קירות ירוקים

שלבו בחלל קיר ירוק אחד לפחות! קירות אלה הם למעשה צמחים שגדלים ומתפרסים על הקיר בעוד הם מנותקים מהקרקע. יש היום מספר טכנולוגיות שמסייעות בהקמה ותחזוקה של קירות ירוקים. קירות אלה יכולים להתאים לכל חלל ונעשה בהם בשנים האחרונות, שימוש רב באזורים אורבניים, שכן ניתן לנצל אותם על מבנים גבוהים, בתוך מרפסות של מבני מגורים וכן הלאה. רבים ממי שמגדל קירות ירוקים יעשו זאת מטעמים אידאולוגיים ואקולוגיים בשל מגוון היתרונות שהם מספקים לאיכות הסביבה, כגון: חיסכון בקרקע ובמים, והיעדר אפקט “ג’ונגל הבטון” בערים השונות ועוד.

ירוקים - 5 רעיונות לעיצוב גינות מיוחדות

קירות ירוקים

בריכת נוי/ מפלי מים

שילוב של בריכות נוי ומפלים בגינות מעוצבות יספק מראה מעוצב ויהפוך את כל החלל ליוקרתי ומזמין. יחד עם זאת, לצד כל היופי הזה, עיצוב בריכות נוי ומפלים יוסיפו גם הרבה שקט ושלווה לכל דיירי הבית ויספקו חיבור לטבע, אפקט של מרחב אינסופי ופכפוך מים מרגיע שתורם לתחושה הפסטורלית. בעיצוב בריכת נוי או מפל אפשר יהיה להוסיף דגים ייחודים, צמחי מים כמו שושן צחור ועוד.

נוי ומפלי מים - 5 רעיונות לעיצוב גינות מיוחדות

בריכות נוי ומפלי מים

אווירה טרופית

עיצוב אווירה טרופית יתאים לכל מי שאוהב את הטבע סביבו, כאלה שיש להם רצון להקים חלל חוץ ייחודי שהוא שופע בצמחיה ומלאה בגוונים חזקים וניחוח פראי. העיצוב הטרופי מאופיין בשתילה של צמחייה צפופה וטרופית שמעניקים את התחושה הזאת של ג'ונגל במרחב האישי. עיצוב טרופי יתאים בעיקר לגינות קטנות לעצב אותן גם על הגג, בשתילה מעל מצע שהוא מנותק מהאדמה או בתוך אדניות.

עיצוב אנגלי

סגנון עיצוב אנגלי נחשב לאלגנטי ביותר, צבעוני ועם זאת מכיל בתוכו הרבה סדר, ארגון וזרימה. הערוגות בה מתכוננות בקפידה, הפרחים שמאפיינים אותה הם צמחי התבלין ושיחים, לצד עצי פרי ונוי שאותם בוחרים במשורה. כמו כן, האלמנטים שהיא מכילה בתוכה הינם: מבנים שהונדסו והם בנויים גם מצמחים וגם מאבן, בריכות נוי, מפל או מזרקה, ספסל עץ, פסלים למיניהם, שביל ארוך ומפותל בין הצמחייה ופרחים עונתיים כגון – ורד אנגלי, שושן צחור וליליות. גם פרגולה מעץ תוסיף הרבה ייחודיות לכל הסגנון הקלאסי.

עיצוב מהודק ומודרני

סגנון מודרני בחלל החיצוני של הבית יספק לנו את העיצוב החדשני והנקי. מדובר בגינות יוקרה עם אלמנטים שמסודרים בצורה אנליטית ויעילה, אם היא לא תכיל בתוכה בריכה, ניחשף לדשא גזום ומתוחזק, או דשא סינטטי או חיפוי דק ללא צמחיה של הרחבה המרכזית. להבדיל מעיצובים אחרים כמו עיצוב טרופי, יפני או ים תיכוני, בעיצוב המודרני לא קיימת רשימה של צמחים שמאפיינים את העיצוב הזה ולמעשה אפשר לעשות שימוש בכל צמח בצורה נבונה שתשתלב עם יתר האלמנטים שקיימים ותצליח להעביר את המראה המוקפד והרגוע. עיצוב זה יחמיא לרוב לכל בנייה שהיא חדישה ויש לה קוו עיצובי אחיד וקובייתי שמאפשר את השילוב של שבילים משורטטים, פרגולה מעוצבת, דק מעץ, מקור מים ובראשו בריכת שחיה, מערכת ישיבה בעיצוב נקי ותחזוקה שוטפת של כל אלה.

.jpg - 5 רעיונות לעיצוב גינות מיוחדות

משרביה

ירוקים 1 - 5 רעיונות לעיצוב גינות מיוחדות

5 רעיונות לעיצוב גינות מיוחדות

לעיצוב גינות מיוחדות - 5 רעיונות לעיצוב גינות מיוחדות