביות

בשנים האחרונות השימוש במשרביה מעץ כמחיצה אסטטית רק הולך וגדל. תופעה זו מתחזקת מאחר ומדובר בסככות עץ דקורטיביות שמצליחות לספק מענה חציצה יעיל ומסוגנן במיוחד. הביקוש הגדל נחשף גם להיצע גדול של דגמים, כמו משרבייה עם עיצוב מודרני, משרבייה בסגנון אוריינטלי, משרבייה גיאומטרית וכו', כשהמטרה העיקרית של כולן היא לסנן את כמות האור ומאידך להחדיר אוורור טבעי לבית תוך שמירה על צנעת הפרט של הדיירים. כיום השילוב של משרבייה מעץ בחלל הבית ובפרט בגינה, מהווה אלמנט דקורטיבי ויעיל כאחד, כשהיא מצליחה להחדיר כמות אור מספקת של שמש ובמקביל מסננת את הקרניים המסנוורות.

אתגר המיזוג הטבעי

האתגר של בעלי בתים פרטיים רבים כיום הוא להצליח למזג את חצר הבית לתוך החלל הפנימי וליצור מרחב אחד שמעניק חווית מגורים אידיאלית. משרביות לגינה מצליחות ליצור מחיצה דקורטיבית בגינה בין חצר הבית לפנים הבית או לחצר של השכנים. שימוש במשרבייה דקורטיבית מעץ כמחיצה אסטטית תעניק לנו את הפרטיות שנבקש מבלי לחסום את זרימת האוויר והכניסה של האור, כל זאת יחד עם שמירה על קווים שישתלבו בעיצוב הבית והגינה.

משרביה עם צמחיה - שילוב משרביות עץ בעיצוב הגינה

קיר-משרביה-עם-צמחיה

פתרון חציצה נוח, עמיד ונאה

המשרביה לעומת כל שאר פתרונות החציצה שמיועדים גם לעיצוב חללים בגינה, מספקת מוצר מתקדם, קל לנשיאה ולהרכבה, משקלה הממוצע הוא – 3 עד 5  קילו למשטח, והיא עמידה מאוד בפני כל נזקי מזג האוויר ומגיעה בשלל דוגמאות, צבעים ורמות שונות של פרטיות. בנוסף, היא תעניק גם אפשרויות גידור בגינה הפרטית דקורטיביות ומקוריות שמתמזגות עם יתר האלמנטים. מזג האוויר בארץ נחשב למאתגר מאוד בכל הנוגע לפריטי עץ שניצבים בחוץ בהיעדר חיפוי או קירוי שמגן עליהם. אולם גם לזה יש פתרונות ומשרביות רבות עשויות מעץ עמיד וחזק, ככל שעוברות השנים, המראה שלהן בעיקר תורם למראה הקלאסי של החצר.

רמת פרטיות לבחירתכם

היתרון הבולט של משרביות בגינה הוא שהן מסוגלות לספק מידות שונות של פרטיות לפי הדוגמא שטבועה בהן. אפשר לקבל רמת פרטיות של שישים אחוז, שמונים ועד תשעים אחוז פרטיות. הכל בהתאם לבחירה המועדפת של הלקוח שתאפשר לו ליהנות ממענה חציצה אידיאלי שתורם ליצירת מראה הרמוני, רך ונעים בגינה ושאינו מתבלה גם אחרי שנים ארוכות של חשיפה לאקלים הישראלי.

משולבת בפרגולה - שילוב משרביות עץ בעיצוב הגינה

משרביה-משולבת-בפרגולה

שלל שימושים במשרביות לגינה

חשוב לציין כי ממש כמו משרבייה גיאומטרית או בעלת כל דוגמא אחרת שמיועדת לגינה שלנו, נוכל למצוא שלל משרביות שישמשו אותנו למגוון ייעודים גם בתוך פנים הבית. משרביות מעץ יכולות להוות מענה חציצה בחלל גדול שאותו רוצים לחלק או כחיפוי של קיר, מידוף לעציצים – עליהן ניתן לתלות עציצים ולהפוך את המשרבייה מעץ לקיר קיבולת של צמחים או פשוט כקיר דקורטיבי שמעניק השראה ואלמנט עיצובי ואותנטי בחלל.