עלווה הוא המונח המציין את הפריחה או הלבלוב של צמחים שונים בגינה. אלו למעשה העלים שצומחים בגינה, מוסיפים צבע ותחושת רעננות והופכים כל עיצוב גינה למעניין ועשיר. כשאנחנו מעצבים גינה חדשה, אנחנו תמיד חושבים על שילובי הצבעים שיווצרו באמצעות העלווה של הצמחים השונים.

צבעונית ליד בריכה - שילוב צבעים דרך עלווה בגינה

צמחי עלווה צבעוניים ליד בריכה

 מכסוף ועד ירוק בקבוק – אין סוף לגוונים בגינה

תוכנית עיצוב גינה תמיד משלבת בחירה של צמחייה המתאימה לאופי הגינה. כשאנחנו בוחרים צמחים במשתלה אנחנו מסתכלים על הגובה שלהם, הפריסה שלהם על פני השטח, הנפח שהם צוברים וכמובן גם על המראה הכללי. העלווה של כל צמח מאפשרת לנו לחשוב גם על צבעי הגינה.

צמחים שונים מעניקים לנו הזדמנות לשילובי צבעים מעניינים. יש צמחים בעלי עלווה כסופה, ביניהם צמחים כמו דרדר, סביון או דיכונדרה כסופה. לצדם אפשר לשלב עלווה ירוקה כמו שמעניקים מרבית הצמחים.

לצד העלווה האפרפרה והירוקה, הנפוצות יותר, אפשר למצוא בטבע גם צמחים עם עלווה צבעונית, למשל קוליאוס, צמח שמלבלב בגווני אדום וצהוב או איריסיניה, שמלבלב בצבעי סגול וורוד מרהיבים. כל אחד מהצמחים האלו מכניס לגינה עומק, ייחוד ואופי.

קוליאוס תמונת שער לכתבה - שילוב צבעים דרך עלווה בגינה

איך בוחרים שילוב צבעים לגינה?

ממש כמו ריהוט, עציצים או ריצוף לגינה, גם הצמחים שאנחנו בוחרים יוצרים עיצוב גינה מסוים, שמתכתב עם הסגנון האישי המועדף עלינו. לכן, כדאי לחשוב על שילובי הצבעים לאורך השנה.

עץ שהופך בשלכת לאדום וצהוב, גפן שנצבעת בסגול לאחר הקיץ, צמחי נוי בגווני סגול ואדום או דווקא משחקי גוונים של ירוק בהיר וכהה, יש שפע של אפשרויות לשילובי צבעים באמצעות העלווה. אפשר לחשוב על הצמחים ששותלים בגינה ולבחור במקביל את שאר האלמנטים, על מנת שיתאימו בצבעיהם לגווני הגינה עצמה.

שילוב הצבעים באמצעות עלווה בגינה והתאמת שאר האלמנטים, מהריהוט ועד הריצוף, יוצר זרימה טבעית יותר ועיצוב גינה שנעים לשבת בה לאורך השנה.

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם ולהתאים את הצבעים האהובים עליכם? – פנו אלינו , לאמנות הגינה הקסומה

ערן – 054-5228882

www.omanuthagina.co.il