תאורת רחוב סולארית בעיצוב גינות ציבוריות

אנרגיה סולארית היא תחום מדובר מאוד בשנים האחרונות, ונראה כי אנשים רבים עברו לשימוש באנרגיה סולארית, הן לצורך חימום והסקה והן מבחינת שימוש לצורך תאורה. טרנד זה נפוץ מאוד בשנים האחרונות, משום שהוא מאפשר לנו ליהנות ממשאב טבע חינמי לגמרי וכך לחסוך בהוצאות החשמל הרבות. אחד השימושים הנפוצים בשנים האחרונות באנרגיה סולארית היא דווקא בתאורת רחוב סולארית. באו נראה למה:

ידוע כי רשויות מקומיות ועיריות מוציאות כספים רבים מידי שנה על הוצאות החשמל, שהרי התאורה דולקת יום יום, וחשבון החשמל תופח. אז נכון שבשנים האחרונות רשויות מקומיות ועיריות עברו לתאורה חסכונית יותר, אך עדין חשוב להבין כי ניתן לקבל את משאב השמש בחינם לגמרי בעזרת התקנת תאורת רחוב סולארית.

היתרונות של תאורת רחוב סולארית

ראשית נציין כי תאורת רחוב סולארית מתאימה למגוון שימושים כגון לצורך הארת אזורים ציבורים, פארקים וגינות ציבוריות, אזורים מסחריים, רחובות, מתחמים מחוץ לבנייני מגורים ומתחמים פרטיים בגדלים שונים. תאורה סולארית תכיל עוצמת גבוהה במיוחד ויהיה בה לרוב מנורת לד הנחשבת לחסכונית במיוחד ובעלת פיזור האור הוא אחיד. מעבר לכך, תאורת רחוב סולארית פועלת בשיטה בטוח ביותר על ידי קרני השמש, ולכן היא תהיה עמידה בתנאי מזג אוויר קשים במיוחד. כמו כן, מדובר על תארה שאינה פועלת על חשמל, ולכן היא מאוד ידידותית לסביבה.

תאורה סולארית, איך זה עובד?

כפי שרובכם יודעים, תאורה סולארית עובדת על קרני שמש, היא לא מחוברת לרשת חשמל ולכן היא אידיאלית לתאורת רחוב, או למקומות חשוכי אל שקשה להתקין בהם תשתיות חשמל. חשוב להבין שתאורת רחוב סולארית אומנם לא מכילה תשתיות, אך בכל זאת היא צריכה להיות בבקרה מסוימת, משום שהיא חייבת לפעול, שהרי יש לה תפקיד חשוב ואף מציל חיים, כיוון שרחוב חשוך הוא בהחלט לא נעים לתושבים ולעוברי אורח. ולכן, על התאורה להיות חכמה במיוחד ומחוברת למרכז בקרה שתפקידו לנתר אותה ולדאוג שהיא תוטען לאורך שעות היום. חשוב להבין שאותה הטענה היא חינמית לגמרי, כיוון שתאורה סולארית נטענת מקרני השמש המפוזרים לנו בחינם.

היתרונות של תאורה סולארית  

בטיחותית – תאורה סולארית נחשבת לבטיחותי יותר, משום שלא קיימת סכנת התחשמלות שהרי היא אינה מכילה חוטי חשמל כפי שמכילה תאורה רגילה. יתרון זה משמעותי מאוד כאשר מדובר בתאורת חוץ או לתאורה המותקנת בגינה שיש בה ילדים.

פתרון אקולוגי – תאורה סולארית אינה דורשת אנרגיה, וגם לא סוללות שיזרקו לפח בתום השימוש ויזהמו את הסביבה.

אי צורך בתשתיות – כיוון שתאורה סולארית אנה עובדת על חשמל, ניתן למקם אותה בכל מקום רצוי ללא כל תלות בתשתיות. רק נציין כי חיבור תשתיות חדשות לא תמיד אפשרית בכל מקום, כך שבהחלט מדובר בפתרון נהדר.

גופים קלים וניידים – את גופי התאורה ניתן להזיז בקלות ממקום למקום בגינה או בבית, כיוון שאין כל תלות בתשתיות. מעבר לכך, תוכלו לקחת את התאורה לטיול או לפיקניק ולהחזירה למקומה בתום השימוש.

התקנה פשוטה – קלה מאוד להתקין את גופי התאורה הסולריים, פשוט להניח בכל מקום רצוי בגינה, ללא כל עזרה מבעל מקצוע.