הדקל הוא אחד הצמחים הכי אהובים על מעצבי הגינות בישראל. יש לכך לא מעט סיבות. הם מגיעים במגוון זנים, גדלים וצבעים, הם יוצרים צל, מכניסים עניין וצבע, יוצרים תלת מימדיות ומתאימים לאקלים הישראלי באופן מושלם.

הם מספקים לנו לא מעט עניין – בין אם באמצעות תמרים מסוגים שונים או פריחה עדינה שהופכת לתמרי בר מעניינים לא פחות. הם מזכירים לנו איים טרופיים או מדבריות רחוקות. הם יוצרים נוף ישראלי למרות התחושה האקזוטית. מכל הסיבות האלו אנחנו משלבים אותם בפרויקטים של הקמת גינות בכל רחבי הארץ.

בגינה 1 - שימוש בדקלים בעיצוב גינות בישראל

אלו הם כמה סוגים של דקלים הנפוצים בישראל:

דקל קנארי:

דקל נמוך שמתאים לגינות גדולות וקטנות כאחד. אפשר לשלב אותו בתוכנית הקמת גינה כחלק מגינת שיחים נמוכה, או מתחת לעצי דקל גבוהים יותר. הוא נמוך ובעל גזע עבה יחסית. הוא יוצר מראה ירוק במיוחד בזכות הענפים הבשרניים שלו.

דקל משולש

אחד מזנים הדקלים הנפוצים ביותר בגינות בישראל. הדקל הזה מתאים לגינות גדולות וקטנות, הוא צומח לגובה ויוצר צל. הוא מתאים גם לפרויקטים של הקמת גינה ציבורית והוא משתלב מצוין לצד עצים נוספים.

דקל טבעות

דקל טרופי מושלם עם ענפים שצומחים לגובה וגזע עבות וגבוה. זהו הדקל המושלם לגינות גדולות שבהם רוצים ליצור שדרות של עצים או משחקי גובה מעניינים.

דקל שרומפס

דקל נמוך יחסית עם ענפים בשרניים שיוצרים טבעות עובי ועומק, מתאים לגינות גדולות יחסית בגלל שהוא תופס לא מעט נפח בגינה.

דקלים הם תוספת עיצובית מיוחדת במינה, מגוונת ויצירתית. למרות שנדמה שהם נמצאים בכל מקום, הבחירה בדקלים מסוימים לכל גינה יוצרת תחושה ביתית ומקומית, עומק והרבה ירוק בעיניים. הדקלים נותרים ירוקים בכל ימות השנה, גם באקלים הישראלי. אנחנו מלווים אתכם בתכנות, עיצוב והקמת גינות עם דקלים יפיפיים ועוד הרבה הפתעות מסביב.

בגינה לילה1 - שימוש בדקלים בעיצוב גינות בישראל

בשנים האחרונות אנו רואים ירידה בשימוש בדקלים בגינון ציבורי ופרטי , וכך זאת בגלל הנזק שמשאירה חדקונית הדקל, הפוגעת בסוגים מסויימים של דקלים ומחייבת טיפול מידי למניעת נזק בלתי הפיך לדקל.

יחד עם זאת לא דווחו מקרים של פגיעה בדקלים מסוג טבעות, משולש, שרומפס ועוד אלא רק בקנארי וושינגטוניה,אנחנו ממליצים להתייעץ עם מומחים לפני שלוקחים בחירה של סוג הדקל,

מעוניינים להקים את גינת החלומות שלכם?

אל תשכחו להתייעץ עם המומחים של אומנות הגינה הקסומה.

ערן – 054-5228882

בגינה 2 - שימוש בדקלים בעיצוב גינות בישראל