תכנון גינה פרטית

עיצוב גינה היא אחת המשימות המורכבות ביותר בתכנון בית, ולכן לא בכדי עוסקים בה כבר בשלב תכנון הפנים.
הגינה צריכה לשלב בו זמנית כמה יתרונות מובהקים; פרקטיות, רוגע, אסתטיקה, תשוקה ומרחב אינסופי שכיף לנשום אותו מידי יום.
כדי שהגינה תכיל בדיוק את הפרמטרים הללו ותהיה בדיוק כפי שדמיינתם חשוב מאוד להשקיע רבות בשלב תכנון גינה פרטית ולהיעזר בבעל מקצוע המומחה בתכנון גינות.

גינה פרטית 3 - תכנון גינה פרטית

לעבוד בצורה מסודרת

גינה פרטית 1 - תכנון גינה פרטית

תכנון גינה פרטית

אנשים רבים קופצים שלב, כלומר יודעים בראשם כיצד הם רוצים לעצב את הגינה ומזמינים גנן או איש ביצוע שיגיע לשלב את האלמנטים שבראשם בגינה, אך מדובר בטעות מרה, משום שיש שמה שנמצא בראשם או גינה שראו בקטלוג לא תמיד תתאים לשטח שלהם, לסוג האדמה, לכיווני האוויר וכו'. אם כך, את הגינה יש לתכנן בצורה מקצועית על ידי שרטוטים והדמיות ורק לאחר מכן לגשת למלאכת הביצוע.

השלבים בתכנון גינה פרטית

השלב הראשון הוא השראה ובחירת אווירה

גינה פרטית 2 - תכנון גינה פרטית

תכנון גינה פרטית

נשמע אולי פשוט, אך לא כך הדבר. ההמלצה היא להתבונן בקטלוגים שונים שיכולים להיות ברשת האינטרנט או במגזינים שונים. חשוב מאוד גם לבחור את סוג האווירה שתרצו לקבל בגינה, האם היא אווירה רומנטית, אווירה של גינה הדומה לבתי מלוכה באירופה, סגנון מודרני, כפרי ומרגיע וכך הלאה. מתכנן ומעצב גינות ידע לכוון אתכם בהתאם לעיצוב גינה התואמת לאווירה שבחרתם.

השלב השני הוא תכנון ושרטוטים

נקיה - תכנון גינה פרטית

גרמושקה נקיה

בשלב זה עליכם לדעת שהנייר 'סופג' הכל, ולכן תוכלו לקבל שרטוטים של הגינה על נייר או על ידי תוכנות תלת מימדיות שביכולתן להמחיש לכם בצורה מדויקת כיצד הגינה תראה. זה הזמן כמובן לבצע שינויים ותוספות בהתאם לצורך ולקבל את הסקיצה האחרונה הכי דומה למציאות. חשוב מאוד שלא לוותר על שלב השרטוטים, כדי שלא תהיינה לכם הפתעות בהמשך.

שאושרה - תכנון גינה פרטית

השלב הבא הוא הביצוע.

לאחר שבעלי המקצוע ישבו יחד אתכם ותכננו לפרטי פרטים את הגינה החלומית שלכם, מגיע שלב הביצוע. בשלב זה מבצעים חפירות, מתקינים דקים, פתרונות הצללה, בונים תשתיות להשקיה ולחשמל ומכינים את הקרקע לשלב הבא.

בחירת הצמחים והפרחים. שלב זה הוא המהנה ביותר, אך עליכם לעבור אותו בהצלחה. חשוב מאוד שלא להעמיס צמחים ועצים בגינה, כיוון שבחלוף הזמן הם צומחים והגינה עלילה להיראות צפופה. כדאי גם להתייעץ עם בעל מקצוע המכיר את סוגי הצמחים ולהתאים אותם בקפידה לאופייכם, כלומר האם יהיה לכם פנאי לטפח את הצמחים או לא.

השלב האחרון – שילוב אקססוריז בגינה

גינה פרטית 4 - תכנון גינה פרטית

תכנון גינה פרטית

בשלב זה יהיה עליכם לבחור אקססוריז וריהוט לגינה כגון מערכות ישיבה, שולחנות וכסאות, ערסל, נדנדה, מיטת שיזוף וכל שתרצו. לאחר מכן יהיה עליכם לשלב תאורה מרשימה שתבליט את החללים הרצויים ותעניק לגינה מראה רומנטי מיוחד כדוגמת מנורות צבעוניות בין הצמחים הצובעות את הצמחייה בצבעים מיוחדים וכך הלאה.

אנחנו מצרפים דוגמא של תוכנית משלב הגרמושקה ועד להדמיה.