תכנון בריכות שחיה פרטיות היא בהחלט אחד הפינוקים הגדולים מהם נהנים אנשים המתגוררים בבתים צמודי קרקע, וניתן לומר שגם רבים בוחרים להתגורר בבית קרקע רק בגלל האופציה של הקמת בריכה..

שיינר - תכנון בריכות שחיה פרטיות

תכנון בריכות שחיה פרטיות

רק נציין שמשפחות נהנות מבריכת השחייה ויכולות להפוך את ימי הקיץ להרבה יותר מרעננים ומהנים.
ההצלחה של עיצוב בריכה בגינה תלויה בגורמים שונים, כמו גם משלבים מסוימים אותם נבצע בדרך,
ולכן אם גם אתם מעוניינים להתקין בגינה הפרטית, עליכם לדעת כמה דברים חשובים שיוכלו למקד אתכם בתהליך.

עם כל הכיף שבהקמת, בריכות שחיה פרטיות הבריכה, כדאי לדעת שעיצוב בריכת שחייה בגינה היא אינה משימה שיש להקל בה ראש, שהרי ישנם משתנים רבים שיש לתת עליהם את הדעת,
כאשר הדבר החשוב הוא התאמת הבריכה לפן העיצובי של חלל החוץ והפנים. בריכה שאינה מתאימה עיצובית לאלמנטים סביב, תוכל להיות סוג של מפגע עיצובי, וחבל.
אולם, תכנון מדויק ושימוש בבעלי מקצוע נכונים, כמו אדריכל נוף ומעצב גינות יוכל לאפשר לכם ליהנות מתוצאה מקצועית ומדויקת.

נבחרת 18 11 - תכנון בריכות שחיה פרטיות

תכנון בריכת שחיה

טרם תכנון בריכת השחייה, עליכם לענות על מספר שאלות מכוונות בנושא תכנון בריכות שחיה פרטיות:

איזה גודל של בריכה יתאים לשטח הגינה?

לא משנה אם יש ברשותכם גינה גדולה או קטנה, עליכם להתאים את גודל הבריכה בקפידה לשטח המוצע. כך למשל בריכה גדולה בשטח קטן תוכל למנוע חופשיות בחלל ואפילו לגזול משטח פינת הישיבה, או לחלופין בריכה קטנה מידי בחלל גדול יכולה ללכת לאיבוד. כמו כן, בעת תכנון גודל הבריכה, יש צורך לקחת בחשבון דברים מנקודת מבט פונקציונלית, עיצובית והתאמה לדרישות בטיחות הילדים שיבקרו בבריכה. מומלץ מאוד לקרוא גם על תקני בטיחות הקשורים להתקנת בריכה בגינה, וכך למנוע סכנות עתידיות עוד מראש.

בכל מקרה, אך פעם לא כדאי "לחסום" את הגינה עם בריכה, כאשר ההמלצה היא לא לבנות בריכה בגודל של יותר משני שליש משטח הגינה, כך תוכלו להשאיר מקום מרווח לפינת הישיבה, הכניסה לבית, מקום משחק לילדים, שביל גישה ועוד.

בריכה מבטון יצוקה באדמה או על פני הקרקע?

כיום ישנם שני סוגים מרכזיים של בריכות שחייה; בריכות בטון או בריכת תעשייתיות. בריכות בטון ניתן ליצוק לתוך האדמה או להתקין על פני האדמה. בריכת בטון נחשבת ליקרה ביותר, אך היא האיכותית מיתר הבריכות שניתן למצוא בשוק. הסוג השני הוא בריכות תעשייתיות העשויות לרוב מלוחות מיוחדים המחוברים יחדיו עם יקית בטון לרצפה שגם מקבעת את הלוחות ויוצרת מסגרת. בריכות אלה נחשבות לזולות יותר ולרוב תהיינה מוטמנות באדמה – מכוון שיש מגבלה לעומס ולחץ אתו בריכה מתועשת  יכולה להתמודד ( הוא מוגבלות בעומק במידה וממוקמות על פני הקרקע) , בריכות מתועשות דומות בהרבה מקרים לבריכת בטון, אך האיכות שלהם שונה.

מובן שלכל אחד מהסוגים הללו יש יתרונות וחסרונות, אבל שתיהן בריכות ראויות שיכולות להכיל גופי תאורה, מערכות חימום, ג'טים (ליצירת ג'קוזי בתוך הבריכה) , ועוד.

ראשונה בינימיני - תכנון בריכות שחיה פרטיות

תכנון ראשוני של בריכת שחיה פרטית

היכן כדאי להתקין את הבריכה בשטח הגינה

בעת תכנון בריכות שחיה פרטיות, יש לייחס חשיבות רבה גם למקום ההקמה שלה. רבים סבורים כי כדאי להתקין את הבריכה במקום המרוחק מהכניסה לבית, אך לא תמיד הדבר נכון. ההמלצה היא לקחת בחשבון את כיוון השמש והאזורים המוצלים בגינה, את טיב שטח האדמה וכו'. המלצה נוספת היא להתקין את הבריכה  בסמוך או מול פינת הישיבה בגינה בכדי שההורים יוכלו להשגיח על הילדים, וגם לשבת בהנאתם בפינת ישיבה מוצלת ומהנה.

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il