גינת בוטיק מאופיינת בסגנון עיצוב ייחודי שמותאם לטעמם האישי של הדיירים. מדובר בגינה שכל התכנון שלה תוכנן בקפידה רבה, אולם זה לא אומר שהתוצאה שלה מוקפדת, משום שגינת בוטיק יכולה להיות מעוצבת בסגנון פראי וטרופי שמאפייניו הם צמחייה טבעית שמשתרעת בשטח והיא פחות מדוקדקת ומסודרת. עיצוב גינת בוטיק יכול לכלול בתוכו צמחייה טבעית שמשתלבת עם נוף הטבעי או המלאכותי, לפי הטעם והדמיון הטוב של כל אחד. כל תכנון של גינות בוטיק ידרוש בראש ובראשונה בדיקה של כל תנאי השטח, הקרקע והתשתית שבסופה יוחלט אם יש צורך בבנייה מחודשת לפי התנאים השוררים ולפי דרישת הדיירים.

גינות בוטיק - תכנון ועיצוב גינות בוטיק

עיצוב גינות בוטיק

כיצד נעצב גינת בוטיק?

ניתן לתכנן את הגינה לפי תוואי השטח המקורי שלה כשהסביבה הטבעית לגינה תכלול תלוליות או מורד שביל טבעי שאותו ניתן לנצל לעיצוב של טרסה, מדרגה וכולי. יחד עם זאת, ניתן לעצב את הסביבה  על ידי יישור של השטח ועיצובו מחדש. כשבוחרים בין שתי האפשרויות, יש לקחת בחשבון שיקולים כמו גודל הגינה וכל עלות שתהיה שכרוכה בהקמה שלה. יצירה מחדש של סביבתה הטבעית של הגינה תתאפשר על ידי שימוש בתוואי הראשוני והוספה של אלמנטים מעוצבים שיעניקו לה את העיצוב המיוחד.

אלמנטים דקורטיביים בתכנון ועיצוב גינות בוטיק

גינות בוטיק יכילו בתוכן מגוון של אלמנטים מקוריים בעיצוב שלהם כגון בריכת נוי קטנה עם מפל, מסלעה שמיועדת בעיקר לפרחי נוי, פינות מוצלות עם צמחייה ייחודית שמגיעה מארצות רחוקות וכולי. מאחר שגינות בוטיק מאופיינות בסגנון עיצוב מעונב ואיכותי, חשוב לשמור על תוואי הקרקע הטבעי ובמקביל אם רוצים, ניתן לשנות את הנוף הקיים על מנת ליצור מבנה מחודש לגמרי, כמו גינה יפנית שכוללת בנייה חדשה של השטח על ידי חיפוי אבנים ומאגרי מים מלאכותיים או הקמת גינה בעצוב מזרח תיכוני עם עצים אופייניים וצמחיי תבלין.

ועיצוב גינות - תכנון ועיצוב גינות בוטיק

מדוע כדאי לתכנן את הצמחייה בגינת בוטיק?

גינות בוטיק מוקמות לרוב בשטח מוגבל שהוא לא גדול וזאת הסיבה שחשוב להתייחס לכל פרט ופרט בגינה. כאמור, גינת בוטיק לא תמיד תענה להגדרה של "פינה ירוקה" ואפשר לעצב את השטח שלה באופי ייחודי וחסכוני, אולם כשרוצים להשיג שטח ירוק עם פריחה יפה, חשוב לתכנן את הסביבה הטבעית לגינה לפי סוג הצמחייה.

לתכנון מוקדם של הצמחים בגינת בוטיק יש חשיבות וזאת מאחר שברגע שבוחרים בצמחים מטפסים הם יוסיפו הרבה מאוד לנוף, אולם כשמדובר בשטח קטן הם עלולים להתפתח ולהשתלט במהרה על עוד אזורים נוספים בגינה. בנוסף, יש לבחור בסוג הצמחייה שתתאים לסוג האקלים ולמיקום של הגינה על מנת להימנע משטח צמחייה פגום. לדוגמה, כדאי לבחור את הדשא שיתאים לסוג הקרקע, את  השתילים לפי הגובה שלהם כדי לא ליצור סביבה מוצלת לצמח שזקוק לשמש ועוד. בחירה נבונה של הצמחייה תאפשר גינת בוטיק משגשגת ופורחת לאורך כל השנה.

בנוסף, ניתן לעצב גינת בוטיק יפהפייה על ידי שתילה במכלים בגדלים שונים, מתלים דקורטיביים עבור צמחיה מטפסת וכן הלאה.

גינות בוטיק - תכנון ועיצוב גינות בוטיק

כיצד נחסוך בהקמת גינת בוטיק?

גינות בוטיק אפשר לעצב בכמה וכמה סגנונות, אך כדי להצליח לשמור על אופייה הייחודי, חשוב כל הזמן לדאוג לתחזוקה שלה. כשהקמה של גינה מתבצעת על ידי חברה שמספקת שירות תכנון ועיצוב גינות בוטיק, אפשר לקבל ממנה גם יעוץ לגבי נושאים כמו עלויות הקמה, של תחזוקת גינת בוטיק וסיוע בכל דרך שיכולה לחסוך לכם בכסף ועדיין תצליחו ליהנות מגינת בוטיק מעוצבת למשעי.

ועיצוב גינות בוטיק - תכנון ועיצוב גינות בוטיק