תכנון גינה פרטית

עיצוב גינה מודרנית היא אחת המשימות המורכבות ביותר בתכנון בית ולכן לא בכדי עוסקים בה כבר בשלב תכנון הפנים. הגינה צריכה לשלב בו זמנית כמה יתרונות מובהקים; פרקטיות, רוגע, אסתטיקה, תשוקה ומרחב אינסופי שכיף לנשום אותו מידי יום – וכמובן , שתדבר "באותה שפה" עם פנים הבית. כדי שהגינה תכיל בדיוק את הפרמטרים הללו ותהיה מעוצבת כפי שדמיינתם, חשוב מאוד להשקיע רבות בשלב תכנון גינה פרטית ולהיעזר בבעל מקצוע המומחה בתכנון גינות.

תכנון גינה פרטית

תכנון גינה פרטית

לעבוד בצורה מסודרת

אנשים רבים שמעוניינים לעצב את הגינה שלהם, לא פעם נוטים לקפוץ על שלבים שהם קריטיים לתכנון הגינה, כלומר, הם יודעים בראש כיצד הם רוצים לעצב את הגינה ומזמינים גנן או איש ביצוע שיגיע לשלב את האלמנטים שבראשם בגינה, אך למעשה מדובר בטעות מרה, משום שלא תמיד מה שהם מדמיינים בראש או מה שהם ראו בקטלוג יתאים כאמור לשטח הספציפי שלהם, לסוג האדמה, תשתיות קיימות,  לכיווני האוויר וכו'. אם כך, את הגינה יש לתכנן בצורה מקצועית על ידי שרטוטים והדמיות ובהתאם לכל התנאים הקיימים בשטח עצמו ורק לאחר מכן ניתן יהיה לגשת למלאכת הביצוע.

תכנון גינה פרטית

תכנון גינה פרטית

השלבים בתכנון גינה פרטית

השלב הראשון הוא השראה ובחירת אווירה, נשמע אולי פשוט וקל, אך לא כך הדבר. ההמלצה היא להתבונן בקטלוגים שונים ברשת האינטרנט או במגזינים שונים ולקבל משם את ההשראה לגינה שאתם חפצים להשיג. רצוי מאוד גם לבחור את סוג האווירה שאתם מעוניינים להשרות בגינה שלכם, האם אתם רוצים ליצור גינה יוקרתית עם הרבה רושם והדר, או אולי בכלל גינה אנגלית שמעוצבת באווירה רומנטית, אווירה של גן שדומה לבתי מלוכה באירופה, סגנון מודרני, כפרי ומרגיע וכך הלאה. מתכנן ומעצב גינות ידע לכוון אתכם בהתאם לעיצוב גינה שתואמת את האווירה שבחרתם כשהוא לוקח בחשבון גם את הקו העיצובי של פנים הבית שלכם שאמור להתכתב עם החוץ.

החלום של גינה עם בריכת שחיה

היום מדובר בפנטזיה שהיא לא בשמיים וניתן לזהות בבתים רבים ומעוצבים – גינה עם בריכת שחיה. כשהחלום על שחייה יומיומית וכל מאגר של מים בחצר מתבקש להתממש צריך לדעת כיצד לעשות זאת בצורה המקצועית ביותר. כמו בכל הקמה של מבנה, גם כאן יידרש יהיה להשיג היתרים בסיוע של מומחים. כל פעולות ההקמה הנדרשות במבנה של בריכת שחיה יצריכו אישורים למיניהן והתנהלות בירוקרטית. במידה ובוחרים בבריכה מבטון, מומלץ לבדוק מראש אם בכלל ניתן לחפור בחצר בור והאם כל התנאים שמסביב מאפשרים זאת ומה נדרש עבור קבלת היתר מהרשות. בכל אלה, תוכלו כאמור להסתייע בחברה מקצועית שמתמחה בתחום תכנון גינה עם בריכת שחיה ביתית, היא תדע במידת הצורך להאיץ את כל ההליכים ותגרום לכך שתקבלו את כל האישורים הנחוצים. היא תוכל לסייע גם בבחירת מיקום האסטרטגי של בריכת השחייה כדי שתתאים לכל התנאים והאילוצים הקיימים בשטח ולכל הצרכים של הדיירים, בנוסף, היא תעזור גם בבחירה של סוג הבריכה שתתאים כמו כפפה לתקציב הקיים, מתוך שלל האפשרויות שיש כיום.

גינה עם בריכת שחיה

גינה עם בריכת שחיה

גרמושקה נקיה

כעת, כשאתם יודעים פחות או יותר מה אתם רוצים לשלב בגינה, השלב הוא הוא השלב שהנייר 'סופג' הכל, ולכן תוכלו לקבל שרטוטים של הגינה על נייר או על ידי תוכנות תלת ממדיות שביכולתן להמחיש לכם בצורה מדויקת כיצד הגינה תראה. זה הזמן כמובן לבצע שינויים ותוספות בהתאם לצורך ולקבל את הסקיצה האחרונה הכי דומה למציאות. חשוב מאוד שלא לוותר על שלב השרטוטים, כדי שלא תהיינה לכם הפתעות בהמשך.

השלב הבא הוא הביצוע

לאחר שבעלי המקצוע ישבו יחד אתכם ותכננו לפרטי פרטים את הגינה החלומית שלכם, מגיע שלב הביצוע. בשלב זה מבצעים חפירות, מתקינים דקים, פתרונות הצללה, בונים תשתיות להשקיה ולחשמל ומכינים את הקרקע לשלב הבא. בחירת הצמחים והפרחים. שלב זה הוא המהנה ביותר, אך עליכם לעבור אותו בהצלחה. חשוב מאוד שלא להעמיס צמחים ועצים בגינה, כיוון שבחלוף הזמן הם צומחים והגינה עלילה להיראות צפופה. כדאי גם להתייעץ עם בעל מקצוע המכיר את סוגי הצמחים ולהתאים אותם בקפידה לאופייכם, כלומר האם יהיה לכם פנאי לטפח את הצמחים או לא.

הדמיה של תכנון גינה פרטית

הדמיה של תכנון גינה פרטית

השלב האחרון – שילוב אקססוריז בגינה

בשלב זה יהיה עליכם לבחור אקססוריז וריהוט לגינה כגון מערכות ישיבה, שולחנות וכסאות, ערסל, נדנדה, מיטת שיזוף וכל שתרצו. לאחר מכן יהיה עליכם לשלב תאורה מרשימה שתבליט את החללים הרצויים ותעניק לגינה מראה רומנטי ומיוחד כדוגמת מנורות צבעוניות בין הצמחים הצובעות את הצמחייה בצבעים מיוחדים וכך הלאה. כמו כן, אם ויתרתם על בריכת שחיה תמיד תוכלו להוסיף בריכות נוי ודגים, מזרקות וגופי מים שיעטרו את הגינה, לרבות אם מדובר בעיצוב של גינה יפנית, מים מכניסים לגינה אלמנט של רוגע ושלווה. בנוסף, תוכלו לעטר את הקירות של הגינה בירוק ולשלב עליו מגוון רחב של צמחים במרקמים שונים.

אקססוריז וריהוט לגינה

אקססוריז וריהוט לגינה