תכנון נוף בפרויקטים מורכבים

תכנון נוף בפרויקטים מורכבים

תכנון נוף בפרויקטים מורכבים

תכנון גן ונוף, הוא חלק מרכזי מתכנון הגינה בבתים פרטיים, אך לא מדובר על גינות פשוטת, אלא גינות מורכבות הדורשות שילוב מגוון אלמנטים ליצירת נוף מושלם מכל זווית. כיום, יותר מאי פעם שמים דגש לא רק על פונקציונליות הגינה, אלא גם על הנוף הכללי שהיא מייצרת, כך למשך אם נפתח את החלון בסלון לאיזה נוף נשקיף, או אם נרצה לבנות מרפסת שמש בקומה העליונה, וודאי נרצה עצים גבוהים שיספקו פרטיות והצללה מפני השמש. כל אלה נקראים בשפה המקצועית – תכנון נוף.

תכנון נוף בפרויקטים מורכבים, מה הוא כולל?

ראשית, נציין שתכנון נוף הוא עבודה השייכת למומחים, ורק אדריכל או מעצב נוף מסמך יוכל להשתלט על תהליך התכנון ולאפשר לכם להגיע לתוצאה מושלמת. נציין כי תהליך התכנון משפיע רבות על העיצוב הכולל, ולכן חשוב לבחור בבעל מקצוע מומחה שידע להוביל את הפרויקט ביד רמה, וכמובן יהיה לצדכם לאורך כל התהליך. כמו כן מומלץ לבחור בבעל מקצוע יצירתי שיוכל לכוון אתכם ולהעניק פתרונות יצירתיים לכל בעיה או דילמה שעלולים לצוף במהלך התכנון.

תכנון נוף בפרויקטים מורכבים יכיל הרבה אלמנטים לשילוב בגינה כדוגמת הוספת בריכה, ריצוף מיוחד של אזורים שונים בגינה, שילוב רצפת דק, פרגולה, מטבח חוץ, בריכות נוי, צמחים ועוד. אז בואו נראה כיצד עושים זאת שלב אחרי שלב:

תכנון בריכה

בריכת שחייה בגינה היא בהחלט חלום של כל בעל דירה, במיוחד אלה שמתגוררים בבית קרקע ויש ברשותם די מקום כדי להציב בריכת שחיה. תכנון בריכה הוא לא עניין של מה בכך ודורש חשיבה על כל פרט ופרט, החל מגודל הבריכה, החומר ממנו היא עשויה כדוגמת בריכת בטון או בריכה מתועשת וכו'. כמו כן, יש לייחס חשיבות גם לצמחיה ולרצפת הדק או האבן המכתרים את הבריכה, תוך שמירה על עיצוב מקורי המשתלב בתבונה עם העיצוב הכולל של הגינה והבית.

ריצוף כל האלמנטים בגינה

ברוב הגינות המודרניות ישנם סוגים שונים של חיפויי קרקע, כלומר הריצוף עצמו מחלק את חלל הגינה לאזורים מסוימים. כך למשל ריצוף דק או אבן שתפקידם לתחום את אזור הבריכה או פינת הישיבה, שבילים, אבני מדרך, דשא סינטטי או טבעי וכך הלאה. ריצוף דק הוא כיום הפופולרי ביותר ומכיל מגוון יתרונות כמו עמידות לתנאי מזג האוויר, מראה כפרי, קל לתחזוקה, מנקז את מי הגשמים ועוד. כמו כן, כיום משלבים בריכות נוי בגינה בין המעברים כדי ליצור גינה מרהיבה ובעלת מראה מודרני.

פרגולות ופתרונות הצללה שונים

גינה יכולה להיות יפה ומעוצבת בטוב טעם, אך ללא פתרון הצללה, הישיבה בגינה בצהרי היום תחת השמש הקופחת יכולה להיות סיוט של ממש, ולכן באופן טבעי בכל גינה מתקינים פרגולות מעץ או מוצרי הצללה שונים. במהלך תכנון הגינה, אדריכל או מעצב גינות לוקח בחשבון את התקנת הפרגולה, בין אם מדובר על פרגולה תלויה, עגולה, מרובעת וכו'. כמו כן, ישנם מקרים בהם האדריכל ימליץ על התקנת פתרונות הצללה אחרים כמו סוככים.

שילוב מטבחי חוץ בגינה

כיום, כמעט בכל גינה מודרנית מתקינים מטבח חוץ שתפקידו לשרת בנאמנות את דיירי הבית ולאפשר להם לארח אורחים בכיף לטקס 'על האש' האהוב על ישראלים. שילוב מטבח חוץ חייב להיות מתוכנן בקפידה תוך שימת לב לכיווני האוויר, המיקום בו תרצו להציב את המטבח בחלל, תכנון התשתיות, החומרים מהם עשוי המטבח, האלמנטים שהוא מכיל כמו כיריים וארונות אחסון ועוד. כמו כן, למטבח ניתן להוסיף מנגל גז שיהיה חלק אינטגרלי מהמטבח.

תכנון נוף בפרויקטים מורכבים

תכנון נוף בפרויקטים מורכבים

רוצים לתכנן את גינת חלומותיכם? פנו אלינו , לאמנות הגינה הקסומה.

054-5228882|eran@omanuthagina.co.il